رهبری تحول آفرین چیست؟

رهبری تحول آفرین چیست؟ ، 4 مراحل

رهبری تحول آفرین چیست؟ ، شما ممکن است با چندین سبک رهبری مختلف در حرفه خود مواجه شوید و از آنها استفاده کنید، چه در حال رهبری یک تیم، پروژه یا جلسه هستید. رهبری تحول آفرین اغلب برای توسعه گروهی از افراد، ایده ها یا محصولات با رویکرد مثبت و انگیزشی استفاده می شود.

در این مقاله به تعریف رهبری تحول آفرین می پردازیم و نقش آن در محیط کار را با مثال هایی خاص مورد بحث قرار می دهیم.

رهبری تحول آفرین چیست؟
رهبری تحول آفرین چیست؟ – کالج مدیریت

رهبری تحول آفرین چیست؟

رهبری تحول آفرین رویکردی است که در آن یک رهبر الهام بخش و انگیزه اعضای تیم برای ایجاد تغییرات مثبت در یک سازمان است. این سبک رهبری می تواند روحیه گروه را افزایش دهد، به نوآوری سریع منجر شود، حل تعارض را بهبود بخشد، گردش مالی را کاهش دهد و حس مالکیت را در بین تیم تقویت کند.

رهبری تحول آفرین چیست؟ ، رهبری تحول آفرین فرآیندی است که در آن رهبران و پیروان یکدیگر را به سطوح بالاتری از انگیزه و اخلاق ارتقا می دهند. یک رهبر تحول آفرین خوب کارهای زیر را انجام می دهد:

. تشویق می کند

. اهداف روشنی را تعیین می کند

. شناسایی و پشتیبانی را فراهم می کند

. انصاف و درستی را مدل می کند

. احساسات مثبت را در دیگران برمی انگیزد

. افراد را برای رسیدن به اهدافشان ترغیب می کند

رهبری تحول آفرین چیست؟ ، برای درک سبک رهبری تحول آفرین، ابتدا باید «تغییرپذیر» را تعریف کنید که به معنای ایجاد تغییر معنادار است.

از طریق رهبری تحول آفرین، هم یک رهبر و هم تیم او مهارت ها و ویژگی های خود را به عنوان فردی توسعه می دهند. برای بهره مندی از این مدل، یک رهبر باید مراحل دخیل در فرآیند و همچنین چگونگی رهبری تحول آفرین را برای کل تیم درک کند.

رهبری تحول آفرین چیست؟
رهبری تحول آفرین چیست؟ – کالج مدیریت

مراحل رهبری تحول آفرین

رهبری تحول آفرین در مقابل تراکنشی

رهبری تحول آفرین چیست؟ ، از آنجایی که رهبری تحول آفرین و تعاملی اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند، مهم است که بین این دو سبک رهبری بسیار متفاوت تفاوت قائل شویم. رهبری مبادلاتی بر انطباق از طریق خودداری و ارائه مزایا و پاداش ها متمرکز است.

رهبری تعاملی و تحول آفرین از این جهت متفاوت است که رهبران تحول آفرین بر تحریک فکری، نفوذ ایده آل، انگیزه الهام بخش و توجه فردی تمرکز می کنند.

رهبران معاملاتی به جای الهام بخشیدن به تغییر کلی، با ارائه پاداش برای رفتارهای خاص به کوتاه مدت نگاه می کنند. کسانی که از این سبک رهبری پیروی می کنند، ممکن است برای اطمینان از رعایت استانداردهای خود، مدیریت خرد را نیز انجام دهند.

رهبری با چشم انداز الهام گرفته

رهبری تحول آفرین چیست؟ ، برای اینکه رهبری تحول آفرین موثر باشد، باید چشم اندازی روشن و الهام بخش از آینده تیم خود داشته باشید.

این چشم انداز باید هدف سازمان را مشخص کند زیرا با کسب و کار و مأموریت آن به عنوان یک کل مرتبط است. هدف شما ممکن است برخی از ارزش‌های اصلی افرادی را که رهبری می‌کنید و همچنین قابلیت‌های آنها را در بر بگیرد.

هنگامی که هدف خود را شناسایی و تعریف کردید، می توانید به دیگران کمک کنید تا تعیین کنند چگونه می توانند به چشم انداز شما برای سازمان کمک کنند. OKR یا «فرصت‌ها و نتایج کلیدی» می‌تواند یک چارچوب مفید برای استفاده در هنگام تعیین اهداف برای تیم شما باشد.

