فریلنسر چیست؟

فریلنسر چیست؟ ، این روزها وقتی از کسی می پرسند که برای امرار معاش چه کار می کند، عبارت “من یک فریلنسر هستم” زیاد مطرح می شود.

این می تواند یک دوست، همکار یا حتی یکی از اعضای خانواده شما باشد که شغل معمولی 9 تا 5 خود را رها کرده و به یک فریلنسر تبدیل شده است.

دلایل زیادی به این تغییر ناگهانی در ذهنیت افراد در مورد شغل کمک می کند و باعث می شود آن ها به سمت مشاغل آزاد سوق پیدا کنند.

اما چرا این کار را می کنند؟ آیا فریلنسرها می توانند برای مدت طولانی بدون شغل دوام بیاورند؟ این “فریلنسرها” دقیقاً چه می کنند؟

در اینجا یک راهنمای جامع برای پاسخ به تمام سوالات شما وجود دارد. می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید. بوم مدل کسب و کار چیست؟ ، 3 مزایای آن

فریلنسینگ چیست؟- فریلنسر چیست؟

فریلنسینگ یک حرفه مبتنی بر قرارداد است که در آن فرد به جای استخدام در یک سازمان، از مهارت ها و تجربه خود برای ارائه خدمات به تعدادی از مشتریان استفاده می کند.

به زبان ساده، فریلنسری زمانی است که از مهارت‌ها، تحصیلات و تجربیات خود برای کار با چندین مشتری استفاده می‌کنید و وظایف مختلفی را بدون تعهد به یک کارفرما انجام می‌دهید.

فریلنسر چیست؟ ، تعداد تکالیف یا کارهایی که می‌توانید انجام دهید به توانایی شما در انجام آن‌ها همانطور که از آنها خواسته می‌شود خلاصه می‌شود.

فریلنسینگ معمولاً شامل مشاغلی (به نام کنسرت) می شود که به شما امکان می دهد در موقعیت های خانه کار کنید. اما فریلنسری را مانند داشتن یک شغل کار از خانه تلقی نکنید.

1. فریلنسینگ همیشه به این معنی نیست که شما از خانه کار خواهید کرد. بسته به نوع کار و نیاز مشتری، ممکن است مجبور شوید در دفتر مشتری خود نیز کار کنید.

2. کار از خانه شامل قراردادی بین شما و کارفرمای مجردی است که به شما حقوق می دهد در حالی که کار آزاد این کار را نمی کند.

فقط این است که بسیاری از مشاغلی که فریلنسرها انجام می دهند را می توان از طریق اینترنت بدون حضور آنها در شرکت یا محل مشتریان انجام داد.

فریلنسر چیست؟
فریلنسر چیست؟ – کالج مدیریت

فریلنسر کیست؟

فریلنسر یا فریلنسینگ فردی است خوداشتغال که با ارائه خدمات به مشتریان متعدد درآمد کسب می کند. این خدمات به مهارت های فرد مربوط می شود و لزوماً فقط به مشاغل ارائه نمی شود.

فریلنسرها یا از پلتفرم های شخص ثالث مانند Fiverr، 99designs و غیره برای کسب و کار استفاده می کنند یا از شبکه خود برای کسب و کار بیشتر و ارائه مستقیم خدمات به مشتریان خود استفاده می کنند.

اما آیا انتخاب خوبی برای شغل است؟ آیا می توانید در حین کار آزاد زندگی مجللی داشته باشید؟ چگونه با مشاغل آزاد شروع کنید؟

خوب، وقتی 11 درصد از جمعیت بزرگسال شاغل در ایالات متحده عمدتاً به عنوان فریلنسر تمام وقت کار می کنند، باید چیز خوبی در مورد این صنعت وجود داشته باشد.

 

فریلنسینگ به عنوان یک شغل- فریلنسر چیست؟

ظهور فریلنسرها منجر به توسعه مفهوم جدیدی شده است – اقتصاد گیگ.

در اقتصاد گیگ، یک فرد به جای اینکه برای یک کارفرما به طور تمام وقت کار کند و در ازای آن حقوق ثابتی دریافت کند، برای چندین مشتری با شرایط خودش و با قیمتی که فکر می کند کارش شایسته آن است کار می کند.

فریلنسینگ یک حرفه فریبنده است. تقریباً تمام مشکلات یک انسان معمولی در کلاس خدمات را برطرف می کند. طبق گزارش Upwork، آمریکایی ها به طور متوسط 47 ساعت در هفته کار می کنند.

فریلنسر چیست؟ ، فریلنسرها به طور متوسط 11 ساعت کمتر در هفته نسبت به کارگران تمام وقت کار می کنند. این مقدار حدود 550 ساعت در سال یا 23 روز کامل می شود.

کارگران سنتی تمام وقت هر سال تقریباً یک ماه کامل اضافی را پشت صفحه کلید (یا هر جایی که کار می کنند) می گذرانند.

 

چگونه یک فریلنسر شویم؟- فریلنسر چیست؟

تبدیل شدن به یک فریلنسر به سادگی سفارش چیزی از طریق اینترنت است. شما از سایت هایی بازدید می کنید که مشاغل و وظایف آزاد را ارائه می دهند و آنها را به عهده می گیرید. این یک راه فوق‌العاده برای شروع و انتشار نام شماست.

فریلنسر چیست؟ ، در اینجا چند سایت وجود دارد که می توانید برای مشاغل آزاد استفاده کنید:

. Fiverr: بزرگترین بازار جهان برای جستجوی مشاغل آزاد. فقط یک پست حساب ایجاد کنید که می توانید انجام دهید، چند لینک اضافه کنید و کارتان تمام است.

. 99Designs: مکانی عالی برای یافتن مشاغل آزاد اگر طراح هستید.

. Upwork :Upwork یک بازار آزاد حرفه ای تر است که در آن مشتریان تجاری بیشتری پیدا خواهید کرد.

. Freelancer.com :Freelancer.com یکی از قدیمی ترین بازارهای کار فریلنسری است که می توانید آن را در سال اول خود انتخاب کنید، زمانی که تجربه کار آزاد کمی دارید یا اصلاً تجربه ندارید.

 

مراقب امور مالی خود باشید- فریلنسر چیست؟

در حالی که در یک شغل هستید، بیشتر “موارد پولی” توسط شرکتی که در آن کار می کنید مراقبت می شود. بدون نیاز به درخواست، یک چک حقوق دریافت می کنید. مالیات های شما به طور خودکار کسر می شود و بیمه نیز احتمالاً توسط کارفرمای شما مراقبت می شود.

فریلنسر چیست؟ ، وقتی خودتان هستید همه چیز متفاوت است و باید خودتان به موارد زیر رسیدگی کنید:

. دریافت چک دستمزدتان: این موضوع پیچیده ترین بخش برای مدیریت در نظر گرفته می شود، چه برای کهنه کارها و چه برای تازه کارها. مذاکره و برقراری ارتباط صحیح با مشتری برای وادار کردن آنها به پرداخت هزینه خدمات شما در زمان مشخص شده، چالش بزرگی است.

از این موضوع به درستی مراقبت کنید و شما به خوبی آماده هستید که در زمینه فریلنسری عالی عمل کنید. این راهنمای مذاکره مانند یک حرفه ای را بررسی کنید تا به شما کمک کند نکات و بینش بیشتری کسب کنید.

. مالیات: شما باید خودتان به پیچیدگی های مالیاتی شخصی و حرفه ای رسیدگی کنید.

. مزایای بیمه و بازنشستگی: شما باید به دنبال بهترین بیمه نامه باشید و خودتان برای دوران بازنشستگی خود برنامه ریزی کنید.

همه چیز به این نتیجه می رسد که فریلنسر بودن و کار کردن در اقتصاد گیگ به این معنی است که مسئولیت زیادی را برای امور مالی خود به عهده بگیرید، خواه مذاکره در مورد پرداخت خود، پیدا کردن بیمه یا پرداخت مالیات.

اما اگر عاشق آزادی، انعطاف‌پذیری و پتانسیل کسب درآمدی هستید که با مستقل بودن همراه است، فریلنسینگ یک موقعیت ایده‌آل است.

فریلنسر چیست؟
فریلنسر چیست؟ – کالج مدیریت

تفاوت بین کار آزاد و استخدام به عنوان کارمند- فریلنسر چیست؟

. مدت قرارداد کار: فریلنسرها برای مدت زمان مشخصی قرارداد بسته می شوند. کارکنان قراردادهای دائمی دارند

. پرداخت: به فریلنسرها حقوق پرداخت می شود. کارکنان درآمد ثابتی دارند

. مالیات: مشاغل آزاد معمولاً هر سال اظهارنامه مالیاتی ارائه می دهند و مالیات و بدهی بیمه ملی را پرداخت می کنند. مالیات و بیمه ملی کارکنان در مبدا کسر می شود

. بازنشستگی: مشاغل آزاد به بازنشستگی با بودجه شخصی پرداخت می کنند. کارکنان می توانند به یک طرح بازنشستگی شرکت بپیوندند

. کیت: فریلنسرها از تجهیزات خود استفاده می کنند. کارکنان تجهیزات خود را توسط کارفرما ارائه می کنند

. منابع کار: فریلنسرها کار خود را پیدا می کنند. کارکنان کارهایی را که کارفرمای خود منبع آن است انجام می دهند

این به این معنی است که برای یک فریلنسر، کار اضافی بیش از کار روزانه شما وجود دارد. شما باید امور مالی خود را با درآمد نامنظم مدیریت کنید، به علاوه باید برای یافتن کار خود را بازاریابی کنید و بفروشید.

این احتمال وجود دارد که برای نهایی کردن مالیات خود باید اظهارنامه مالیاتی را تکمیل کنید.

فریلنسر چیست؟ ، همچنین از شما انتظار می رود که تجهیزات مورد نیاز برای انجام کار خود را داشته باشید.

همانطور که انتظار دارید یک لوله کش با ابزاری که برای تعمیرات خانه شما نیاز دارد به شما مراجعه کند، باید ابزارها یا دسترسی به آنها را داشته باشید تا بتوانید کار خود را تحویل دهید.

این بدان معنا نیست که شما باید مجموعه کاملی از کیت گران قیمت داشته باشید، اما به این معنی است که باید به تجهیزات مناسب دسترسی داشته باشید.

یک رابطه خوب با یک شرکت استخدامی محلی می تواند این را فراهم کند. حداقل شما به یک تلفن هوشمند با عمر باتری مناسب (یا یک بسته آب میوه) و یک کامپیوتر (به طور ایده آل لپ تاپ) با نرم افزار اداری اولیه نیاز دارید.

 

چرا فریلنسینگ در صنایع صفحه نمایش رایج است؟- فریلنسر چیست؟

برخی افراد به انتخاب خود آزاد هستند. دیگران آزاد هستند زیرا این تنها راهی است که آنها می توانند در صنایع صفحه نمایش کار کنند.

طبق ارزیابی سالانه ScreenSkills Assessment 2018-19، خوداشتغالی در صنایع صفحه نمایش تقریبا دو برابر بیشتر از اقتصاد بریتانیا است.

فریلنسرها 28 درصد از نیروی کار در صنایع صفحه نمایش را تشکیل می دهند، در حالی که در کل صنایع بریتانیا، تعداد افراد خوداشتغال تنها 15 درصد است. در تولید، نسبت فریلنسرها به 50 درصد می رسد.

این به این دلیل است که کار صنعت صفحه نمایش در درجه اول مبتنی بر پروژه است. شروع (پیش تولید) وسط (تولید) و پایان (پس از تولید و نمایشگاه یا انتقال یا انتشار) دارد.

فریلنسر چیست؟ ، این بدان معناست که اکثر شرکت ها به جای نقش های دائمی، از طریق پروژه استخدام می کنند. این امر به‌ویژه در فیلم، تلویزیون و انیمیشن که در آن برای مدت زمان مشخصی در طول تولید قرار می‌گیرید، رایج است.

در بخش بازی‌ها، به دلیل ماهیت تکراری توسعه بازی‌ها که تیم‌های سازنده باید به طور مداوم بازی را پس از راه‌اندازی آن تکرار کنند، کمتر آزاد هستید.

در مجموع، اگر می خواهید در اکران کار کنید، شانس زیادی وجود دارد که در مقطعی از حرفه خود آزاد باشید.

 

چگونه کار آزاد را شروع می کنید؟- فریلنسر چیست؟

مسیر همه افراد به سمت فریلنسری متفاوت به نظر می رسد، و بسیاری از آن به نوع کاری که انتخاب می کنید بستگی دارد. با این حال، چند مرحله متداول وجود دارد که اکثر فریلنسرها تمایل دارند از آن پیروی کنند.

بسیاری از آنها کار تمام وقت را در جایی شروع می کنند یا به چند شغل مختلف می پردازند، در حالی که به طور پیوسته مجموعه ای از کار و شهرت (به طور ایده آل درخشان) در صنعت خود ایجاد می کنند.

فریلنسر چیست؟ ، با گذشت زمان ممکن است مشاغل کوچکی را خارج از ساعات کاری انجام دهند که معمولاً توسط شرکت‌های دیگر تبلیغ می‌شود یا پیشنهاد می‌شود، قبل از اینکه فعالیت‌های جانبی خود را به چیزی دائمی‌تر تبدیل کنند و نقش فعلی خود را پشت سر بگذارند.

دیگران شروع به کار آزاد می کنند تا خود را بین مشاغل تمام وقت کنار بگذارند، سپس تصمیم می گیرند از سبک زندگی لذت ببرند و به آن پایبند باشند.

برخی از نویسندگان و طراحان گرافیک ممکن است به طور کامل از استخدام تمام وقت صرف نظر کنند و فقط با بالا بردن مشخصات خود به صورت آنلاین مستقیماً وارد کار آزاد شوند، اما این کار سخت و نسبتاً غیر معمول است.

تقریباً هر فریلنسر موفقی با ایجاد نامی برای خود در حوزه کاری خود، ایجاد تجربه، کار کردن با مخاطبین خود و توسعه شبکه‌های خود، زمینه را برای فریلنسری شدن در طول چند سال ایجاد کرده است.

فریلنسر چیست؟
فریلنسر چیست؟ – کالج مدیریت

انواع مشاغل آزاد- فریلنسر چیست؟

بیشتر نقش‌هایی که یک کارفرما باید انجام دهد، می‌تواند از نظر فنی به یک فریلنسر برون سپاری شود، اما وظایف خاصی برای این نوع کار بسیار مناسب‌تر از بقیه هستند. و صنایعی وجود دارند که کار آزاد در آنها به ویژه سودآور است.

فریلنسر چیست؟ ، بیایید نگاهی به برخی از محبوب ترین ها بیندازیم:

. نوشتن. تولید محتوا، روزنامه نگاری، و کپی رایتینگ همگی زمینه های محبوبی برای فریلنسرها هستند. شرکت ها به ظاهر اشتهای بی انتها برای انتشار مطبوعاتی خوب نوشته شده، محتوای وبلاگ، راهنمای محصول، و مقالات دارند.

و انعطاف پذیری استخدام فریلنسرها به ویراستاران این امکان را می دهد تا بر اساس تخصص یا دیدگاه مورد نیاز برای کارکرد داستان، نویسنده مناسب را برای هر شغل انتخاب و انتخاب کنند.

. توسعه نرم افزار. تقاضا برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار بسیار زیاد است و همچنان در حال رشد است، و از آنجایی که صنعت به شدت مبتنی بر پروژه است، کدنویس‌ها می‌توانند کارهای آزاد زیادی در زمینه خود پیدا کنند.

کسب‌وکارهای جدید ممکن است پیش از راه‌اندازی محصول، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها و موبایل‌ها را به عهده بگیرند، در حالی که حتی بزرگ‌ترین شرکت‌ها اغلب کدنویس‌های متخصص را در مراحل بعدی توسعه نرم‌افزار استخدام می‌کنند تا پروژه را به خط پایان برساند.

. طراحی گرافیک. در حالی که سازمان‌های بزرگ‌تر ممکن است به طور مداوم همان آژانس طراحی را برای ایجاد و تکامل هویت برند خود استخدام کنند، شرکت‌های کوچک‌تر در جستجوی طرح‌های یک‌باره، مانند آرم‌ها و دارایی‌های وب، اغلب به جای آن‌ها به سراغ فریلنسرها می‌روند.

طراحان گرافیک خوداشتغال آزادی خلاقیت بیشتری دارند و می‌توانند پروژه‌های جالب‌تر و مخاطره‌آمیزتری را دنبال کنند، اما شغل چالش برانگیز مدیریت مشتری کاملاً بر دوش آنها است.

 

مزایای فریلنسری چیست؟- فریلنسر چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد به صورت آزاد کار می کنند. فریلنسرها رئیس خودشان هستند و می توانند ساعات کاری خود را انتخاب کنند.

آن‌ها می‌توانند در صورت نیاز به پول نقد اضافی، کار بیشتری انجام دهند و اگر علاقه‌مند نیستند یا وقت ندارند، کار را رد می‌کنند.

آنچه که فریلنسرها از نظر امنیت شغلی فاقد آن هستند، با گسترش خطر از دست دادن کار بر روی بسیاری از کارفرمایان مختلف جبران می کنند.

به این معنا که اگر یک کارمند حقوق بگیر از شغل خود اخراج شود، معمولاً کل درآمد خود را از دست می دهد، در حالی که یک فریلنسر می تواند یک یا دو مشتری را از دست بدهد و همچنان در جای دیگری به درآمد خود ادامه دهد.

نکات منفی نیز وجود دارد. بدون چک حقوق منظم، فریلنسینگ ذاتاً ناپایدار است. درآمد ممکن است ماه به ماه در نوسان باشد و برنامه ریزی مالی آینده را دشوار کند.

فریلنسر چیست؟ ، بسته به اینکه در کجای دنیا هستند، فریلنسرها ممکن است از حمایت های بسیار کمی در مورد قوانین کار برخوردار باشند.

برای مثال، یک مشتری می‌تواند بدون اخطار یا دلیل، کار فریلنسر را متوقف کند، و فریلنسرها معمولاً از مزایای تمام وقت مانند مرخصی استعلاجی و مرخصی با حقوق برخوردار نیستند.

اما علیرغم همه ابهاماتی که در سبک زندگی فریلنسری وجود دارد، فریلنسینگ افرادی را جذب می کند که می خواهند مستقیماً کنترل شغل خود را در دست بگیرند.

نهایت انعطاف پذیری در محل کار را باز می کند: گزینه ای برای کار به همان اندازه که دوست دارید، چه در خانه یا در یک فضای کاری مشترک، و به روشی که مناسب زندگی شما باشد.

 

چگونه یک کسب و کار آزاد راه اندازی کنیم؟

زمانی که آماده راه‌اندازی شغل آزاد خود هستید یا آن را به سطح بعدی ارتقا می‌دهید، WeWork می‌تواند به شما در دستیابی به اهدافتان با فضای کاری منعطف و متناسب با سبک زندگی شما کمک کند.

با دفاتر قابل تنظیم برای افراد که مطابق با نیازهای شما هستند، WeWork All Access بلیط شما به صدها فضای کاری اختصاصی در مکان های WeWork در سراسر جهان است.

و برای آن جلسات بسیار مهم مشتری، زمانی که کافی‌شاپ در گوشه کناری آن را قطع نمی‌کند، WeWork On Demand دسترسی رایگان به اتاق‌های جلسه در بیش از 285 مکان در 50 شهر در سراسر جهان را ارائه می‌دهد. بدون هیچ تعهد ماهیانه برای نگرانی

استیو هوگارتی نویسنده و روزنامه نگار مقیم لندن است. او سردبیر سفر روزنامه سیتی AM و معاون سردبیر مجله سیتی ای ام است که کارش بر فناوری، سفر و سرگرمی متمرکز است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − شش =