تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، 6 مورد

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، تجزیه و تحلیل کسب و کار در مورد کمک به سازمان ها و تیم ها برای ایجاد ارزش برای مشتریان خود است. تجزیه و تحلیل کسب و کار با نگاهی جامع به سیستم ها، داده ها، فرآیندها، افراد و فناوری ارزش ایجاد می کند.

 

تحلیل کسب و کار چیست؟- تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار

تجزیه و تحلیل خوب کسب و کار تأثیر زیادی در نتیجه نهایی دارد. این در مورد این است که کارها هنگام ساخت یا تغییر محصولات، فناوری، سیستم ها و فرآیندها به آرامی پیش بروند. تجزیه و تحلیل عالی کسب و کار به نتایج نهایی اهمیت می دهد و نتایجی را مطابق با نیازهای تجاری ارائه می دهد.

کار تجزیه و تحلیل کسب و کار می تواند سطح بالا و استراتژیک باشد، اما در هنگام بررسی عملکرد داخلی و منطق سیستم ها نیز کاملاً دقیق است.

این جزئیات بر نتایج، تجربه مشتری و در نهایت موفقیت این تغییر تأثیر می گذارد! وقتی یک تیم یک تحلیلگر تجاری عالی داشته باشد، همه چیز به آرامی پیش می رود. وقتی تجزیه و تحلیل کسب و کار اتفاق نمی افتد، با پویایی های دردناک زیادی در طول پروژه و با فقدان نتیجه نشان می دهد.

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار
تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار – کالج مدیریت

کارهای رایجی که متخصصان تحلیل کسب و کار انجام می دهند

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، کار تجزیه و تحلیل کسب و کار شامل طیف گسترده ای از فعالیت ها و مهارت ها است. بسته به نقش و اندازه سازمان، متخصصان تحلیل کسب و کار معمولاً در یک یا چند مورد از عملکردهای زیر شرکت می کنند.

تحلیل مشکل/موقعیت/فرصت

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، BA به دنبال درک مشکل اساسی یا فرصتی است که باعث درخواست تغییر می شود. آن‌ها می‌دانند که معنای عمیق‌تری در پس «چرا» نهفته است و به دنبال آن هستند.

تیم هایی که “چرا” اساسی را درک نمی کنند، اغلب چیز اشتباهی می سازند و زمان و منابع گرانبها را هدر می دهند. BA ها اغلب در موقعیتی هستند که تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری های فناوری را تسهیل می کنند. ساختن نرم افزار آسان است، اما ساختن نرم افزاری که کاربران دوست دارند سخت است.

تجزیه و تحلیل محصول/راه حل

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، BA اطمینان حاصل می کند که یک محصول یا برنامه سیستمی نیازهای کسانی را که از آن استفاده می کنند برآورده می کند. این بدان معناست که راه حل واقعاً نیازها را برآورده می کند و لزوماً دقیقاً آنچه را که کاربران خواسته اند ارائه نمی دهد.

لیسانس‌های عالی می‌دانند که چیزی که مشتری می‌خواهد به ندرت چیزی است که آنها نیاز دارند. آنها در زمینه می کاوشند و آنچه را که گفته نمی شود می فهمند. این تفاوت زیادی در تأثیر و نتایج ایجاد می کند!

تسهیل تیم

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، BA با کمک به دیگران در درک دیدگاه کاربر و نیازهای کاربر، مشکلات را حل می کند و فرصت هایی را ایجاد می کند. این هماهنگی برای اینکه تیم به درستی آن را انجام دهد بسیار مهم است.

BA ها گفتگوی قدرتمند را هم به صورت رسمی و هم غیررسمی تسهیل می کنند. آن‌ها از تکنیک‌های تسهیل‌کننده استفاده می‌کنند که همه را برای داشتن مکالمات مناسب کاملاً هماهنگ می‌کند – مکالماتی که منجر به تصمیم‌های مؤثر و نتایج ارزشمند می‌شود.

اولویت بندی

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، BA ها در مرکز اولویت بندی قرار دارند که کدام تغییرات و جزئیات برای کار کردن مناسب هستند و به چه ترتیبی. آنها معمولاً تصمیم گیرنده نیستند، اما نقش کلیدی در کمک به دیگران در تصمیم گیری دارند.

آنها کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که افراد مناسب اطلاعات درستی برای تصمیم گیری در مورد پروژه ها، ویژگی ها، پیشرفت ها و نقص ها دارند که ارزش سرمایه گذاری را دارند.

پیوند استراتژیک

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، BA ها پیوندی از استراتژی تا اجرا هستند. آنها ارزیابی می کنند که چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست.

آنها هوش تجاری قوی دارند و می توانند برنامه استراتژیک را به تغییرات مورد نیاز برای دستیابی به آن تحلیل و مرتبط کنند. آن‌ها اندازه‌گیری‌هایی را تعریف و تأیید می‌کنند که نشان می‌دهد چه زمانی و آیا کار تیم با استراتژی همسو است.

نقش ها و عناوین

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، تجزیه و تحلیل کسب و کار یک عمل است، بسیار شبیه به سایر روش های حرفه ای. و مانند سایر روش های حرفه ای، افرادی که تحلیل کسب و کار را تمرین می کنند، عناوین مختلفی دارند.

برخی از عناوین رایج کسانی که تحلیل کسب و کار را انجام می دهند عبارتند از:

. تحلیلگر کسب و کار

. مالک محصول

. مدیر تولید

. مشاور

. تحلیلگر فرآیند کسب و کار

. تحلیلگر عملکردی

. تحلیلگر چابک

. تحلیلگر تجاری چابک

. صاحب محصول چابک

. تحلیلگر سیستم های تجاری

. تحلیلگر سیستم

. تحلیلگر عملیات

. تحلیلگر نیازمندی ها

. مدیر پروژه

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار
تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار – کالج مدیریت

چرا تجزیه و تحلیل کسب و کار برای سازمان ها مهم است؟

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، بدون تجزیه و تحلیل کسب و کار، تیم ها راه حل های غیر الهام بخش می سازند و منابع سازمان را هدر می دهند.

وقتی تیم ها تمرکز خود را بر ارزش و نیازهای مشتری از دست می دهند، روی چیزهای اشتباه کار می کنند یا روی چیزهای درست کار می کنند، اما به گونه ای که نتیجه مورد نظر را برآورده نمی کند.

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، به عبارت ساده، این بر اثربخشی سازمان و تیم تأثیر می گذارد!

وقتی تجزیه و تحلیل کسب و کار به خوبی انجام شود، تیم ها و سازمان ها عملکرد بهتری دارند، کمتر هدر می دهند و مشتریان عاشق تعامل با سازمان هستند.

یکی از چالش‌های بزرگی که تیم‌ها می‌توانند با تجزیه و تحلیل کسب‌وکار عالی حل کنند، نفخ ویژگی‌ها است. بسیاری از تیم‌ها با تحلیل کم یا بدون تحلیل، به سادگی راه‌حل‌ها را بیش از حد می‌سازند.

آنها فرآیندها را بسیار پیچیده می کنند و سیستم هایی را ارائه می دهند که زنگ ها و سوت های گران قیمتی دارند که به ندرت یا هرگز استفاده نمی شوند.

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، این به دلایل زیادی اتفاق می افتد:

. عدم شفافیت در چشم انداز تعریف موفقیت

. عدم وجود معیارهای تأثیر برای دانستن اینکه آیا راه حل از دیدگاه کاربر کار می کند یا خیر

. به جای اطمینان از اینکه تیم کاربر و نیازهای کاربر را درک می کند، روی سرعت و ضرب الاجل تمرکز کنید

. ساخت بیش از حد بدون دریافت بازخورد کاربر

. به ساختن بهترین ویژگی یا راه حل ممکن بر تمرکز بر آنچه واقعاً برای رسیدن به نتیجه نیاز است افتخار کنید

. عدم تجزیه و تحلیل یا عدم اعتماد به نفس که منجر به ایجاد بیشتر برای پوشش همه سناریوهای ممکن می شود، حتی اگر بسیاری از سناریوها واقع بینانه نباشند.

 

انواع تیم ها، پروژه ها و سازمان هایی که از BA استفاده می کنند

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، تجزیه و تحلیل تجاری و نقش هایی که از آن استفاده می کنند را می توان در همه جا از جمله تیم های فناوری اطلاعات، تیم های چابک، تیم های تجاری و تیم های محصول یافت.

BA های کاری که بیشتر با موارد زیر مرتبط هستند:

. توسعه نرم افزار/فرآیند جدید

. پیاده سازی بسته / فروشنده / ابر

. تعمیر و نگهداری: پیشرفت ها، نقص ها، ارتقاء سیستم ها و فرآیندها

. ابتکارات اکتشاف، آزمایش، نوآوری و کشف

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، این ابتکارات با منابع تجزیه و تحلیل اختصاصی به نرخ موفقیت بالاتری دست خواهند یافت! موفقیت تیم به اعضای تیم بستگی دارد که مهارت های تجزیه و تحلیل، تسهیل گفتگوهای صحیح، تسهیل تصمیم گیری و حفظ تمرکز مشتری/کاربر را داشته باشند.

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار
تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار – کالج مدیریت

مهارت ها و شایستگی های تحلیل کسب و کار

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، تجزیه و تحلیل کسب و کار یک حوزه پیچیده از مهارت ها است. این نیاز به مهارت های نرم، مهارت های تحلیلی و رهبری دارد!

بهترین تحلیلگران کسب و کار کنجکاو هستند و ذهنیت رشدی دارند که منجر به یادگیری مداوم می شود. آنها رابطه محور هستند در حالی که عملگرا و تحلیلی هستند.

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، مهارت ها و شایستگی های کلیدی که لیسانس ها برای موفقیت استفاده می کنند عبارتند از:

. تسهیل

. طراحی جلسات مشارکتی و جذاب

. هدایت فرآیندهای تصمیم گیری

. ایجاد درک مشترک از مشکلات پیچیده و چشم انداز

. ایجاد رابطه

. ارتباطات (کلامی، غیر کلامی، نوشتاری)

. نفوذ بدون اقتدار

. تفکر انتزاعی

. تجزیه از تصویر بزرگ به قطعات کوچکتر

. کار با مفاهیم مبهم

. مدل سازی بصری مفاهیم پیچیده به تصاویر ساده

. تجزیه و تحلیل و تجسم سفر کاربر و مشتری

. تجزیه و تحلیل و تجسم جریان داده، روابط و تأثیر مشتری

. درک اهداف کاربر و انتقال اهداف و زمینه به تیم

. تعریف، مدلسازی و تحلیل منطق قواعد

. تعریف، مدلسازی و تجزیه و تحلیل کسب و کار، سیستم ها و فرآیندهای کاربر

آنچه رهبران به آن اهمیت می دهند

تعریف تجزیه و تحلیل کسب و کار ، رهبران به اجرای استراتژی های خود و به دست آوردن نتایج مهم اهمیت می دهند! رهبران خواهان ارتباط، سرعت، مشتریان خوشحال و نوآوری و برنامه استراتژیک آنها هستند. نقش تحلیلگر کسب و کار نقش کلیدی در تحقق این امر است!

لیسانس ها وقتی این کارها را انجام می دهند موفق می شوند

. همکاری با دیگران برای درک و تعریف مشکل

. همکاری با دیگران برای درک و تعریف معیارهای موفقیت

. تسهیل تصمیم گیری در مورد محل خرج کردن پول و جزئیات مهم در فناوری

. ایجاد درک مشترک از مشکل، فرصت، گزینه ها، جایگزین ها و طرح ها با تیم

. کنجکاو بودن و کنجکاو بودن و در عین حال تمرکز عملگرایانه و نتیجه محور بر روی برآورده کردن نیازهای کاربر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =