9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، از طریق پیشرفت های بزرگ در فناوری و افزایش داده های موجود، استفاده از قدرت تجزیه و تحلیل در تجارت آسان تر از همیشه است.

و از آنجایی که شرکت‌های بیشتری برای یافتن راه‌حل به داده‌ها نگاه می‌کنند، متخصصان تحلیل تجاری نیاز روزافزون به تخصص داده را برطرف می‌کنند. اما مهارت های سخت و نرم خاصی وجود دارد که برای داشتن یک حرفه تحلیلی موفق و پیشرفت در دنیای داده های بزرگ به آنها نیاز دارید.

ما مهارت های فنی و غیرفنی برتر را برای یک متخصص تجزیه و تحلیل کسب و کار بررسی خواهیم کرد. اما ابتدا، بیایید به این بپردازیم که یک متخصص تجزیه و تحلیل تجاری در واقع چه می کند.

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد
9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد – کالج مدیریت

کسب و کار چیست؟- 9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد

یک سازمان است که برای فراهم کردن کالا، خدمات یا هر دو برای مشتری ایجاد شده‌است. کسب و کار در اقتصاد سرمایه‌داری حکم‌فرماست، بیشتر کسب و کارها که مالک آن‌ها بخش خصوصی است، برای این ایجاد شده‌اند که سود ساز باشند و دارایی صاحب‌شان را بیشتر کنند.

کسب و کارها می‌توانند ناسودبر باشند یا مالک آن‌ها دولت باشد. از کسب و کاری که چندین فرد در دارایی آن شریک باشند، با عنوان شرکت یاد برده می‌شود، هر چند که این واژه تعریف دقیق‌تری نیز دارد.

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، پترس و پلومن، از صاحب نظران این حوزه، بر این باورند که هر نوع خرید و فروش، کسب وکار نیست، بلکه کسب وکار هر نوع تبادل تکرار شونده و تجدید پذیر است.

معمولاً کسب و کار در شکل خصوصی آن نمود پیدا می‌کند که تلاش دارد بر سود بیشتر یا فروش بیشتر تمرکز کند و سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد. اما در شکل دولتی آن بیشتر مشارکت تعداد بیشتری از افراد جامعه اهمیت دارد.

 

تفاوت بین تحلیلگران کسب و کار و متخصصان تحلیل تجاری چیست؟

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، تفاوت بین یک تحلیلگر کسب و کار و یک متخصص تجزیه و تحلیل کسب و کار، تمرکز و رویکرد آنها در هنگام حل مشکل است.

شکارچیان شغل و استخدام کنندگان به طور یکسان تمایل دارند این دو حرفه متفاوت، اما شبیه به هم را با هم اشتباه بگیرند. بیایید تفاوت ها را بشکنیم:

تحلیلگر کسب و کار

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، تجزیه و تحلیل کسب و کار کمتر با داده ها ارتباط دارد و در عوض بر تجزیه و تحلیل و بهینه سازی فرآیندها و عملکردهایی که یک تجارت را تشکیل می دهند متمرکز است.

آنها تجزیه و تحلیل می کنند که یک کسب و کار برای عملکرد بهینه به چه چیزهایی نیاز دارد و چه چیزهایی باید بهبود یابد، و سپس برای پیاده سازی راه حل ها تلاش می کنند. این ممکن است شامل بهبود فرآیندها، تغییر سیاست ها یا معرفی فناوری جدید باشد.

به عنوان مثال، یک تحلیلگر کسب و کار ممکن است هم با مشتری که نیاز خاصی در کسب و کار خود دارد و هم با تیم توسعه که برای برآورده کردن آن نیاز، محصولی را می‌سازد یا خدماتی ارائه می‌کند، کار کند.

معمولاً، آنها بین این دو طرف هماهنگ می‌کنند تا مطمئن شوند که راه‌حل‌های ایجاد شده توسط توسعه مطابق با نیازهای مشتری هستند و با تغییر این نیازها، راه‌حل‌ها را تطبیق می‌دهند.

آنها همچنین ممکن است به عنوان یک مدیر پروژه فنی عمل کنند و با ذینفعان برای طراحی و اجرای خدمات یا محصول همکاری کنند و اطمینان حاصل کنند که مشکل مشتری را حل می کند.

تحلیلگر کسب و کار حرفه ای

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، تجزیه و تحلیل تجاری بر داده ها، تجزیه و تحلیل آماری و گزارش برای کمک به بررسی و تجزیه و تحلیل عملکرد کسب و کار، ارائه بینش، و ارائه توصیه هایی برای بهبود عملکرد متمرکز است.

آنها همچنین ممکن است با مشتریان داخلی یا خارجی کار کنند، اما تمرکز آنها بهبود محصول، بازاریابی یا تجربه مشتری با استفاده از بینش داده‌ها، به جای تجزیه و تحلیل فرآیندها و عملکردها است.

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد
9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد – کالج مدیریت

مهارت های اصلی تجزیه و تحلیل کسب و کار

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، چشم انداز کلان داده ها به شدت تغییر کرده است، و این امر را برای متخصصان دشوار کرده است که بدانند رشد خود را کجا متمرکز کنند.

با این حال، با وجود این زمینه در حال تغییر، تعدادی از مهارت های اصلی تجزیه و تحلیل کسب و کار وجود دارد که پایه و اساس هر حرفه تجزیه و تحلیل کسب و کار قوی را تشکیل می دهد.

یک متخصص عالی تجزیه و تحلیل کسب و کار را می توان اینگونه توصیف کرد:

یک ارتباط دهنده خوب

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، توانایی ارائه یافته‌ها به شیوه‌ای واضح و مختصر برای اطمینان از اینکه همه بازیکنان بینش‌ها را درک می‌کنند و می‌توانند توصیه‌ها را عملی کنند، اساسی است. افرادی که در تجزیه و تحلیل کار می کنند باید بتوانند داستانی را با داده ها از طریق مهارت های نوشتاری و ارائه قوی بیان کنند.

کنجاو

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، افراد در این زمینه باید کنجکاوی و انگیزه طبیعی داشته باشند تا به یادگیری ادامه دهند و بفهمند چگونه چیزها با هم هماهنگ می شوند. حتی زمانی که تحلیلگران مدیر می شوند، مهم است که با صنعت و تغییرات آن در ارتباط باشید.

یک حلال مشکل

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، متخصصان در تجزیه و تحلیل از ترکیبی از تفکر منطقی، تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده و آمار برای ارائه توصیه‌هایی استفاده می‌کنند که مشکلات را حل کرده و یک تجارت را به جلو سوق می‌دهد. در حرفه ای که به دنبال تبدیل داده ها به راه حل است، حلال طبیعی مشکل بودن به اتصال نقاط کمک می کند.

یک متفکر انتقادی

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، متخصصان تجزیه و تحلیل کسب و کار باید نه تنها در مورد پیامدهای داده هایی که جمع آوری می کنند، بلکه در مورد اینکه چه داده هایی را در وهله اول باید جمع آوری کنند، به طور انتقادی فکر کنند. از آنها انتظار می رود که تنها داده هایی را که می توانند در تصمیم گیری مفید باشند، تجزیه و تحلیل و برجسته کنند.

یک تجسم کننده

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، داده های بی نظم به کسی کمک نمی کند. برای ایجاد ارزش از داده ها، متخصصان تجزیه و تحلیل باید بتوانند داده ها را به روشی مختصر و دقیق ترجمه و تجسم کنند که هضم آن آسان باشد.

هم جزئیات گرا و هم متفکر تصویر بزرگ

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، در حالی که متخصصان تجزیه و تحلیل کسب و کار باید بتوانند داده های پیچیده را مدیریت کنند، آنها همچنین باید بدانند که چگونه توصیه های آنها بر روی خط نهایی یک تجارت تأثیر می گذارد.

بدون دانستن اینکه چگونه می توان از آن برای تجزیه و تحلیل و بهبود تاکتیک ها، فرآیندها و استراتژی ها استفاده کرد، دسترسی به مقادیر زیادی از اطلاعات فایده ای ندارد.

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد
9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد – کالج مدیریت

مهارت های فنی برای تجزیه و تحلیل کسب و کار

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، در یک چشم‌انداز کسب‌وکار که به‌سرعت تحت کنترل کلان داده‌ها قرار می‌گیرد، متخصصان بزرگ تجزیه و تحلیل با استفاده از کلاه توسعه‌دهنده و تحلیلگر، نیاز به تخصص فنی را برآورده می‌کنند.

داشتن درک مفهومی و کاری از ابزارها و زبان های برنامه نویسی برای تبدیل منابع داده به راه حل های ملموس مهم است.

در زیر برخی از ابزارهای برتر برای متخصصان تحلیل تجاری آورده شده است:

SQL

SQL  زبان برنامه‌نویسی پایگاه‌های داده و یکی از مهم‌ترین ابزارها در مجموعه ابزارهای حرفه‌ای تجزیه و تحلیل است. حرفه ای ها پرس و جوهای SQL را برای استخراج و تجزیه و تحلیل داده ها از پایگاه داده تراکنش ها می نویسند و تجسم هایی را برای ارائه به سهامداران توسعه می دهند.

زبان های آماری

دو زبان برنامه نویسی رایج در تجزیه و تحلیل عبارتند از R، برای تجزیه و تحلیل آماری، و Python، برای برنامه نویسی عمومی. دانش هر یک از این زبان ها می تواند هنگام تجزیه و تحلیل مجموعه داده های بزرگ مفید باشد، اما حیاتی نیست.

نرم افزارهای آماری

در حالی که توانایی برنامه نویسی برای حرفه ای در تجزیه و تحلیل مفید است، توانایی نوشتن کد لزوما برای کار به عنوان یک متخصص تجزیه و تحلیل ضروری نیست.

به غیر از زبان های فوق، نرم افزارهای آماری مانند SPSS، SAS، Sage، Mathematica و حتی اکسل در مدیریت و تجزیه و تحلیل داده ها قابل استفاده هستند.

 

چهار نوع تجزیه و تحلیل

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، این مهارت های نرم و سخت تجزیه و تحلیل تجاری را می توان در جنبه های مختلف تجزیه و تحلیل تجاری استفاده کرد، از جمله:

تجزیه و تحلیل توصیفی

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، در حال حاضر چه اتفاقی برای کسب و کار من می افتد؟

با استخراج و جمع‌آوری داده‌های خام از طریق داشبورد بلادرنگ، متخصصان تجزیه و تحلیل می‌توانند تجزیه و تحلیل‌های جامع، دقیق و لحظه‌ای به دست آورند. در حالی که عمل داده کاوی به عنوان کم فایده ترین بخش زنجیره ارزش کلان داده در نظر گرفته می شود، اما همچنان می تواند در شناسایی الگوهای رفتاری که ممکن است بر نتایج آینده تأثیر بگذارد مفید باشد.

تجزیه و تحلیل تشخیصی

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، چرا این اتفاق می افتد؟

تجزیه و تحلیل تشخیصی به عملکرد گذشته کمپین ها و فرآیندها نگاه می کند تا مشخص کند چه اتفاقی افتاده و چرا. تمام اطلاعات گیج کننده را برای شناسایی یک رابطه علت و معلولی دقیق جدا می کند.

تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، چه اتفاقی ممکن است در آینده بیفتد؟

مدل‌های آماری و تکنیک‌های پیش‌بینی را می‌توان برای پیش‌بینی سناریوهای احتمالی آنچه ممکن است بر اساس بینش‌های کلان داده‌ها اتفاق بیفتد استفاده کرد. این شکل از تجزیه و تحلیل می تواند برای پشتیبانی از پیش بینی های پیچیده استفاده شود.

تجزیه و تحلیل تجویزی

9 مهارتی که هر کسب و کار تجزیه و تحلیل حرفه ای نیاز دارد ، برای موفقیت چه کاری باید انجام دهم؟

تجزیه و تحلیل تجویزی بر روی اقداماتی که باید انجام شود تمرکز می کند. در جایی که تجزیه و تحلیل داده های بزرگ می تواند حوزه ای از تجارت را روشن کند، تجزیه و تحلیل تجویزی پاسخ بسیار متمرکزتری به یک سوال خاص به شما می دهد.

صرف نظر از اینکه در کدام نوع تجزیه و تحلیل کار می کنید، توانایی ارائه مهارت های سخت و نرم فوق، یک متخصص تجزیه و تحلیل تجاری را به بخشی ارزشمند از هر تجارت تبدیل می کند.

همانطور که رهبران شرکت به تأثیر بالقوه داده ها بر استراتژی تجاری پی می برند، بنابراین تعداد مشاغل مربوط به تجزیه و تحلیل داده ها افزایش می یابد و تقاضای زیادی برای افراد با این استعدادها ایجاد می کند.

ترکیبی از مهارت‌های فنی و غیرفنی متخصصان تجزیه و تحلیل کسب‌وکار، آنها را واجد شرایط منحصربفرد می‌کند تا مزیت رقابتی را برای کسب‌وکارها فراهم کنند که به شدت در دنیای داده‌های بزرگ مورد نیاز است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =