تعریف SBA از کسب و کار کوچک چیست (و چرا)؟

تعریف SBA از کسب و کار کوچک چیست (و چرا)؟ ، بسته به اینکه در چه صنعتی فعالیت می‌کنید، کسب و کارهای کوچک را می توان مشاغلی با تعداد کارمندان زیر 50 نفر و یا زیر 100 نفر تعریف کرد. این کسب و کارها معمولا مالکیت خصوصی دارند و یا زیر مجموعه یک شرکت بزرگ‌تر هستند و با آن‌ها همکاری می‌کنند.

فقط در ایالات متحده 28 میلیون کسب و کار کوچک وجود دارند که 99.7% از کل کسب و کارهای این کشور را دربرمی‌گیرند.

بنا بر آمار مرکز ملی آمار در سال 1390، کسب و کارهای کوچک در ایران بیش از 95 درصد از کل کسب و کارهای فعال در بازار را تشکیل می‌دهند. البته این آمار در سال 1400 تغییر پیدا می کند و بعد از انتشار آمار جدید این مقاله با ارقام جدید آپدیت می‌شود.

تعریف SBA از کسب و کار کوچک چیست (و چرا)؟
تعریف SBA از کسب و کار کوچک چیست (و چرا)؟ – کالج مدیریت

کسب و کار کوچک چیست؟- تعریف SBA از کسب و کار کوچک چیست (و چرا)؟

یکی از مهم ترین و اولین سوالاتی که برای افرادی که به دنبال کارآفرینی و راه‌اندازی کسب و کار کوچک هستند پیش می ‌آید، این است که کسب و کار چیست و با چه معیاری سنجیده می ‌شود! برای شناسایی کسب و کارهای کوچک معیار های مختلفی وجود دارد اما هر کسب و کاری که به تازگی شروع به کار می ‌کند، به عنوان یک کسب و کار کوچک شناخته می‌شود.

کسب و کارهای کوچک معمولاً خدمات یا محصولات محدودی دارند و تنها به فروش همین موارد می‌ پردازند. بنابراین یکی از معیارهای کوچک یا بزرگ بودن یک کسب و کار، تنوع محصولات آن است.

البته کم بودن تنوع محصولات به معنی کم بودن درآمد آن کسب و کار نیست؛ بلکه ممکن است یک کسب و کار کوچک با همان تعداد محدود محصولات درآمد چند ده میلیونی داشته باشد.

 

چه چیزی یک تجارت کوچک در نظر گرفته می شود؟

بسته به صنعت شما، یک کسب و کار کوچک می تواند به عنوان کسب و کاری با حداکثر 250 کارمند یا حداکثر 1500 کارمند تعریف شود. آنها شرکت های خصوصی، شراکت یا شرکت های انفرادی هستند که درآمد کمتری نسبت به مشاغل بزرگ دارند.

با 28 میلیون کسب و کار کوچک که 99.7 درصد از کل شرکت های ایالات متحده را تشکیل می دهند، تجارت کوچک برای اقتصاد ایالات متحده بزرگ است.

اما این مشاغل کوچک دقیقاً چه شکلی هستند؟

دولت – به‌ویژه اداره کسب‌وکارهای کوچک – می‌تواند به شما در پاسخ به این سؤال کمک کند.

در اینجا دقیقاً نحوه تعریف SBA برای کسب و کار کوچک و اینکه چرا آنها در وهله اول این تعاریف را تعیین می کنند، آمده است.

تعریف SBA از کسب و کار کوچک چیست (و چرا)؟
تعریف SBA از کسب و کار کوچک چیست (و چرا)؟ – کالج مدیریت

تعریف کسب و کار کوچک چیست؟

به گفته SBA، پاسخ در صنعت متفاوت است، اما یک کسب و کار کوچک کسب و کاری است که کمتر از 1500 کارمند و حداکثر 38.5 میلیون دلار درآمد سالانه دارد.

SBA تعاریف عددی یا «استانداردهای اندازه» را برای هر صنعت کسب و کار کوچک در ایالات متحده بر اساس تعداد کارمندان کسب و کار و میانگین دریافتی سالانه تعیین می کند.

اما این استانداردهای اندازه یک چیز یکسان نیستند. در عوض، تعریف کسب و کار کوچک به نوع صنعتی که در آن هستید بستگی دارد.

از آنجا که هیچ پاسخ واحدی برای تعریف کسب و کار کوچک وجود ندارد، بیایید تعریف را، صنعت به صنعت تجزیه کنیم.

 

تعریف کسب و کار کوچک، صنعت به صنعت

SBA یک جدول جامع از استانداردها دارد که اندازه‌های قابل قبول کسب‌وکارهای کوچک را بر اساس صنعت (و حتی صنایع فرعی) تفکیک می‌کند.

اما در اینجا خلاصه ای از تعریف اندازه توسط صنایع بزرگتر آمده است:

. کشاورزی: ​​حداکثر 750000 دلار در دریافتی متوسط.

. ماینینگ: حداکثر 250 تا 1500 کارمند بسته به زیربخش در معدن.

. خدمات شهری: حداکثر تعداد کارمندان از 250 نفر (برای زیربخش های تولید برق تجدیدپذیر) تا 1000 (برای مشاغل توزیع برق و گاز طبیعی) متغیر است.

. ساخت و ساز: حداکثر 36.5 میلیون دلار درآمد متوسط.

. تولید: حداکثر تعداد کارمندان از 500 تا 1500 نفر است (با تقریباً 27٪ از کل مشاغل تولیدی حداکثر سقف کارمندان 500 نفر است).

. تجارت عمده: حداکثر تعداد کارمندان از 100 تا 250 نفر است.

. تجارت خرده فروشی: برای یک سوم تمام صنایع فرعی تجارت خرده فروشی، استانداردهای اندازه 7.5 میلیون دلار در میانگین دریافتی سالانه تعیین شده است. سایر صنایع با حداکثر 100 تا 500 کارمند تعریف می شوند.

. حمل و نقل و انبارداری: حداکثر تعداد کارمندان از 500 تا 1500 نفر است. برخی از صنایع فرعی در حمل و نقل و انبارداری با بازه ای از 7.5 میلیون دلار تا 37.5 میلیون دلار در میانگین دریافتی سالانه تعریف می شوند.

. اطلاعات: حداکثر تعداد کارمندان بسته به زیر صنعت بین 500 تا 1500 نفر است. حداکثر میانگین درآمد سالانه برای این صنعت از 7.5 میلیون دلار تا 38.5 میلیون دلار متغیر است.

. امور مالی و بیمه: حداکثر 1500 کارمند (برای حاملین بیمه مستقیم اموال و تلفات) و حداکثر میانگین دریافتی سالانه از 32.5 میلیون دلار تا 38.5 میلیون دلار.

. املاک و مستغلات، اجاره و لیزینگ: حداکثر 7.5 میلیون دلار تا 32.5 میلیون دلار میانگین دریافتی سالانه.

. خدمات حرفه ای، علمی و فنی: حداکثر 7.5 میلیون دلار تا 20.5 میلیون دلار درآمد متوسط ​​سالانه یا حداکثر 1000 تا 1500 کارمند.

. مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی: حداکثر 7.5 میلیون دلار تا 38.5 میلیون دلار به طور متوسط ​​سالانه دریافت می شود.

بسیاری از بخش‌های دیگر وجود دارند که SBA استانداردهای اندازه دقیقی را برای آنها تعیین می‌کند، بنابراین جدول استانداردهای اندازه آنها را بررسی کنید تا ببینید آیا کسب‌وکار خاص شما برای کسب‌وکارهای کوچک کاهش می‌یابد.

وقتی به استانداردهای اندازه های مختلف تعریف شده توسط SBA نگاهی بیندازید، ممکن است فکر کنید که همه مشاغل کوچک در ایالات متحده واقعاً بزرگ هستند.

با این حال، برای در نظر گرفتن این استانداردهای اندازه، کسب و کارهای کوچک با کمتر از 20 کارمند 89.6٪ از کل شرکت های تجاری ایالات متحده را تشکیل می دهند. و علاوه بر آن، 23 میلیون کسب و کار در ایالات متحده در واقع هیچ کارمندی ندارند – به این معنی که فقط مالکی وجود دارد که خودش به تجارت مشغول است.

فراتر از ارقام سخت، SBA همچنین به این صلاحیت ها نگاه می کند تا تعیین کند که آیا یک شرکت باید به عنوان یک “کسب و کار کوچک” متمایز شود یا خیر:

. این که آیا دفتر مرکزی شرکت در ایالات متحده است

. این که آیا عمدتاً در ایالات متحده فعالیت می کند

. خواه این یک تجارت انتفاعی باشد

. این که آیا به طور مستقل در مالکیت و بهره برداری است

. خواه این یک شرکت اقلیت در صنعت بزرگتر خود باشد

تعریف SBA از کسب و کار کوچک چیست (و چرا)؟
تعریف SBA از کسب و کار کوچک چیست (و چرا)؟ – کالج مدیریت

چرا تعریف اندازه SBA مهم است؟

چرا SBA برای مشاغل کوچک در ایالات متحده سقف تعیین می کند؟

SBA برای کمک به حفاظت و ارتقای کسب و کارهای کوچک در اقتصاد بزرگتر، یک تعریف مشخص برای یک کسب و کار کوچک رسمی دارد.

تعریف کسب‌وکار کوچک (که توسط هر صنعت تعدیل می‌شود) معیار مهمی برای کمک به شرکت‌های کوچک‌تر برای مقابله با دارندگان سهام بازار بزرگ در صنعتشان است.

هدف آن کمک به کسب و کارهای کوچک است که از دولت (یا وام های SBA) وام های تجاری دریافت کنند، با دولت قرارداد ببندند، و به ابزارهای عمومی دسترسی پیدا کنند که می تواند به آنها در رقابت با شرکت های بزرگتر کمک کند.

و وقتی این را در چارچوب قرار می دهید، وقتی یک صاحب کسب و کار کوچک که یک شرکت توزیع نوشابه را با تنها 30 کارمند اداره می کند،

نیاز به گرفتن وام کسب و کار کوچک یا انعقاد قرارداد با یک دولت محلی یا ایالتی دارد، آنها ابزار و منابعی در اختیار دارند تا به آنچه آنها زمانی که در مقابل کوکاکولا قرار می گیرند نیاز دارند.

اما در طرف دیگر این بحث، برخی از مشاغل با 1500 کارمند هنوز «کوچک» در نظر گرفته می‌شوند و از نظر فنی همان حفاظت‌هایی را دارند که یک کسب‌وکار کوچک 10 نفره در صنعت خود وجود دارد – بنابراین گاهی اوقات استاندارد اندازه ممکن است برای کوچک‌ترین شرکت‌های کشور مفید نباشد. کسب و کار.

 

اندازه کسب و کار کوچک شما چقدر است؟

اگر خود را صاحب یک کسب و کار کوچک می‌دانید، احتمالاً یک کسب‌وکار کوچک را اداره می‌کنید.

با این حال، اگر این احتمال وجود دارد که میانگین دریافتی سالانه‌تان به شما منحرف شود، اندازه کسب‌وکارتان را قبل از درخواست برای هر گونه بودجه دولتی یا قراردادهای دولتی محاسبه کنید.

این می تواند به آسانی بررسی نمودار استانداردهای اندازه SBA و جمع کردن تعداد افراد شاغل در کسب و کار شما باشد، یا ممکن است برای تعیین درآمد سالانه خود نیاز به محاسبه سریع داشته باشید.

در هر صورت، بهتر است قبل از درخواست برای تامین مالی کسب و کار از آن مطلع باشید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − پنج =