رهبری مشارکتی چیست؟

رهبری مشارکتی چیست؟ ، 4 نوع

رهبری مشارکتی چیست؟ ، رهبری مؤثر، ویژگی بارز یک شرکت موفق است. سبک ها و انواع مختلفی از رهبری وجود دارد، مانند رهبری انتقادی، رهبری مشورتی و رهبری مشارکتی.

رهبری مشارکتی یک سبک عالی برای مدیرانی است که علاقه مند به مشارکت و تصمیم گیری کل تیم هستند. در این مقاله به چیستی رهبری مشارکتی و چهار نوع آن و همچنین مزایا و معایب رهبری مشارکتی می پردازیم.

رهبری مشارکتی چیست؟
رهبری مشارکتی چیست؟ – کالج مدیریت

تعریف رهبری مشارکتی- رهبری مشارکتی چیست؟

رهبری مشارکتی سبکی از رهبری است که در آن همه اعضای سازمان برای تصمیم گیری با یکدیگر همکاری می کنند. رهبری مشارکتی همچنین به عنوان رهبری دموکراتیک شناخته می شود، زیرا همه تشویق می شوند که در آن شرکت کنند.

 

مراحل رهبری مشارکتی

1. به صورت گروهی بحث کنید. معمولاً یک رهبر وجود دارد که بر فرآیند نظارت دارد. این رهبر بحث در مورد موضوع مورد نظر یا تصمیمی که باید گرفته شود را تسهیل می کند.

2. اطلاعات ارائه دهید. رهبر تمام اطلاعات مربوطه را برای تصمیم گیری با کل گروه به اشتراک می گذارد.

3. ایده ها را به اشتراک بگذارید. گروه ایده هایی را در مورد چگونگی حل مشکل به اشتراک می گذارد.

4. ایده ها و اطلاعات را پردازش کنید. رهبر اطلاعات و ایده ها را برای گروه خلاصه می کند.

5. تصمیم گرفتن. گروه بر اساس اطلاعات و ایده های ارائه شده بهترین تصمیم را می گیرد.

6. تصمیم را اجرا کنید. همه اعضای سازمان تصمیم را اجرا می کنند.

فرآیند تصمیم گیری رهبری مشارکتی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، اما عنصر کلیدی، ورودی جمعی از همه اعضای سازمان است.

رهبری مشارکتی در سازمان‌ها یا شرکت‌هایی که نقش‌های تعریف‌شده‌ای دارند که نیاز به مدیریت یا نظارت کمی دارند، مانند دانشگاه‌ها، شرکت‌های فناوری یا شرکت‌های ساختمانی، بیشترین موفقیت را دارند.

رهبری مشارکتی چیست؟ ،  با این حال، رهبری مشارکتی را می توان با سطوح مختلف مالکیت کل گروه برای رفع نیازهای هر سازمانی به کار برد.

 

انواع رهبری مشارکتی

رهبری مشارکتی چیست؟ ، چهار نوع رهبری مشارکتی وجود دارد: اجماع، جمعی، دموکراتیک و خودکامه. سازمان‌ها یا شرکت‌های علاقه‌مند به اجرای رهبری مشارکتی می‌توانند طیف مسئولیت و قدرت گروهی را با امتحان یکی از انواع زیر کشف کنند:

رهبری مشارکتی اجماع

رهبری مشارکتی چیست؟ ، در رهبری مشارکتی اجماع، رهبر قدرت اضافی بر سایر اعضای گروه ندارد و منحصراً به عنوان یک تسهیل کننده کار می کند. برای تصمیم گیری، همه اعضای سازمان باید توافق کنند. این بدان معنی است که هدف یا تصمیم ممکن است تا زمانی که همه طرفین توافق کنند، اصلاح شود.

رهبری مشارکتی جمعی

رهبری مشارکتی چیست؟ ، در رهبری مشارکتی جمعی، تمام مسئولیت ها به طور مساوی بر عهده گروه است. رهبر به تسهیل کمک خواهد کرد، اما همه اعضای گروه مسئول فرآیند و نتیجه هستند. اکثریت گروه باید با تصمیم گیری موافقت کنند.

رهبری مشارکتی دموکراتیک

رهبری مشارکتی چیست؟ ، در رهبری مشارکتی دموکراتیک، رهبر قدرت بیشتری نسبت به کل گروه دارد. ایده ها و پیشنهادات توسط گروه ارائه می شود و ممکن است رای گیری در مورد نتیجه انجام شود، اما رهبر در مورد اقداماتی که باید انجام دهد، حرف آخر را می زند.

رهبری مشارکتی خودکامه

رهبری مشارکتی چیست؟ ، رهبری مشارکتی استبدادی شبیه به رهبری مشارکتی دموکراتیک است، اما رهبر حتی قدرت بیشتری دارد. اولویت کمتری به ایده های گروه و بیشتر برای رهبر داده می شود.

رهبری مشارکتی چیست؟
رهبری مشارکتی چیست؟ – کالج مدیریت

مزایای رهبری مشارکتی

رهبری مشارکتی چیست؟ ، رهبری مشارکتی مزایای زیادی برای رهبری سازمان و اعضای گروه دارد:

خرید کارکنان

اعضای سازمان وقتی می توانند در تصمیم گیری های سطح بالا شرکت کنند، احساس قدرت می کنند. اگر بخشی از فرآیند رسیدن به آن تصمیم باشند، احتمال بیشتری برای اجرای تغییرات خواهند داشت.

تقویت روحیه

اعضای گروهی که احساس می‌کنند عضوی از یک تیم هستند، روحیه بالاتری نسبت به زمانی دارند که احساس کنند در خلأ کار می‌کنند. رهبری مشارکتی احساس عمیق تری از جامعه را برای اعضای سطح پایین گروه ایجاد می کند.

تفکر جمعی

با معرفی بسیاری از صداها و ایده ها به بحث، رهبری به احتمال زیاد تفکر خلاق و مبتکر را دریافت می کند. مشکلات ممکن است به روشی حل شوند که رهبری هرگز پیش بینی نکرده است با نظرات همه سطوح سازمان.

حفظ

احتمال بیشتری وجود دارد که اعضای گروه در سازمانی بمانند که به دنبال نظرات آنهاست. آنها نسبت به سازمان احساس وفاداری خواهند کرد.

وحدت

برخی از سازمان ها رقابت را از طریق ماهیت صنعت خود پرورش می دهند. اعضای گروه که ممکن است در رقابت مستقیم برای مشتریان یا فرصت‌های داخلی باشند، اگر همه برای رسیدن به یک هدف مشترک تلاش کنند، احتمالاً احساس اتحاد می‌کنند.

مقدار

اعضای گروه زمانی احساس ارزشمندی می کنند که رهبران به ایده های آنها گوش دهند. احساس با ارزش بودن منجر به بهره وری بالاتر می شود.

استقلال

اگر اعضای گروه بخشی فعال در فرآیند تصمیم گیری باشند، زمانی که زمان اجرای نتیجه آن تصمیم فرا می رسد، به نظارت مدیریتی کمتری نیاز خواهند داشت. از آنجایی که آنها بخشی از فرآیند بودند، از قبل می دانند که باید چه کاری انجام دهند و چگونه آن را انجام دهند.

رهبری مشارکتی چیست؟
رهبری مشارکتی چیست؟ – کالج مدیریت

معایب رهبری مشارکتی

رهبری مشارکتی چیست؟ ، همچنین معایبی برای رهبری مشارکتی برای رهبران، اعضای گروه و سازمان در کل وجود دارد:

آهسته. تدریجی

اجرای سبک رهبری مشارکتی ممکن است زمان زیادی ببرد. سازماندهی یک گروه بزرگ، به دست آوردن ایده ها و بازخوردها، بحث در مورد دوره های احتمالی اقدام و سپس انتقال تصمیم می تواند یک فرآیند طولانی باشد.

فشار اجتماعی

اعضای گروه های سطح پایین ممکن است فشار اجتماعی را برای انطباق با خواسته های اکثریت گروه یا مافوق آنها احساس کنند. رسیدن به یک تصمیم واقعاً دموکراتیک می تواند سخت باشد.

هزینه بالا

با توجه به مدت زمانی که سبک رهبری مشارکتی می تواند طول بکشد، هزینه بالایی دارد. اعضای گروه برای تکمیل مسئولیت های روزانه خود زمان را از دست می دهند.

ناکارآمد

سازماندهی گروه بزرگی از مردم و جمع آوری کارآمد افکار و ایده ها می تواند چالش برانگیز باشد.

عدم آگاهی

ممکن است همه افراد در سازمان پیشینه یا دانش لازم برای شرکت سازنده در یک گفتگوی تصمیم گیری را نداشته باشند. هر تصمیمی مستقیماً بر کل سازمان تأثیر نمی گذارد.

بلاتکلیفی

رسیدن به یک اجماع گروهی می تواند چالش برانگیز باشد. برخی از اعضای گروه ممکن است چیز زیادی برای مشارکت نداشته باشند، در حالی که برخی دیگر به شدت احساس می کنند. برای رهبران ممکن است رسیدن به یک تصمیم قطعی و یکپارچه مشکل باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 16 =