کسب و کار چیست؟

کسب و کار چیست؟ ، مجموعه ای از افراد می باشد با تخصص های مختلف در سازمان که برای هدف مشابهی تلاش می کنند. کسب و کار برای فراهم کردن نیازهای مشتریان بوجود آمده است.

مجموعه فعالیت هایی برای بدست آوردن پول و ارزش محصول. اگر خواهان این هستیم که همیشه کسب و کارمان سرپا باشد نباید در خدمت به مردم و چرخه خرید و فروش کم کاری کنیم.

اگر بعنوان مثال من یک مغازه ی لباس فروشی دارم باید شخصی باشم که مشتریان انگیزه دارند که با من هم صحبت شده و از این مرکز خریدشان را انجام دهند. کسب و کارها به سرعت رشد کرده و بر سر زبان ها می افتند.

کسب و کار چیست؟ ، اما باید برای هر ذره پیشرفت یک کسب و کار تلاش بی وقفه کرد. این بخش کمی به سمت بحث بازاریابی کشیده می شود. زیرا بازاریابی بخشی از بحث کسب و کار است، به معنای این که کسب و کار فقط به منظور از خرید و فروش کالا و خدمات نیست.

هرچه بیشتر به این بحث می پردازیم به جزئیات بیشتری دست پیدا می کنیم. کسب و کار تعاریف بسیاری دارد: به این معنا که کالا و خدماتی را به بازار عرضه کنند و آن ها به فروش برسند.

کسب و کار چیست؟
کسب و کار چیست؟ – کالج مدیریت

کسب و کار چیست؟

اصطلاح کسب و کار به سازمان یا نهاد سرمایه گذاری اطلاق می شود که در فعالیت های تجاری، صنعتی یا حرفه ای فعالیت می کند.

کسب‌وکارها می‌توانند نهادهای انتفاعی یا سازمان‌های غیرانتفاعی باشند که برای انجام یک مأموریت خیریه یا پیشبرد یک هدف اجتماعی فعالیت می‌کنند.

کسب و کار چیست؟ ، کسب‌وکارها از شرکت‌های انفرادی گرفته تا شرکت‌های بین‌المللی در مقیاس هستند و می‌توانند از اندازه کوچک تا بزرگ متغیر باشند.

اصطلاح کسب و کار همچنین می تواند برای تعریف تلاش ها و فعالیت های افراد برای تولید و فروش کالاها و خدمات به منظور سود به کار رود.

 

درک یک تجارت- کسب و کار چیست؟

اصطلاح تجارت می تواند دو معنای متفاوت داشته باشد. اولین مورد به نهادی اشاره دارد که به دلایل تجاری، صنعتی یا حرفه ای فعالیت می کند.

موجودیت به طور کلی با یک مفهوم (ایده) و یک نام شروع می شود. ممکن است برای تعیین اینکه تبدیل ایده به یک کسب و کار چقدر امکان پذیر است، تحقیقات بازار گسترده ای مورد نیاز باشد.

کسب و کارها اغلب قبل از شروع عملیات به طرح های تجاری نیاز دارند. طرح کسب و کار یک سند رسمی است که اهداف و مقاصد شرکت را مشخص می کند.

همچنین راهبردها و راه هایی را که برای دستیابی به این اهداف و اهداف برای موفقیت برنامه ریزی می کند، فهرست می کند. برنامه های تجاری تقریباً همیشه زمانی ضروری هستند که می خواهید سرمایه ای برای شروع عملیات قرض بگیرید

تعیین ساختار قانونی کسب و کار عامل مهم دیگری است که باید در نظر گرفته شود. صاحبان مشاغل ممکن است برای شروع فعالیت های قانونی نیاز به تضمین مجوزها و مجوزها داشته باشند و الزامات ثبت را رعایت کنند.

شرکت ها در بسیاری از کشورها به عنوان اشخاص حقوقی در نظر گرفته می شوند، به این معنی که کسب و کار می تواند دارایی باشد، بدهی بگیرد و در دادگاه مورد شکایت قرار گیرد.

اکثر کسب و کارها با هدف کسب سود فعالیت می کنند. اما این لزوماً یک نیاز ضروری برای اداره یک تجارت نیست. برخی از کسب و کارها هدفی برای پیشبرد هدف خاصی دارند.

کسب و کار چیست؟ ، به این ترتیب، این نهادها به عنوان مشاغل انتفاعی شناخته می شوند. سازمان هایی که مبتنی بر انتفاع نیستند به عنوان غیرانتفاعی یا غیرانتفاعی نامیده می شوند. این نهادها ممکن است به صورت زیر عمل کنند:

. خیریه ها

. شرکت های هنری، فرهنگی، آموزشی و تفریحی

. گروه های سیاسی و مدافع

. سازمان های خدمات اجتماعی

تعریف دوم کسب و کار به کلیه فعالیت هایی که با خرید و فروش کالا و خدمات مربوط می شود اشاره دارد. فعالیت تجاری می تواند در هر مکانی انجام شود، خواه در ویترین فروشگاه فیزیکی، آنلاین یا حتی در کنار جاده.

هرکسی که برای کسب درآمد فعالیت تجاری انجام می دهد باید این درآمد را به خدمات درآمد داخلی (IRS) گزارش کند.

 

انواع کسب و کار- کسب و کار چیست؟

بسیاری از کسب و کارها خود را حول نوعی سلسله مراتب یا بوروکراسی سازماندهی می کنند، که در آن موقعیت ها در یک شرکت نقش ها و مسئولیت هایی را ایجاد می کنند. متداول ترین سازه ها عبارتند از:

. مالکیت انحصاری: همانطور که از نام آن پیداست، یک شرکت انفرادی تحت مالکیت و اداره یک شخص حقیقی است. هیچ تفکیک قانونی بین کسب و کار و مالک وجود ندارد، به این معنی که مالیات و بدهی های قانونی کسب و کار بر عهده مالک است.

. مشارکت: شراکت یک رابطه تجاری بین دو یا چند نفر است که برای انجام امور تجاری به یکدیگر می پیوندند. هر یک از شرکا منابع و پول را به تجارت کمک می کند و در سود و زیان کسب و کار شریک می شود. سود و زیان مشترک در اظهارنامه مالیاتی هر شریک ثبت می شود.

. شرکت‌ها: شرکت به تجارتی گفته می‌شود که در آن گروهی از افراد با هم به عنوان یک نهاد واحد عمل می‌کنند. معمولاً به مالکان به عنوان سهامدارانی گفته می شود که در ازای سهام عادی شرکت مبادله می کنند.

ادغام یک کسب و کار، صاحبان بدهی مالی تعهدات تجاری را آزاد می کند. یک شرکت قوانین مالیاتی نامطلوب برای صاحبان کسب و کار دارد.

. شرکت های با مسئولیت محدود (LLC): این یک ساختار تجاری نسبتاً جدید است و اولین بار در وایومینگ در سال 1977 و سایر ایالت ها در دهه 1990 در دسترس قرار گرفت.

کسب و کار چیست؟ ، یک شرکت با مسئولیت محدود مزایای مالیاتی حاصل از مشارکت را با مزایای مسئولیت محدود یک شرکت ترکیب می کند.

کسب و کار چیست؟
کسب و کار چیست؟ – کالج مدیریت

اندازه های تجاری- کسب و کار چیست؟

اندازه کسب و کار متفاوت است. شرکت های کوچکی که توسط مالکان اداره می شوند، مشاغل کوچک نامیده می شوند. آنها معمولا توسط یک نفر یا گروه کوچکی از مردم اداره می شوند.

این شرکت‌ها شامل رستوران‌های خانوادگی، شرکت‌های خانگی، شرکت‌های تولید پوشاک، کتاب و انتشارات، کسب‌وکارهای راه‌اندازی سگ‌ها و افرادی هستند که تجارت می‌کنند.

سود عموماً کم است، اما تا زمانی که مالک(های) کسب و کار قادر به اجرای سیاه و سفید باشند، برای ادامه عملیات کافی است.

کسب و کارهای متوسط ​​به عنوان مشاغلی طبقه بندی می شوند که معمولاً بین 50 تا 1 میلیارد دلار درآمد دارند. این شرکت‌ها بیشتر از کسب‌وکارهای کوچک تأسیس شده‌اند و تعداد کارمندان آنها بین 100 تا 999 نفر است.

فوربس Fair Isaac، شرکتی که پشت FICO قرار دارد، به‌عنوان برترین کارفرمای متوسط ​​در ایالات متحده در سال 2021 فهرست کرده است. این شرکت تعداد بیشتری داشت. بیش از 4000 کارمند و درآمد 1.295 میلیارد دلاری در سال 2020.67

کسب و کار چیست؟ ، کسب‌وکارهای بزرگ‌تر، که معمولاً به‌عنوان شرکت‌ها فعالیت می‌کنند، آن‌هایی هستند که بیش از 1000 نفر را استخدام می‌کنند و بیش از 1 میلیارد دلار درآمد ایجاد می‌کنند.

در این مورد، شرکت به صورت عمومی معامله می شود و برخلاف مشاغل کوچکتر که می توانند مستقل از تنظیم کننده ها فعالیت کنند، محدودیت های گزارش دهی و عملیاتی خاصی دارد. شرکت های چند ملیتی مانند جنرال الکتریک و والمارت نمونه هایی از شرکت ها هستند.

 

صنایع بازرگانی- کسب و کار چیست؟

یک شرکت ممکن است تجارت خود را از طریق ارتباط با صنعتی که در آن فعالیت می کند، توصیف کند. به عنوان مثال، تجارت املاک، تجارت تبلیغات، یا تجارت تولید تشک، صنایعی هستند که یک تجارت می تواند در آنها وجود داشته باشد.

از آنجا که اصطلاح تجارت را می توان با عملیات روزانه و همچنین تشکیل کلی یک شرکت جایگزین کرد، این اصطلاح اغلب برای نشان دادن معاملات مربوط به یک محصول یا خدمات اساسی استفاده می شود. به عنوان مثال، ExxonMobil تجارت خود را با ارائه نفت انجام می دهد.

 

نمونه هایی از مشاغل- کسب و کار چیست؟

سیب

اپل به دلیل محصولات نوآورانه‌اش، از جمله رایانه‌های شخصی، و طیف وسیعی از دستگاه‌های هوشمند، و همچنین طیف وسیعی از خدماتش، مانند پخش موسیقی و ویدئو، و خدمات تولید، در سراسر جهان شناخته شده است.

اپل در سال 1977 توسط استیو جابز و استیو وزنیاک تأسیس شد و اولین شرکت سهامی عام شد که ارزش آن به 1 تریلیون دلار رسید. سهام این شرکت با نماد AAPL در نزدک معامله می شود.

کسب و کار چیست؟ ، معاملات روزانه تا 17 سپتامبر 2021 حدود 145 دلار بود، در حالی که ارزش بازار این شرکت به 2.42 تریلیون دلار رسید.

این شرکت بیش از دو میلیون نفر را استخدام می کند، از جمله 80000 نفر که به عنوان کارمند مستقیم اپل کار می کنند. مشاغل باقی‌مانده شامل تامین‌کنندگان، تولیدکنندگان و سایرین است که از طریق فروشگاه اپل پشتیبانی می‌شوند.

این شرکت فروش خالص 274 میلیارد دلاری را در سال 2020 گزارش کرد که عمدتاً ناشی از بخش محصولات آن بود.

رمز موفقیت اپل در خانواده محصولات و توانایی آن در نوآوری نهفته است. تمرکز این شرکت بر طراحی و کیفیت است – دو عنصر کلیدی که بخش مهمی از چشم انداز شرکت جابز بودند.

محصولاتی که اپل ایجاد می‌کند و به بازار عرضه می‌کند را می‌توان تحت یک سیستم عامل استفاده کرد، که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد آنها را با هم همگام کنند و در نتیجه هزینه‌های شرکت را کاهش دهند.

کسب و کار چیست؟ ، توانایی اپل در ایجاد، توسعه و بازاریابی محصولات و خدمات جدید نیز آن را از رقبای خود برتر می‌داند.

والمارت- کسب و کار چیست؟

والمارت یکی از بزرگترین خرده فروشان جهان است و به عنوان یک شرکت چند ملیتی فعالیت می کند. این شرکت در سال 1962 توسط سام والتون در آرکانزاس تأسیس شد.

کسب و کار چیست؟ ، این شرکت دارای بیش از 10500 مکان در بیش از 24 کشور مختلف است و بیش از 2.3 میلیون نفر را استخدام می کند.

این شرکت در سال 1970 عمومی شد و در بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) تحت نماد نماد WMT معامله می شود. تا 17 سپتامبر 2021، سهام والمارت حدود 145 دلار به ازای هر سهم معامله شد و ارزش بازار آن 405.92 میلیارد دلار بود.

والمارت در کل سال 2021 559.2 میلیارد دلار درآمد کسب کرد. این رقم ناشی از فروش آنلاین از طریق بخش تجارت الکترونیک و فروش بین المللی است که عمدتاً در مکزیک و کانادا ثبت شده است.

موفقیت والمارت را می توان به عوامل متعددی از جمله نام تجاری، قیمت گذاری، تنوع (به ویژه با اضافه شدن بازار آنلاین آن)، مدیریت زنجیره تامین کارآمد و قدرت مالی آن نسبت داد.

کسب و کار چیست؟
کسب و کار چیست؟ – کالج مدیریت

چگونه یک کسب و کار راه اندازی می کنید؟- کسب و کار چیست؟

برای شروع یک کسب و کار باید مراحل مختلفی را طی کنید. این شامل انجام تحقیقات بازار، توسعه یک طرح تجاری، جستجوی سرمایه یا سایر اشکال بودجه، انتخاب مکان و ساختار تجاری، انتخاب نام مناسب، ارائه مدارک ثبت نام، دریافت اسناد مالیاتی (شناسه کارفرما و مالیات دهندگان)، و گرفتن مجوزها و مجوزها است. همچنین ایده خوبی است که یک حساب بانکی در یک موسسه مالی ایجاد کنید تا نیازهای بانکی روزمره خود را تسهیل کنید.

 

چگونه یک کسب و کار آنلاین راه اندازی می کنید؟- کسب و کار چیست؟

کسب و کار چیست؟ ، راه اندازی یک کسب و کار آنلاین شامل برخی از مراحل مشابه یک تجارت سنتی است – با چند استثنا.

شما هنوز باید تحقیقات بازار خود را انجام دهید و قبل از هر چیز دیگری یک طرح تجاری تهیه کنید. پس از انجام این کار، نام و ساختاری را برای کسب و کار خود انتخاب کنید، سپس هرگونه مدارکی را برای ثبت سازمان خود ثبت کنید.

به جای یافتن یک مکان فیزیکی، یک پلت فرم را انتخاب کنید و وب سایت خود را طراحی کنید. قبل از راه اندازی کسب و کار خود، باید راهی برای ایجاد بازار هدف خود بیابید، چه از طریق بازاریابی سنتی و چه از راه های خلاقانه تر مانند رسانه های اجتماعی.

 

چگونه یک نام تجاری پیدا می کنید؟- کسب و کار چیست؟

نام کسب و کار شما باید با نوع سازمانی که قصد اداره آن را دارید مطابقت داشته باشد و باید جذاب باشد – چیزی که مردم به سمت آن گرایش پیدا می کنند و به یاد می آورند، نه اینکه با شما ارتباط داشته باشند و همچنین محصولات و خدماتی که قصد دارید بفروشید.

اصالت کلید است. و مهمتر از همه، باید نامی باشد که قبلاً توسط شخص دیگری استفاده نشده باشد. آنلاین شوید و نام کسب و کار را جستجو کنید تا ببینید آیا در دسترس است یا قبلا ثبت شده است.

 

چگونه یک طرح تجاری بنویسید؟- کسب و کار چیست؟

طرح های تجاری برای راه اندازی کسب و کار شما ضروری هستند و می توانند به شما کمک کنند تا بودجه مورد نیاز برای شروع فعالیت خود را تامین کنید. شما می توانید بین یک طرح تجاری سنتی یا ناب یکی را انتخاب کنید.

کسب و کار چیست؟ ، طرح کسب و کار سنتی بسیار جامع و با جزئیات زیاد است. این شامل خلاصه ای از شرکت و راه های موفقیت آن است.

همچنین شامل اطلاعاتی درباره بازار، مدیریت، محصولات و خدمات، بازاریابی و پیش‌بینی‌های فروش شما می‌شود.

قالب‌های ناب کوتاه‌تر هستند، اما همچنان حاوی اطلاعات بسیار مفیدی مانند جزئیات مشارکت، خطوط کلی فعالیت‌های تجاری و روابط با مشتری، ساختار هزینه‌ها و جریان‌های درآمد هستند.

کسب و کار چیست؟ ، می توانید الگوها را به صورت آنلاین پیدا کنید یا سند طرح کسب و کار خود را ارائه دهید.

 

چگونه وام تجاری دریافت می کنید؟- کسب و کار چیست؟

هرکسی بودجه لازم برای راه اندازی کسب و کار خود را ندارد، جایی که وام ها وارد عمل می شوند.

تصمیم بگیرید که چه نوع وامی می خواهید. می توانید به یک وام دهنده سنتی یا وام دهنده ای که به صورت آنلاین فعالیت می کند مراجعه کنید. یا ممکن است بخواهید یک وام با حمایت دولت را در نظر بگیرید، مانند وام هایی که از طریق اداره مشاغل کوچک ارائه می شود.

صرف نظر از اینکه چه گزینه ای را انتخاب می کنید، وام دهندگان آینده نگر می خواهند جزئیات را روی کاغذ ببینند، به خصوص اگر و زمانی که تازه شروع به کار کرده اید. مطمئن شوید که طرح کسب و کار خود را آماده کرده اید، شامل خطوط کلی هزینه ها و جریان درآمد.

کسب و کار چیست؟ ، به عنوان یک صاحب کسب و کار جدید، مطمئن شوید که امتیاز اعتباری خوبی دارید (زیرا کسب و کار شما هنوز به مرحله اجرا نرسیده است) و در صورت تایید ممکن است لازم باشد برای تضمین وام مقداری وثیقه بگذارید.

 

خط پایین- کسب و کار چیست؟

مشاغل بخش بسیار مهمی از اقتصاد هستند. آنها محصولات و خدماتی را ارائه می دهند که می توانند توسط افراد و سایر شرکت ها خریداری شوند.

اندازه کسب و کارها از کوچک تا بزرگ متغیر است و در صنایع مختلفی فعالیت می کنند. ساختارهای تجاری نیز از شرکت های انحصاری تا شرکت های بزرگ که دارایی سهامداران را به صاحبان خود ارائه می کنند، متفاوت است.

اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار خود هستید، مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام داده و یک طرح تجاری تهیه کرده اید. این به شما امکان می دهد تا پول مورد نیاز خود را برای شروع عملیات خود جمع آوری کنید.

کسب و کار چیست؟ ، اگر در ابتدا آن را ساده نگه دارید، ممکن است به ایده ای برسید که می تواند به شما کمک کند تجارت خود را توسعه دهید و به همان ارتفاعات اپل و والمارت برسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − هفده =