پرسشنامه چیست؟

پرسشنامه چیست؟ ، پرسشنامه ابزاری تحقیقی است که از مجموعه ای از سوالات به منظور جمع آوری اطلاعات از پاسخ دهندگان تشکیل شده است.

پرسشنامه ها را می توان نوعی مصاحبه کتبی در نظر گرفت. آن ها را می توان چهره به چهره، از طریق تلفن، کامپیوتر یا پست انجام داد.

پرسشنامه ها روشی نسبتاً ارزان، سریع و کارآمد برای به دست آوردن حجم زیادی از اطلاعات از نمونه بزرگی از افراد ارائه می دهند.

داده ها را می توان نسبتاً سریع جمع آوری کرد زیرا محقق نیازی به حضور در هنگام تکمیل پرسشنامه ها ندارد. زمانی که مصاحبه غیرعملی باشد، این برای جمعیت بزرگ مفید است.

با این حال، مشکل پرسشنامه ها این است که پاسخ دهندگان ممکن است به دلیل مطلوبیت اجتماعی دروغ بگویند.

اکثر مردم می خواهند تصویر مثبتی از خود ارائه دهند و بنابراین ممکن است دروغ بگویند یا حقیقت را تحریف کنند تا خوب به نظر برسند، به عنوان مثال، مردمک ها در مدت زمان تجدید نظر اغراق می کنند.

پرسشنامه ها می توانند ابزاری مؤثر برای سنجش رفتار، نگرش ها، ترجیحات، نظرات و نیات تعداد نسبتاً زیادی از آزمودنی ها ارزان تر و سریع تر از روش های دیگر باشند.

اغلب یک پرسشنامه از هر دو سؤال باز و بسته برای جمع آوری داده ها استفاده می کند. این مفید است زیرا به این معنی است که هم داده های کمی و هم کیفی را می توان به دست آورد.

می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید. نمونه گیری چیست؟ ، 2 نوع

 

پرسشنامه چیست؟

پرسشنامه ابزار تحقیقی است که شامل مجموعه‌ای از سؤالات یا انواع دیگر دستورات است که هدف آن جمع‌آوری اطلاعات از پاسخ‌دهنده است. پرسشنامه تحقیق معمولاً ترکیبی از سؤالات بسته و سؤالات باز است.

سوالات باز و طولانی به پاسخ دهنده این امکان را می دهد که افکار خود را به تفصیل بیان کند. پرسشنامه های تحقیقاتی در سال 1838 توسط انجمن آمار لندن تهیه شد.

داده‌های جمع‌آوری‌شده از پرسشنامه جمع‌آوری داده‌ها می‌تواند هم کیفی و هم از نظر ماهیت کمی باشد. یک پرسشنامه ممکن است به صورت نظرسنجی ارائه شود یا نباشد، اما یک نظرسنجی همیشه از یک پرسشنامه تشکیل شده است.

پرسشنامه چیست؟
پرسشنامه چیست؟ – کالج مدیریت

نمونه های پرسشنامه

بهترین راه برای درک نحوه عملکرد پرسشنامه ها، دیدن انواع پرسشنامه های موجود است. چند نمونه از پرسشنامه عبارتند از:

1. پرسشنامه رضایت مشتری: این نوع تحقیق را می توان در هر موقعیتی که تعامل بین مشتری و سازمان وجود دارد، مورد استفاده قرار داد. برای مثال، ممکن است پس از صرف غذا در رستوران شما، نظرسنجی رضایت مشتری ارسال کنید.

می توانید از این مطالعه برای تعیین اینکه آیا کارکنان شما خدمات عالی به مشتریان و تجربه کلی مثبت ارائه می دهند یا خیر استفاده کنید.

2. رضایت از استفاده از محصول: می توانید از این الگو برای درک بهتر روند استفاده از محصول خود و محصولات مشابه استفاده کنید.

این همچنین به شما امکان می دهد ترجیحات مشتریان را در مورد انواع محصولاتی که از آنها لذت می برند یا می خواهند در بازار ببینند جمع آوری کنید.

3. ارزیابی ارتباطات شرکت: بر خلاف نمونه های دیگر، ارزیابی ارتباطات شرکت به ارتباطات داخلی و خارجی می پردازد.

می‌توان از آن برای بررسی اینکه آیا خط‌مشی‌های سازمان در سراسر هیئت مدیره اجرا می‌شوند، هم با کارمندان و هم با مشتریان، استفاده می‌شود.

سؤالات نظرسنجی فوق معمولاً برای استفاده، درک و اجرا آسان هستند. علاوه بر این، پاسخ های استاندارد یک پرسشنامه نظرسنجی به جای مکالمه فرد به فرد، جمع آوری داده های قابل استفاده را آسان تر می کند.

مهمترین محدودیت یک پرسشنامه جمع آوری داده ها این است که پاسخ دهندگان باید تمام سوالات را بخوانند و به آنها پاسخ دهند.

به عنوان مثال، شما دعوت نامه ای را از طریق ایمیل ارسال می کنید و از پاسخ دهندگان می خواهید سؤالات خود را در رسانه های اجتماعی تکمیل کنند. اگر مخاطب هدف پروفایل رسانه های اجتماعی مناسبی نداشته باشد، نمی تواند به سوالات شما پاسخ دهد.

 

مزایای طراحی خوب

. با یک پرسشنامه نظرسنجی می توانید در زمان کمتری داده های زیادی را جمع آوری کنید.

. اگر مجموعه استانداردی از سؤالات را برای استفاده برای مخاطبان هدف خود داشته باشید، شانس کمتری برای هرگونه سوگیری وجود دارد. می‌توانید بر اساس پاسخ‌های پاسخ‌دهندگان، منطق را برای سؤالات اعمال کنید، اما پرسشنامه برای گروهی از پاسخ‌دهندگان که در همان بخش قرار می‌گیرند، استاندارد باقی می‌ماند.

. نرم افزار نظرسنجی آنلاین سریع و مقرون به صرفه است. مجموعه ای غنی از ویژگی ها را برای طراحی، توزیع و تجزیه و تحلیل داده های پاسخ به شما ارائه می دهد.

. می توان آن را سفارشی کرد تا صدای برند شما را منعکس کند. بنابراین، می توان از آن برای تقویت تصویر برند خود استفاده کرد.

. پاسخ ها را می توان با داده های تاریخی مقایسه کرد و تغییر در انتخاب ها و تجربیات پاسخ دهندگان را درک کرد.

. پاسخ دهندگان می توانند بدون افشای هویت خود به پرسشنامه پاسخ دهند. همچنین، بسیاری از نرم‌افزارهای نظرسنجی با قوانین مهم امنیت داده‌ها و حریم خصوصی مطابقت دارند.

پرسشنامه چیست؟
پرسشنامه چیست؟ – کالج مدیریت

ویژگی های یک پرسشنامه خوب

طرح نظرسنجی شما بستگی به نوع اطلاعاتی دارد که باید از پاسخ دهندگان جمع آوری کنید. هنگامی که نیاز به جمع آوری اطلاعات اکتشافی برای کمک به اثبات یا رد یک فرضیه باشد، از پرسشنامه های کیفی استفاده می شود.

پرسشنامه های کمی برای تایید یا آزمون فرضیه ای که قبلا ایجاد شده است استفاده می شود. با این حال، اکثر پرسشنامه ها از برخی ویژگی های اساسی پیروی می کنند:

. یکنواختی: پرسشنامه ها برای جمع آوری اطلاعات جمعیت شناختی، نظرات شخصی، حقایق یا نگرش های پاسخ دهندگان بسیار مفید هستند. یکی از مهمترین ویژگی های فرم تحقیق، طراحی یکنواخت و استانداردسازی است.

هر پاسخگوی سوالات یکسانی را می بیند. این به جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل آماری این داده ها کمک می کند. به عنوان مثال، قالب پرسشنامه ارزیابی فروشگاه خرده فروشی حاوی سوالاتی برای ارزیابی تجربیات فروشگاه های خرده فروشی است.

سوالات مربوط به ارزش خرید، دامنه گزینه ها برای انتخاب محصول، و کیفیت کالا است. این سوالات برای همه مشتریان یکسان است.

. اکتشافی: جمع آوری داده های کیفی باید اکتشافی باشد. هیچ محدودیتی برای سوالاتی که می تواند در پرسشنامه شما باشد وجود ندارد.

به عنوان مثال، شما از یک پرسشنامه جمع آوری داده ها استفاده می کنید و آن را برای زن خانواده ارسال می کنید تا عادات خرج کردن و پس انداز او را نسبت به درآمد خانوار بفهمید.

سوالات باز به شما بینش بیشتری می دهد و به پاسخ دهندگان اجازه می دهد تا شیوه های خود را توضیح دهند. یک لیست سوالات بسیار ساختار یافته می تواند مجموعه داده ها را محدود کند.

. دنباله سؤال: معمولاً از یک جریان ساختاریافته سؤالات پیروی می کند تا تعداد پاسخ ها را افزایش دهد. این دنباله از سؤالات عبارتند از سؤالات غربالگری، سؤالات گرم کردن، سؤالات انتقال، سؤالات پرش، سؤالات چالشی و سؤالات طبقه بندی.

به عنوان مثال، الگوی پرسشنامه انگیزه و تجربه خرید ما سوالات اولیه جمعیت شناختی را پوشش می دهد و سپس زمان صرف شده در بخش های فروشگاه و منطق پشت خرید را می خواهد.

 

انواع و تعاریف

همانطور که قبلا بررسی کردیم، پرسشنامه ها می توانند ساختاری یا جریان آزاد باشند. بیایید نگاهی دقیق‌تر به آنچه که برای نظرسنجی‌های شما مستلزم آن است بیندازیم.

. پرسشنامه های ساختاریافته: پرسشنامه های ساختاریافته داده های کمی را جمع آوری می کنند. این پرسشنامه برای جمع آوری اطلاعات دقیق برنامه ریزی و طراحی شده است.

همچنین یک تحقیق رسمی را آغاز می کند، داده ها را تکمیل می کند، داده های انباشته شده قبلی را بررسی می کند و به اعتبار هر فرضیه قبلی کمک می کند.

. پرسشنامه های بدون ساختار: پرسشنامه های بدون ساختار داده های کیفی را جمع آوری می کنند.

آنها از یک ساختار اساسی و برخی سوالات شاخه ای استفاده می کنند اما چیزی که پاسخ های یک پاسخ دهنده را محدود نمی کند. سوالات برای جمع آوری داده های خاص از شرکت کنندگان بازتر هستند.

 

انواع سوالات در پرسشنامه

می توانید از چندین نوع سوال در یک پرسشنامه استفاده کنید. استفاده از انواع مختلف سؤال می تواند به افزایش پاسخ به پرسشنامه تحقیق شما کمک کند زیرا آنها تمایل دارند شرکت کنندگان را بیشتر درگیر کنند.

بهترین قالب‌های نظرسنجی رضایت مشتری بیشترین استفاده را برای بینش بهتر و تصمیم‌گیری دارند.

برخی از انواع سوالات پرکاربرد عبارتند از:

. سؤالات باز: سؤالات باز به جمع‌آوری داده‌های کیفی در پرسشنامه کمک می‌کنند که در آن پاسخ‌دهنده می‌تواند به صورت رایگان و بدون محدودیت پاسخ دهد.

. سؤالات دوگانه: سؤال دوگانه به طور کلی یک سؤال بسته “بله / نه” است. این سوال معمولا در صورت نیاز به اعتبار سنجی لازم استفاده می شود. این طبیعی ترین شکل پرسشنامه است.

. سؤالات چندگزینه ای: سؤالات چندگزینه ای یک نوع سؤال بسته است که در آن پاسخ دهنده باید یک پاسخ (سؤال چندگزینه ای تک انتخابی) یا چند پاسخ (سوال چند گزینه ای چندگزینه ای) را از فهرستی از گزینه ها انتخاب کند.

سوال چندگزینه ای شامل یک ریشه ناقص (سوال)، پاسخ یا پاسخ های درست، پاسخ های نادرست، گزینه های نزدیک و عوامل حواس پرتی است.

البته همه سوالات چند گزینه ای همه انواع پاسخ را ندارند. به عنوان مثال، اگر به دنبال نظر مشتری هستید، احتمالاً پاسخ های اشتباه یا درستی نخواهید داشت.

. سوالات مقیاس بندی: این سوالات بر اساس اصول چهار مقیاس اندازه گیری – اسمی، ترتیبی، فاصله و نسبت است. تعدادی از انواع سؤال که از ویژگی های اساسی این مقیاس ها استفاده می کنند عبارتند از: سؤالات ترتیب رتبه، سؤالات مقیاس لیکرت، سؤالات مقیاس تفاضلی معنایی و سؤالات مقیاس استاپل.

. سؤالات تصویری: استفاده از این نوع سؤال آسان است و پاسخ دهندگان را تشویق می کند تا پاسخ دهند. این به طور مشابه با یک سوال چند گزینه ای کار می کند.

از پاسخ دهندگان یک سوال پرسیده می شود و گزینه های پاسخ تصاویر هستند. این به پاسخ‌دهندگان کمک می‌کند تا بدون فکر کردن بیش از حد به پاسخ‌هایشان سریعاً پاسخی را انتخاب کنند و داده‌های دقیق‌تری به شما می‌دهد.

پرسشنامه چیست؟
پرسشنامه چیست؟ – کالج مدیریت

انواع پرسشنامه بر اساس توزیع

پرسشنامه ها را می توان به شکل های زیر اجرا یا توزیع کرد:

. پرسشنامه آنلاین: در این نوع، پرسشنامه از طریق ایمیل یا سایر رسانه های آنلاین به پاسخ دهندگان ارسال می شود. این روش به طور کلی مقرون به صرفه و به صرفه است. پاسخ دهندگان همچنین می توانند در اوقات فراغت پاسخ دهند.

بدون فشار برای پاسخ فوری، پاسخ ها ممکن است دقیق تر باشند. اما نقطه ضعف این است که پاسخ دهندگان به راحتی می توانند این پرسشنامه ها را نادیده بگیرند. درباره نظرسنجی های آنلاین بیشتر بخوانید.

. پرسشنامه تلفنی: یک محقق با پاسخ دهنده تماس تلفنی می گیرد تا مستقیماً پاسخ ها را جمع آوری کند. زمانی که پاسخگوی تلفنی داشته باشید، پاسخ سریع است. با این حال، اغلب اوقات، پاسخ دهندگان در ارائه اطلاعات زیادی از طریق تلفن تردید دارند.

همچنین روش گرانی برای انجام تحقیقات است. معمولاً نمی‌توانید به اندازه انواع دیگر پرسشنامه‌ها پاسخ‌ها را جمع‌آوری کنید، بنابراین نمونه شما ممکن است جامعه وسیع‌تری را نشان ندهد.

. پرسشنامه داخلی: این نوع توسط محققی که از خانه یا محل کار پاسخگو بازدید می کند استفاده می شود. مزیت این روش این است که پاسخ دهنده در محیطی راحت و طبیعی قرار دارد و می توان داده های عمیق را جمع آوری کرد. اما عیب آن این است که گران و کند است.

. پرسشنامه پستی: این پرسشنامه ها در حال منسوخ شدن هستند اما هنوز در برخی از مطالعات تحقیقات بازار مورد استفاده قرار می گیرند.

این روش شامل ارسال یک پرسشنامه جمع‌آوری داده‌های فیزیکی توسط محقق برای پاسخ‌دهنده است که می‌توان آن را پر کرد و دوباره ارسال کرد. مزیت این روش این است که پاسخ دهندگان می توانند این را در زمان خود تکمیل کنند تا صادقانه و کامل پاسخ دهند.

عیب آن این است که این روش گران و زمان بر است. همچنین خطر جمع آوری نکردن پاسخ های کافی برای ایجاد بینش عملی از داده ها وجود دارد.

 

طراحی پرسشنامه خوب

طراحی پرسشنامه یک فرآیند چند مرحله ای است که در هر مرحله نیازمند توجه به جزئیات است.

محققان همیشه امیدوارند که پاسخ های دریافت شده برای پرسشنامه نظرسنجی داده های قابل استفاده به دست آورند. اگر پرسشنامه بیش از حد پیچیده باشد، این احتمال وجود دارد که پاسخ دهنده گیج شود و آن را رها کند یا پاسخ نادرست بدهد.

به عنوان یک سازنده نظرسنجی، ممکن است بخواهید نظرسنجی را با اجرای آن در یک گروه متمرکز در طول توسعه، از قبل آزمایش کنید.

پرسشنامه چیست؟ ، می‌توانید چند طرح مختلف پرسشنامه را امتحان کنید تا مشخص کنید کدامیک با مخاطب هدف شما سازگار است. پیش آزمون تمرین خوبی است زیرا در صورت نیاز به تغییراتی در نظرسنجی، خالق نظرسنجی می تواند مراحل اولیه را درک کند.

 

مراحل مربوط به طراحی پرسشنامه

1. محدوده تحقیق خود را مشخص کنید:

قبل از شروع طراحی ظاهری پرسشنامه، به این فکر کنید که چه چیزی قرار است شامل آن شود. وضوح موضوع بسیار مهم است زیرا این مرحله اولیه در ایجاد پرسشنامه است. هنگامی که هدف پرسشنامه را روشن کردید، می توانید فرآیند طراحی را آغاز کنید.

2. ساده نگه دارید:

کلمات یا عباراتی که هنگام نوشتن پرسشنامه استفاده می کنید باید به راحتی قابل درک باشند. اگر سؤالات نامشخص باشند، پاسخ دهندگان ممکن است به سادگی هر پاسخی را انتخاب کنند و داده هایی را که جمع آوری می کنید منحرف کنند.

3. هر بار فقط یک سوال بپرسید:

گاهی ممکن است یک محقق وسوسه شود که دو سوال مشابه اضافه کند. این ممکن است راهی عالی برای ادغام پاسخ‌ها به مسائل مرتبط به نظر برسد، اما می‌تواند پاسخ‌دهندگان شما را گیج کند یا منجر به داده‌های نادرست شود.

اگر هر یک از سوالات شما حاوی کلمه “و” است، دوباره نگاه کنید. این سوال احتمالاً دارای دو بخش است که می تواند بر کیفیت داده های شما تأثیر بگذارد.

4. با گزینه های خود انعطاف پذیر باشید:

هنگام طراحی، خالق نظرسنجی باید از نظر “انتخاب گزینه” برای پاسخ دهندگان انعطاف پذیر باشد. گاهی اوقات ممکن است پاسخ دهندگان لزوماً نخواهند از بین گزینه های پاسخ ارائه شده توسط سازنده نظرسنجی انتخاب کنند.

گزینه «دیگر» اغلب به مشارکت پاسخ دهندگان در نظرسنجی کمک می کند.

5. سوال باز یا بسته انتخاب سختی است:

خالق نظرسنجی ممکن است در موقعیتی قرار گیرد که نیاز به انتخاب متمایز بین سؤالات باز یا بسته داشته باشد. نوع سوال باید با دقت انتخاب شود زیرا در وهله اول لحن و اهمیت پرسیدن سوال را مشخص می کند.

اگر پرسشنامه از پاسخ‌دهندگان می‌خواهد که افکار خود را توضیح دهند، یک سؤال با پایان باز بهترین انتخاب است. اگر نقشه‌بردار پاسخ خاصی می‌خواهد، سؤالات بسته باید انتخاب اصلی او باشد.

کلید پرسیدن سوالات بسته، تولید داده هایی است که تجزیه و تحلیل و تشخیص روندها آسان باشد.

6. ضروری است که مخاطب خود را بشناسید:

یک محقق باید مخاطبان هدف خود را بشناسد. به عنوان مثال، اگر مخاطبان هدف عمدتا اسپانیایی صحبت می کنند، ارسال پرسشنامه به هر زبان دیگری نرخ پاسخ و دقت داده ها را کاهش می دهد.

چیزی که ممکن است برای شما واضح به نظر برسد ممکن است برای پاسخ دهندگان شما گیج کننده باشد. از زبان و اصطلاحات ساده ای استفاده کنید که پاسخ دهندگان شما آن را درک کنند، و از اصطلاحات تخصصی فنی و زبان خاص صنعت که ممکن است پاسخ دهندگان شما را سردرگم کند اجتناب کنید.

برای تحقیقات بازار کارآمد، محققین نیاز به نمونه ای نماینده دارند که با استفاده از یکی از تکنیک های نمونه گیری متعدد، مانند پرسشنامه نمونه جمع آوری شده باشد. برنامه ریزی و تعریف این پاسخ دهندگان هدف بر اساس جمعیت مورد نیاز ضروری است.

7. انتخاب ابزار مناسب ضروری است:

QuestionPro یک پلت فرم نرم افزاری ساده و در عین حال پیشرفته است که نقشه برداران می توانند از آن برای ایجاد پرسشنامه یا انتخاب از میان بیش از 300 قالب پرسشنامه موجود استفاده کنند.

همیشه سوالات شخصی را برای آخرین بار ذخیره کنید. سؤالات حساس ممکن است باعث شود پاسخ دهندگان قبل از تکمیل سؤالات را ترک کنند.

اگر این سؤالات در پایان باشد، پاسخ‌دهنده وقت داشته است تا با مصاحبه راحت‌تر شود و احتمالاً به سؤالات شخصی یا جمعیتی پاسخ می‌دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =