توسعه دهنده وب

یک توسعه دهنده وب چه کاری انجام می دهد؟

توسعه دهنده وب مسئول نوشتن کد برای ایجاد یک وب سایت، هم در قسمت جلویی و هم در انتهای آن هستند. قسمت جلویی شامل مواردی است که کاربران وب‌سایت می‌بینند و قسمت پشتی قسمتی است که اطلاعات را به قسمت جلویی ارائه می‌کند. در شرکت های کوچکتر، یک توسعه دهنده وب نیز مسئول سطوحی از طراحی سایت است. وظایف توسعه دهنده وب می تواند شامل موارد زیر باشد:

درک الزامات شرکت یا تیم درخواست کننده وب سایت
نوشتن کد جلو و عقب برای تنظیم پارامترهای وب سایت
کار با طراحان در ظاهر وب سایت
ایجاد روشی برای جمع آوری بازخورد کاربران
تجزیه و تحلیل بازخورد کاربران برای رفع خطاها و بهبود تجربه کاربر (UX)
پیاده سازی ابزارهای تست برای نظارت مستمر بر وب سایت
به روز نگه داشتن تمامی نرم افزارها
اطمینان از ایمن بودن وب سایت ها و برنامه های کاربردی مرتبط

میانگین درامد

توسعه دهندگان وب می توانند کارمندان تمام وقت باشند، اما بسیاری از آنها به صورت پاره وقت، آزاد یا قراردادی کار می کنند. حقوق آنها به سطح تحصیلات و تجربه آنها بستگی دارد. اندازه و نوع شرکتی که آنها در آن کار می کنند نیز می تواند بر حقوق یک توسعه دهنده وب تأثیر بگذارد.

توسعه دهنده وب
توسعه دهنده وب – کالج مدیریت

الزامات توسعه دهنده وب

توسعه دهندگان وب اغلب ترکیبی از آموزش، آموزش و گواهینامه هایی دارند که به آنها کمک می کند تا در نقش های خود برتر باشند. آنها همچنین دارای ترکیبی از مهارت های سخت و نرم برای موفقیت هستند.

تحصیلات

بسیاری از کارفرمایان ترجیح می دهند که یک نامزد دارای مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر یا یک رشته مرتبط باشد، اگرچه امکان استخدام با مدرک کاردانی وجود دارد. کسانی که مدرک کاردانی را کسب کرده اند می توانند واحدهای خود را به کالج یا دانشگاه چهار ساله منتقل کنند و در دو سال دیگر مدرک کارشناسی خود را تکمیل کنند. برخی از دانشگاه ها مدرک لیسانس آنلاین در توسعه و طراحی وب ارائه می دهند. کالج های دیگر مدرک لیسانس در طراحی رسانه های تعاملی ارائه می دهند که دوره هایی را ارائه می دهد که می تواند دانش آموزان را برای حرفه توسعه وب آماده کند.

آموزش

بسیاری از آموزش های توسعه دهندگان وب در حین تحصیل از طریق کلاس ها و تکالیف تعاملی یا در طول دوره های کارآموزی انجام می شود. در طول دوره کارآموزی، دانش آموزان تجربه عملی در توسعه وب به دست می آورند و در عین حال ارتباطات ارزشمندی را با متخصصانی ایجاد می کنند که می توانند به آنها کمک کنند تا پس از فارغ التحصیلی موقعیت شغلی پیدا کنند.

توسعه دهندگان وب مشتاق همچنین می توانند کمپ های بوت کدنویسی را تکمیل کنند. بوت کمپ های کدنویسی برنامه های آموزشی فشرده ای هستند که معمولاً بین یک تا نه ماه طول می کشند. در طی یک بوت کمپ، یک فرد انواع زبان های برنامه نویسی و نحوه استفاده از آنها برای ساخت وب سایت ها و برنامه ها را یاد می گیرد. بسته به بوت کمپ، یک توسعه دهنده وب همچنین می تواند دستورالعمل هایی در مورد تجزیه و تحلیل داده ها، طراحی UX و بازاریابی دریافت کند.

زمانی که یک توسعه‌دهنده وب کار جدیدی را شروع می‌کند، کارفرمای آن‌ها را در مورد سیستم‌های خاص و الزامات شرکت آموزش می‌دهد. آنها یاد می گیرند که چگونه دانش برنامه نویسی خود را برای توسعه وب سایت های مورد نیاز برای مشتریان به کار ببرند. مدیران همچنین ممکن است آنها را در مورد خط‌مشی‌ها و رویه‌های شرکت، مانند تکمیل اسناد و مدارک مناسب و ثبت ساعت‌هایی که در هر پروژه کار کرده‌اند، آموزش دهند.

از آنجایی که زبان‌ها و چارچوب‌های برنامه‌نویسی به طور مداوم تغییر می‌کنند و به‌روزرسانی‌های جدید را منتشر می‌کنند، توسعه‌دهندگان وب باید به طور مداوم خود را برای حفظ دانش فعلی آموزش دهند. آنها می توانند وبلاگ ها یا مقالات آنلاین را مطالعه کنند، در کنفرانس ها شرکت کنند یا دوره های آموزشی را کامل کنند تا مطمئن شوند که آخرین زبان ها و به روز رسانی ها را درک می کنند.

گواهینامه ها

اگرچه نیازی نیست، اما توسعه دهندگان وب می توانند چندین گواهینامه دریافت کنند که تخصص آنها را در زبان ها، مهارت ها و ابزارهای مختلف کدنویسی نشان می دهد، مانند:

گواهینامه های زبان برنامه نویسی
نامزدهای شغل توسعه‌دهنده وب موفق با گواهی زبان‌هایی مانند JavaScript، jQuery، Python، PHP و Ruby مهارت خود را نشان می‌دهند. این گواهینامه ها که توسط منابع مختلف ارائه می شوند، الزامات و استانداردهای امتحانی متفاوتی دارند.

کارشناس معتبر Adobe (ACE)

بسته به اینکه توسعه‌دهنده وب با یک محصول خاص Adobe Creative Cloud (مانند Dreamweaver) یا با گروهی از محصولات (مانند Adobe Experience Manager) گواهی را انتخاب کند، این گواهی‌نامه تخصص را در طیف وسیعی از محصولات نشان می‌دهد.

گواهینامه های مایکروسافت

Microsoft Technology Associate (MTA) HTML5 App Development Fundamentals یک گواهینامه سطح ورودی برای زبان نشانه گذاری وب است. Microsoft Certified Solutions Associate تخصص خود را با راه‌حل‌های مایکروسافت مانند Azure، SQL 2016 و Universal Windows Platform نشان می‌دهد و پیش نیازی برای Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD) است. سپس داوطلبان MCSD باید امتحانات توسعه و برنامه نویسی را بگذرانند که توانایی های توسعه دهنده را در توسعه برنامه افزایش می دهد.

صلاحیت فردی Google Analytics

این گواهی در مفاهیم اولیه و پیشرفته Google Analytics، از جمله پیاده سازی و جمع آوری داده ها، پیکربندی و مدیریت، و گزارش ها و ابعاد ارائه می دهد.

توسعه دهنده حرفه ای اسکرام

این یک گواهی ارائه شده توسط scrum.org است که به شما نشان می دهد نحوه کار در چارچوب Scrum، یک روش مدیریت پروژه محبوب در نرم افزار و توسعه وب را درک می کنید. گواهینامه توسعه دهنده حرفه ای اسکرام در طول حرفه شما فعال است، به این معنی که هرگز نیازی به درخواست تمدید ندارید.

توسعه دهنده وب سایت
توسعه دهنده وب سایت – کالج مدیریت

مهارت ها – توسعه دهنده وب

توسعه دهندگان وب برای عملکرد در محل کار به چندین مهارت فنی و نرم نیاز دارند، از جمله:

مهارتهای فنی – توسعه دهنده وب

توسعه دهندگان وب باید توانایی نشان دادن صلاحیت در زبان های برنامه نویسی مانند HTML5، PHP و JavaScript را داشته باشند. آشنایی با Cascading Style Sheets (CSS)، ASP.NET و AngularJS همچنین به یک توسعه‌دهنده وب مشتاق به عنوان یک نامزد شغلی مطلوب‌تر کمک می‌کند، و همچنین آشنایی با ابزارهایی مانند Oracle و SQL Server.

ارتباط – توسعه دهنده وب

توسعه دهندگان وب باید قادر به تعامل و درک نیازهای مشتری و تیم باشند. از آنجایی که مشتریان اغلب پیشینه فنی ندارند، توسعه دهندگان اغلب نیاز دارند موضوعات پیچیده را به روشی ساده و قابل درک توضیح دهند.

جهت گیری جزئیات

این متخصصان اغلب هزاران خط کد را برای ایجاد یک وب سایت می نویسند و بررسی می کنند. آنها باید توجه بسیار خوبی به جزئیات داشته باشند تا خطاهای کوچکی را که می تواند باعث عملکرد نامناسب محصول نهایی شود، شناسایی و برطرف کنند.

مدیریت زمان

به خصوص اگر آنها بر اساس قراردادهای آزاد یا چندگانه کار می کنند، توسعه دهندگان وب اغلب به طور همزمان چندین وب سایت ایجاد می کنند. آنها باید وظایف را اولویت بندی کنند، ضرب الاجل تعیین کنند و به آن پایبند باشند و جدول زمانی برای تکمیل کار ایجاد کنند.

یادگیری خودانگیخته

از آنجایی که آنها در زمینه ای هستند که به طور مداوم در حال تکامل است، توسعه دهندگان وب باید با انتشار به روز رسانی شرکت ها، ابزارها و تکنیک های جدیدی را به خود بیاموزند. آنها همچنین باید هر تکنیک جدیدی را برای بهبود UX در وب سایت های فعلی اعمال کنند.

محیط کار توسعه دهنده وب – توسعه دهنده وب کیست

اگرچه توسعه‌دهندگان وب می‌توانند در صنایع مختلف کار کنند، اما محیط‌های کاری آن‌ها اغلب ویژگی‌های یکسانی دارند:

در حین کار با کامپیوتر، برای مدت طولانی پشت میز بنشینید
حضور و شرکت در جلسات حضوری، تلفنی و تصویری
آموزش و عیب یابی خطاها و برنامه های کاربردی آنلاین
کار در یک محیط اداری در یک شرکت یا از یک مکان دور
توسعه دهندگان وب می توانند در ظرفیت های مختلفی مانند توسعه دهندگان فرانت اند، توسعه دهندگان بک اند یا توسعه دهندگان تمام پشته کار کنند، اگر کار را در هر دو طرف انجام دهند. آنها می توانند در بسیاری از صنایع مختلف کار کنند، مانند:

توسعه نرم افزار
دولت
سرگرمی
دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
مراقبت های بهداشتی
تحصیلات
انتشار
فن آوری
بازاریابی

چگونه یک توسعه دهنده وب شویم

در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب دنبال کنید:

1. تحصیلات را دنبال کنید – توسعه دهنده وب کیست

برخی از شرکت‌ها ممکن است یک توسعه‌دهنده وب با مدرک کاردانی و کمی تجربه استخدام کنند، اما معمولاً داشتن مدرک لیسانس بهتر است. اگر مدرکی را در رشته ای غیرمرتبط به دست آورده اید و می خواهید شغل توسعه دهنده وب را دنبال کنید، می توانید یک اردوی راه انداز برنامه نویسی را تکمیل کنید. مرور شرح شغل توسعه دهنده وب برای تعیین سطح تحصیلات مورد نیاز برای کسب شغل در رشته مورد نظرتان می تواند مفید باشد.

توسعه دهنده وب سایت
توسعه دهنده وب سایت – کالج مدیریت

2. نمونه کارها را جمع آوری کنید – توسعه دهنده وب

یک طراح وب باید مجموعه ای از کار را برای نشان دادن کارفرمایان بالقوه جمع آوری کند. نمونه کار شما می تواند شامل هر وب سایت یا برنامه ای باشد که ایجاد کرده اید، از جمله کدهایی که برای توسعه آنها نوشته اید. پلتفرم های آنلاین زیادی برای ارسال نمونه کارها وجود دارد که به مدیران استخدام اجازه می دهد تا همه کارهای شما را بررسی کنند.

3. گواهینامه کسب کنید – توسعه دهنده وب

شما می توانید مجموعه ای از گواهینامه ها را انتخاب کنید که دانش شما را در یک زبان برنامه نویسی، پایگاه داده، چارچوب یا روش مدیریت پروژه نشان می دهد. دریافت گواهینامه ها می تواند نشان دهنده تعهد شما به رشته خود باشد و احتمالاً پتانسیل درآمد شما را افزایش دهد.

4. جستجو برای موقعیت – توسعه دهنده وب کیست

هنگامی که موقعیت های باز را پیدا کردید که با سطح تحصیلات و تجربه شما مطابقت دارد، دستورالعمل های درخواست را به دقت بخوانید. با توجه به اینکه مواد درخواستی خود را برای هر شغل تنظیم کنید تا از سایر نامزدها متمایز شوید. شرح شغل را برای کلمات کلیدی خاصی که می توانید در رزومه خود بگنجانید مرور کنید و به شما این امکان را می دهد که توجه مدیر استخدام را جلب کرده و حفظ کنید.

نمونه شرح شغل توسعه دهنده وب – توسعه دهنده وب کیست

شرکت بازاریابی هیجان انگیز برای صنعت سفر دریایی به دنبال یک توسعه دهنده وب با استعداد برای پیوستن به تیم ما است. این شخص از کمپین های بازاریابی آنلاین با استفاده از تبلیغات بنری، صفحات فرود، کمپین های ایمیلی و وب سایت ها پشتیبانی می کند و مسئولیت چندین وب سایت را بر عهده خواهد داشت. یک نامزد موفق حداقل سه سال تجربه طراحی صفحات وب داشته و باید به HTML5، CSS و PHP تسلط داشته باشد. دانش جاوا اسکریپت یک مزیت است. مدرک لیسانس ترجیح داده می شود اما کاردانی با حداقل پنج سال سابقه کار پذیرفته می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − یک =