چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، 3 مرحله

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، یک تحلیلگر کسب و کار (همچنین به عنوان تحلیلگر مدیریت شناخته می شود) مسئول درک نیازهای یک کسب و کار در حال تکامل است و در عین حال راه حل های فن آوری برای بهبود فرآیندها و سیستم های آن ارائه می دهد. به این ترتیب، یک تحلیلگر تجاری اغلب به عنوان رابط بین بخش های تجاری و فناوری اطلاعات در نظر گرفته می شود.

از لحاظ تاریخی، شرکت‌ها شروع به تبدیل فرآیندهای مبتنی بر کاغذ به فرآیندهای خودکار و الکترونیکی در دهه‌های 1970 و 1980 با ظهور رایانه‌ها کردند. تحلیلگران کسب‌وکار در دهه‌های 1980 و 1990 وارد صحنه شدند تا این فناوری جدید را با زیرکی تجاری همراه کنند.

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، با این حال، فناوری به تغییر این نقش ادامه می دهد. پیشرفت‌های اخیر در کلان داده به این معنی است که نقش تحلیلگر کسب‌وکار بسیار تکامل یافته است.

امروزه، تحلیلگران کسب و کار (در کنار سایر نقش‌ها در علم داده) قادر به استخراج داده‌های بزرگ برای درک رفتار مشتری و شناسایی ناکارآمدی‌های سیستم هستند.

این راهنما مراحل لازم برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر کسب و کار، اطلاعات دقیق شغل، و همچنین چشم انداز شغل و پیش بینی میانگین حقوق را ارائه می دهد.

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟
چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ – کالج مدیریت

تحلیلگر کسب و کار چیست؟

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، تحلیلگران کسب و کار در یک سازمان برای ارزیابی سیستم های فعلی و توسعه برنامه های استراتژیک کار می کنند.

این امر مستلزم دانش عمیق هر دو تجارت خاص و همچنین روندها و قراردادهای صنعت است. یکی از جنبه‌های کلیدی نقش تحلیلگر کسب‌وکار، برقراری ارتباط بین بخش‌های داخلی و ذینفعان خارجی است.

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، موسسه بین المللی تحلیلگران کسب و کار (IIBA) تحلیلگران کسب و کار را عامل تغییر می داند و بنابراین نقش اصلی تحلیلگر کسب و کار ایجاد تغییر در یک سازمان است.

این تغییرات ممکن است در سطح بالا باشند، مانند تغییرات ساختاری یا سیاستی در مقیاس بزرگتر یا ممکن است جزئی تر باشند مانند یافتن فرصت هایی برای کاهش هزینه ها.

در هر صورت، تغییرات ارائه شده توسط یک تحلیلگر کسب و کار باید به سازمان کمک کند تا فرصت های جدید را پیدا کند و تحقق بخشد.

تحلیلگران کسب و کار همچنین سیستم های کامپیوتری را برای رفع نیازهای تجاری خود توسعه یا به روز خواهند کرد. تحلیلگر کسب و کار الزاماتی را در اختیار بخش فناوری اطلاعات قرار می دهد تا این سیستم فناوری جدید را تولید کند و همچنین از آزمایش و پیاده سازی سیستم پشتیبانی می کند.

 

یک تحلیلگر کسب و کار چه می کند؟

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، یک تحلیلگر تجاری مجموعه ای از داده ها را به دقت بررسی می کند و به دنبال راه هایی برای افزایش کارایی در یک سازمان است.

به این ترتیب، تحلیلگر کسب و کار اغلب به عنوان یک رابط بین بخش های مختلف در یک شرکت عمل می کند و راه هایی را برای ساده کردن فرآیندها در سراسر سازمان پیدا می کند.

تحلیلگر تجاری باید بتواند به خوبی در این گروه‌های سازمانی مختلف ارتباط برقرار کند، گاهی اوقات به عنوان دیپلمات عمل می‌کند، راه‌حل‌هایی را ارائه می‌کند که همکاران و ذینفعان آن را درک کنند و قدردانی کنند.