ایجاد انگیزه در تیم شما

رهبری تحول آفرین چیست؟ ، حتی با وجود الهام‌بخش‌ترین هدف، همچنان به اطرافیانتان نیاز دارید که به اندازه کافی به آن ایمان داشته باشند تا انگیزه مشترک پیدا کنید. برای جلب اعتماد آنها به توانایی خود برای رهبری، باید به ارزش های اعضای تیم خود متوسل شوید.

با پیوند دادن آن به اهداف، صحبت کردن در مورد آن و یافتن راه هایی که همه می توانند به طور معناداری به آن کمک کنند، هدف را در ذهن آنها تازه نگه دارید.

رهبری تحول آفرین چیست؟ ، هر فردی نیازهایی دارد که نحوه تعامل آنها با دیگران و انجام وظایف را شکل می دهد. یک رهبر تحول آفرین نیازمند خودشکوفایی و عزت نفس قوی برای الهام بخشیدن به دیگران برای تغییر است.

روی تصویر بزرگ تمرکز کنید

رهبری تحول آفرین چیست؟ ، یک رهبر تحول آفرین به جای اینکه در طول مسیر به جزئیات کوچک گیر کند، بیشتر به تصویر بزرگتر نگاه می کند. برای موفقیت به‌عنوان یک رهبر تحول‌گرا، اعتماد داشته باشید که کسانی که هدایت می‌کنید به‌طور مستقل روی وظایف محول شده بدون نیاز به نظارت دائمی کار کنند.

رهبران تحول آفرین زمان بیشتری را صرف بررسی ماموریت و ارزش های سازمان خود می کنند، در حالی که تیمی که آنها رهبری می کنند وظایف کوچکتری را انجام می دهند که به آنها کمک می کند به اهدافی که تعیین کرده اند دست یابند.

رهبری تحول آفرین چیست؟
رهبری تحول آفرین چیست؟ – کالج مدیریت

ویژگی های رهبران تحول آفرین

رهبری تحول آفرین چیست؟ ، برخی از متداول‌ترین ویژگی‌های شخصیتی در میان رهبران تحول‌آفرین موفق عبارتند از: احترام متقابل، مهارت‌های سازمانی، خلاقیت، مسئولیت‌پذیری و صداقت.

این حیاتی است که از نظر فکری کسانی را که رهبری می کنید به چالش بکشید، هر یک از ایده های فردی آنها را با دقت در نظر بگیرید، به آنها انگیزه دهید و به عنوان یک الگوی مثبت عمل کنید. به عنوان مثال، شما باید مایل باشید که هر کاری که از تیم خود می خواهید انجام دهید.

 

مقایسه رهبری تحول آفرین با سایر سبک های رهبری

رهبری تحول آفرین چیست؟ ، سایر سبک‌های رهبری که معمولاً در دنیای تجارت مورد بحث قرار می‌گیرند عبارتند از: مربیگری، خدمت کردن، رهبری بر اساس چشم‌انداز، اتخاذ رویکرد دست‌آمیز، رهبری با اختیار و رهبری مشارکتی.

مربیان اغلب نقاط قوت اعضای تیم خود را می شناسند، به آنها در تعیین اهداف کمک می کنند و بازخورد دائمی برای تشویق رشد ارائه می دهند.

رهبری خدمتگزار شامل تمرکز بر افراد تیم است و اطمینان حاصل می کند که آنها از نظر حرفه ای و شخصی احساس رضایت می کنند. کسانی که با چشم انداز رهبری می کنند باید بتوانند به خوبی خود را با تغییرات وفق دهند و پیوندهای قوی بین اعضای سازمان برقرار کنند.

یک رهبر دست‌آلود یا آزاد، نظارت کمی را با تفویض وظایف به اعضای تیم مورد اعتماد انجام می‌دهد. در طرف مقابل، یک رهبر مقتدر تقریباً به طور انحصاری بر کارایی و نتایج تمرکز می کند و اغلب به شدت بر تیم خود نظارت می کند.

رهبران مشارکت‌کننده یا دموکراتیک به تیم‌های خود اجازه می‌دهند تا در تصمیم‌گیری شرکت کنند و قبل از تصمیم‌گیری‌های بزرگ بازخورد بخواهند.

همانطور که سبک رهبری خود را تعیین می کنید، نیازهای تیم خود و سازمان را به عنوان یک کل ارزیابی کنید. رهبری تحول‌آفرین برای کسب‌وکارهای قدیمی که برای رشد باید تغییر کنند، بسیار موفق است.

تیم هایی که در تلاش برای همکاری و شناسایی با ماموریت سازمان هستند ممکن است متوجه شوند که رهبران تحول آفرین می توانند به آنها کمک کنند تا بیشتر درگیر شوند. با ارزیابی مهارت ها و ضعف های خود، می توانید با نقاط قوت خود بازی کنید و نحوه رهبری خود را بهبود ببخشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =