طراحی تعامل چیست؟

طراحی تعامل چیست؟ ؛ طراحی تعامل یک جزء مهم در چتر غول پیکر طراحی تجربه کاربر (UX) است. در این مقاله، طراحی تعاملی چیست، برخی از مدل‌های مفید طراحی تعاملی را توضیح می‌دهیم.

درک ساده و مفید از طراحی تعامل

طراحی تعامل چیست؟ ؛ طراحی تعامل را می توان به صورت ساده (اما نه ساده) درک کرد: این طراحی تعامل بین کاربران و محصولات است.

اغلب وقتی مردم در مورد طراحی تعامل صحبت می کنند، محصولات معمولاً محصولات نرم افزاری مانند برنامه ها یا وب سایت ها هستند. هدف طراحی تعامل، ایجاد محصولاتی است که کاربر را قادر می سازد تا به بهترین شکل ممکن به هدف(های) خود دست یابد.

اگر این تعریف گسترده به نظر می رسد، به این دلیل است که میدان نسبتاً گسترده است: تعامل بین یک کاربر و یک محصول اغلب شامل عناصری مانند زیبایی شناسی، حرکت، صدا، فضا و بسیاری موارد دیگر است.

و البته، هر یک از این عناصر می‌توانند زمینه‌های تخصصی‌تری مانند طراحی صدا برای ساخت صداهایی که در تعاملات کاربر استفاده می‌شوند را شامل شود.

همانطور که قبلا متوجه شده اید، همپوشانی زیادی بین طراحی تعامل و طراحی UX وجود دارد.

به هر حال، طراحی UX در مورد شکل دادن به تجربه استفاده از یک محصول است و بیشتر این تجربه شامل برخی از تعاملات بین کاربر و محصول است.

اما طراحی UX چیزی بیش از طراحی تعاملی است: همچنین شامل تحقیقات کاربر (پیدا کردن اینکه کاربران در وهله اول چه کسانی هستند)، ایجاد پرسونای کاربر (چرا و تحت چه شرایطی از محصول استفاده می‌کنند)، انجام تست کاربر و قابلیت استفاده تست و غیره….

طراحی تعامل چیست؟
طراحی تعامل چیست؟ – کالج مدیریت

5 بعد طراحی تعامل

طراحی تعامل چیست؟ ؛ 5 بعد طراحی تعامل (1) یک مدل مفید برای درک اینکه طراحی تعامل شامل چه چیزی است.

Gillian Crampton Smith، یک دانشگاهی طراحی تعامل، برای اولین بار مفهوم چهار بعد یک زبان طراحی تعاملی را معرفی کرد که کوین سیلور، طراح ارشد تعامل در آزمایشگاه IDEXX، پنجمین بعد را به آن اضافه کرد.

1D: کلمات
طراحی تعامل چیست؟ ؛ کلمات – به ویژه آنهایی که در تعاملات استفاده می شوند، مانند برچسب دکمه ها – باید معنی دار و ساده باشند. آنها باید اطلاعات را به کاربران منتقل کنند، اما نه اطلاعات زیادی که کاربر را تحت تأثیر قرار دهد.

2D: نمایش های بصری
طراحی تعامل چیست؟ ؛ این به عناصر گرافیکی مانند تصاویر، تایپوگرافی و نمادهایی مربوط می شود که کاربران با آنها تعامل دارند. اینها معمولاً مکمل کلمات مورد استفاده برای انتقال اطلاعات به کاربران هستند.

سه بعدی: اشیاء فیزیکی یا فضا
طراحی تعامل چیست؟ ؛ کاربران از طریق چه اشیاء فیزیکی با محصول تعامل دارند؟ لپ تاپ، با ماوس یا تاچ پد؟ یا گوشی هوشمند، با انگشتان کاربر؟ و کاربر در چه فضای فیزیکی این کار را انجام می دهد؟

به عنوان مثال، آیا کاربر هنگام استفاده از برنامه در گوشی هوشمند در قطار شلوغ ایستاده است یا روی میز دفتر نشسته و در حال گشت و گذار در وب سایت است؟ همه اینها بر تعامل بین کاربر و محصول تأثیر می گذارد.

طراحی تعامل چیست؟
طراحی تعامل چیست؟ – کالج مدیریت

4 بعدی: زمان
طراحی تعامل چیست؟ ؛ در حالی که این بعد کمی انتزاعی به نظر می رسد، بیشتر به رسانه هایی اشاره دارد که با زمان تغییر می کنند (انیمیشن، فیلم، صدا).

حرکت و صداها نقش مهمی در ارائه بازخورد بصری و صوتی به تعاملات کاربران دارند. همچنین میزان زمانی که کاربر برای تعامل با محصول صرف می کند، مورد نگرانی است: آیا کاربران می توانند پیشرفت خود را پیگیری کنند یا مدتی بعد تعامل خود را از سر بگیرند؟

5D: رفتار
طراحی تعامل چیست؟ ؛ این شامل مکانیسم یک محصول است: کاربران چگونه اقداماتی را در وب سایت انجام می دهند؟ کاربران چگونه از محصول استفاده می کنند؟

به عبارت دیگر، این است که چگونه ابعاد قبلی تعاملات یک محصول را تعریف می کند. همچنین شامل واکنش‌ها – برای مثال پاسخ‌های احساسی یا بازخورد – کاربران و محصول می‌شود.

سوالات مهمی که طراحان تعامل می پرسند

طراحی تعامل چیست؟ ؛ چگونه طراحان تعامل با 5 بعد بالا برای ایجاد تعاملات معنی دار کار می کنند؟ برای درک درستی از آن، می‌توانیم به چند سؤال مهم که طراحان تعامل هنگام طراحی برای کاربران می‌پرسند، همانطور که توسط Usability.gov (2) ارائه شده است، نگاه کنیم:

کاربر برای تعامل مستقیم با رابط کاربری چه کاری می تواند با ماوس، انگشت یا قلم خود انجام دهد؟ این به ما کمک می کند تا تعاملات احتمالی کاربر با محصول را تعریف کنیم.

چه چیزی در مورد ظاهر (رنگ، ​​شکل، اندازه، و غیره) به کاربر سرنخی در مورد نحوه عملکرد آن می دهد؟ این به ما کمک می کند تا به کاربران سرنخ هایی در مورد رفتارهای ممکن بدهیم.

آیا پیام های خطا راهی را برای کاربر فراهم می کند تا مشکل را اصلاح کند یا توضیح دهد که چرا خطا رخ داده است؟ این به ما امکان می دهد تا خطاها را پیش بینی و کاهش دهیم.

پس از انجام یک عمل، کاربر چه بازخوردی دریافت می کند؟ این به ما امکان می دهد اطمینان حاصل کنیم که سیستم پس از اقدامات کاربر بازخورد را در یک زمان معقول ارائه می دهد.

آیا عناصر رابط اندازه معقولی برای تعامل دارند؟ سوالاتی از این دست به ما کمک می کند تا در مورد هر عنصر استفاده شده در محصول به طور استراتژیک فکر کنیم.

آیا از فرمت های آشنا یا استاندارد استفاده می شود؟ عناصر و قالب‌های استاندارد برای ساده‌سازی و افزایش قابلیت یادگیری یک محصول استفاده می‌شوند.

پس طراحان تعامل چه می کنند؟

خب، بستگی دارد.

به عنوان مثال، اگر شرکت به اندازه کافی بزرگ باشد و منابع عظیمی داشته باشد، ممکن است مشاغل جداگانه ای برای طراحان UX و طراحان تعامل داشته باشد.

در یک تیم طراحی بزرگ، به عنوان مثال، ممکن است یک محقق UX، یک معمار اطلاعات، یک طراح تعامل، و یک طراح بصری وجود داشته باشد.

اما برای شرکت‌ها و تیم‌های کوچک‌تر، بیشتر کار طراحی UX ممکن است توسط ۱ تا ۲ نفر انجام شود که ممکن است عنوان «طراح تعامل» را داشته باشند یا نداشته باشند.

طراحی تعامل چیست؟
طراحی تعامل چیست؟ – کالج مدیریت

استراتژی طراحی

طراحی تعامل چیست؟ ؛ این مربوط به این است که هدف(های) یک کاربر چیست و به نوبه خود چه تعاملاتی برای دستیابی به این اهداف ضروری است.

بسته به نوع شرکت، طراحان تعامل ممکن است مجبور شوند قبل از ایجاد استراتژی که آن را به تعامل تبدیل کند، تحقیقاتی را در مورد کاربر انجام دهند تا بدانند اهداف کاربران چیست.

وایرفریم ها و نمونه های اولیه

طراحی تعامل چیست؟ ؛ این باز هم به شرح شغل شرکت بستگی دارد، اما بیشتر طراحان تعاملی وظیفه دارند که فریم های سیمی ایجاد کنند که تعاملات را در محصول نشان دهد.

گاهی اوقات، طراحان تعامل ممکن است نمونه های اولیه تعاملی و/یا نمونه های اولیه با وفاداری بالا را ایجاد کنند که دقیقاً شبیه برنامه یا وب سایت واقعی هستند.

غواصی عمیق تر در طراحی تعامل

طراحی تعامل چیست؟ ؛ اگر می‌خواهید درباره طراحی تعامل بیشتر بدانید، می‌توانید «طراحی تعامل» – معرفی مختصر جوناس لوگرن را بخوانید، که بخشی از دایره‌المعارف تعامل انسان و رایانه است.

این یک مقدمه معتبر برای این زمینه و همچنین سایر مراجعی است که می توانید در آنها بیشتر بیاموزید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + پنج =