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، تحلیلگران کسب و کار در چهار نوع تحلیل اصلی شرکت می کنند:

1. برنامه ریزی استراتژیک – شناسایی نیازهای در حال تغییر یک شرکت

2. تجزیه و تحلیل مدل کسب و کار – تعریف سیاست ها و رویکردهای بازار

3. طراحی فرآیند – استاندارد کردن گردش کار

4. تجزیه و تحلیل سیستم – تفسیر الزامات برای بخش فناوری اطلاعات

تحلیلگران کسب‌وکار ممکن است انواع مختلفی از راه‌حل‌ها را در قالب‌های مختلف ارائه دهند، از جمله طرح‌های تجاری، مدل‌های داده، نمودارهای جریان یا برنامه‌های استراتژیک.

 

سه مرحله برای راه اندازی یک شغل تحلیلگر تجاری

مرحله 1: دریافت مدرک کارشناسی در مدیریت بازرگانی، امور مالی، یا حسابداری

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، فراتر از مدرک لیسانس خود در تجارت، می خواهید برنامه نویسی کامپیوتری را نیز یاد بگیرید.

نقش‌های مختلف تحلیلگر کسب‌وکار به سطوح مختلف مهارت فنی نیاز دارد، اما هرچه مهارت‌های برنامه‌نویسی خود را بهتر توسعه دهید، بهتر به عنوان یک نامزد ظاهر خواهید شد.

کتاب مرجع IIBA’s Business Analysis Body of Knowledge (BABOK) یک منبع کلیدی برای شروع درک وظایف و تکنیک های یک تحلیلگر تجاری است.

مرحله 2: کسب تجربه کاری

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، می توانید ابتدا در یک نقش داوطلب با یک شرکت کوچک تجربه کسب کنید یا از فرصت های کارآموزی تابستانی استفاده کنید.

اگر در حال حاضر با یک شرکت در نقش متفاوتی کار می کنید، پیشنهاد دهید روی پروژه هایی کار کنید که تحلیلگران تجاری انجام می دهند.

مهارت های قابل انتقال زیادی برای کار به عنوان یک تحلیلگر تجاری وجود دارد، زیرا این نقش بسیار گسترده است. افراد می توانند با دانش یک حوزه تجاری خاص، مانند گردش کار، صورتحساب، یا روابط با مشتری، یا با دانش یک صنعت به طور کلی، مانند امور مالی، مخابرات، یا دولتی وارد این حوزه شوند.

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، هنگامی که به عنوان یک تحلیلگر کسب و کار در سطح پایه استخدام می شوید، مطمئن شوید که با کار بر روی پروژه های مختلف تا جایی که می توانید تجربه کسب کنید.

بعداً، می‌توانید در حوزه یا صنعتی که به آن علاقه خاصی دارید تخصص پیدا کنید و این تجربه ممکن است به شما در کشف چیستی آن صنعت کمک کند.

مرحله 3: مدرک کارشناسی ارشد یا گواهی پیشرفته دریافت کنید

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، بسیاری از دانشگاه ها مدرک کارشناسی ارشد و گواهی های فارغ التحصیل در تجزیه و تحلیل کسب و کار ارائه می دهند که به طور کلی شامل دوره هایی در تجزیه و تحلیل داده های کسب و کار، تحقیق در عملیات، مدیریت پروژه، تجزیه و تحلیل پایگاه داده و تجزیه و تحلیل پیش بینی می شود.

برای کسانی که دانش پیشرفته ای از تجزیه و تحلیل کسب و کار دارند، IIBA یک گواهی حرفه ای به نام حرفه ای تجزیه و تحلیل کسب و کار معتبر و همچنین انواع گواهینامه های تخصصی دیگر را ارائه می دهد که ممکن است با مسیر شغلی خاصی که در ذهن داشتید مطابقت داشته باشد.

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟
چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ – کالج مدیریت

شرح شغل تحلیلگر کسب و کار

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، اگرچه جنبه های مختلفی برای این نقش وجود دارد، تحلیلگران کسب و کار عموماً از الگوی جمع آوری تحقیقات، ارائه راه حل ها و سپس اجرای این راه حل ها در قالب فناوری جدید یا سازگار پیروی می کنند.

در این فرآیند، ممکن است از یک تحلیلگر تجاری خواسته شود که کارهای زیر را انجام دهد:

. برای درک نیازهای کسب و کار با همکاران ارتباط برقرار کنید

. برای درک خدمات یا محصول ارائه شده با ذینفعان کار کنید

. انجام نظرسنجی، کارگاه آموزشی و آزمون

. تجزیه و تحلیل و مدل سازی داده ها برای نتیجه گیری

. ایجاد پیشنهادات و راه حل برای تغییرات استراتژیک و عملیاتی

. فرصت ها و خطرات این پیشنهادات را در نظر بگیرید

. ابداع سیستم ها یا فرآیندهای لازم برای اجرای این تغییرات، یا تغییر سیستم های موجود که از قبل وجود داشته اند

. با مدیریت ارشد در مورد معرفی توصیه ها به کسب و کار ارتباط برقرار کنید

. گزارش هایی بنویسید تا به ذینفعان ارائه دهید

. کارکنان پشتیبانی به عنوان راه حل ها اجرا می شود

. ارزیابی تاثیر تغییرات ایجاد شده

 

مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر تجاری

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، تحلیلگران کسب و کار باید ترکیبی از مهارت های سخت و نرم داشته باشند. این شامل:

1. مهارت های ارتباطی: تحلیلگران کسب و کار باید به صورت گروهی کار کنند و اطلاعات فنی و بعضاً متراکم را جمع آوری کرده و به سهامداران گسترده در شرکت ارائه دهند. آنها باید بین طرفین ترجمه و مذاکره کنند و راه حل های خود را به روشی قابل دسترس بیان کنند. بنابراین، تحلیلگران کسب‌وکار باید مهارت‌های نوشتاری و گفتاری قوی داشته باشند و در موقعیت رهبری برای کسب تاییدیه برنامه‌های مافوق در شرکت احساس اطمینان کنند.

2. دانش کسب و کار و تفکر انتقادی: تحلیلگران کسب و کار باید بسیاری از جنبه های شرکتی که با آن کار می کنند را درک کنند. آنها باید بتوانند نقش افراد و بخش های مختلف و نحوه تعامل و وابستگی این بخش ها به یکدیگر را درک کنند.

آنها همچنین باید بتوانند سازمان واحد را در زمینه وسیع تری از کل صنعت درک کنند. این دانش تجاری به آنها اجازه می دهد تا با موفقیت نقاط داده را تجزیه و تحلیل کنند و برنامه های استراتژیک برای آینده بسازند.

3. مهارت‌های فنی: تحلیلگران کسب‌وکار ممکن است از طیف گسترده‌ای از برنامه‌های فنی، از جمله برنامه‌های نمودارسازی، خرد کردن داده‌ها، قالب‌بندی سیمی، مدیریت نیازمندی‌ها و برای ارائه نتایج استفاده کنند.

بیشتر و بیشتر، تحلیلگران کسب و کار مهارت فنی خود را با دانش برنامه نویسی کامپیوتر، تکنیک های داده کاوی بزرگ، مدیریت پایگاه داده و مهندسی سیستم افزایش می دهند.

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟
چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ – کالج مدیریت

رشد شغلی برای رشته های تحلیل کسب و کار

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، در پاسخ به این سوال، “آیا مدرک تحلیل تجاری ارزشش را دارد؟” چشم انداز شغلی برای تحلیلگران کسب و کار در سال 2021 نمی تواند قوی تر باشد.

اداره آمار کار تخمین می‌زند که این رشته تا سال 2029 11 درصد رشد خواهد کرد، که بسیار سریع‌تر از میانگین در نظر گرفته می‌شود، و تخمین زده می‌شود که بیش از 800000 نقش تحلیلگر تجاری در سال 2019 وجود داشته باشد.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، بیشترین تعداد مشاغل تجزیه و تحلیل تجاری عبارتند از در مراکز بزرگ جمعیتی که مقر اصلی شرکت‌های بزرگ است، متمرکز شده‌اند.

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم؟ ، مناطق شهری با بالاترین نرخ اشتغال برای تحلیلگران تجارت و مدیریت عبارتند از: واشنگتن دی سی، نیویورک سیتی، شیکاگو، لس آنجلس و بوستون.

بنابراین، تحلیلگران کسب و کار و تحلیل گران مدیریت باید به اصلاح نقش های خود ادامه دهند و در جریان پیشرفت های فناوری قرار بگیرند تا مرتبط بمانند.

بسیاری از تحلیلگران کسب و کار در خود دانشمندان داده ادغام شده اند و/یا در حال یافتن راه هایی برای ترکیب تجزیه و تحلیل کلان داده ها با نوعی تفکر انتقادی هستند که فقط توسط انسان قابل انجام است – در حال حاضر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =