چگونه یک پرسشنامه طراحی کنیم؟

چگونه یک پرسشنامه طراحی کنیم؟ ، اگر می‌خواهید چیزی در مورد شخصی بدانید، معمولاً فقط از او می‌پرسید. اگر می خواهید چند سوال برای گروهی از افراد بپرسید، شاید به عنوان یک گروه دور هم جمع شوید.

اگر می خواهید در مورد پاسخ ها تحقیق کنید، یک پرسشنامه به آن ها بدهید.

پرسشنامه بخش مهمی از تحقیق است. ابزارهای بسیار دیگری نیز وجود دارند که برای فهمیدن اینکه مردم چگونه فکر می‌کنند، احساس می‌کنند و چگونه عمل می‌کنند، استفاده می‌شود، اما عمل پرسیدن برای یافتن اینکه مردم به صراحت چه فکر می‌کنند، محوری باقی می‌ماند.

در حالی که پرسشنامه‌ها احتمالاً برای صدها سال مورد استفاده قرار گرفته‌اند، اولین نمونه ثبت‌شده از نتیجه کار آدولف کویتله، دانشمند فرانسوی، در سال 1835 به وجود آمد.

او با ثبت – از طریق پرسشنامه (خوب، بررسی های فنی) – ویژگی های فیزیکی سربازان، اساساً رشته جامعه شناسی را ابداع کرد. همه اینها نشان می دهد: پرسشنامه ها می توانند چیزهای قدرتمندی باشند.

علیرغم تاریخچه طولانی و درخشان پرسشنامه ها، هنوز لزوماً به روش صحیح مورد استفاده قرار نمی گیرند. راه های مختلفی برای انجام چنین کارهایی وجود دارد و دام های بسیاری نیز فراوان است.

در زیر، ما تعریف خواهیم کرد که یک پرسشنامه در واقع چیست (از جمله آنچه که آن را از نظرسنجی ها جدا می کند)، و راهنمایی برای ساختن آن به بهترین شکل ممکن ارائه می دهیم.

چگونه یک پرسشنامه طراحی کنیم؟
چگونه یک پرسشنامه طراحی کنیم؟ – کالج مدیریت

پرسشنامه ها چیست؟- چگونه یک پرسشنامه طراحی کنیم؟

پرسشنامه‌ها مجموعه‌ای از سؤالات نوشتاری هستند که برای جمع‌آوری اطلاعات استاندارد شده درباره نظرات، ترجیحات، تجربیات، نیات و رفتار افراد طراحی شده‌اند و می‌توانند برای اهداف یک مطالعه علمی ابداع شوند.

به طور سنتی، گفته می‌شود که آنها با نظرسنجی‌ها در تضاد هستند به این معنا که داده‌های انبوه را برای تجزیه و تحلیل بیشتر جمع‌آوری نمی‌کنند، با این حال این اصطلاحات این روزها عمدتاً به جای یکدیگر استفاده می‌شوند (و بسیاری از مطالعات تحقیقاتی نیز از آنها با هم استفاده می‌کنند).

در حالی که پرسشنامه ها ابزاری نسبتاً ارزان، سریع و کارآمد برای به دست آوردن مقادیر زیادی اطلاعات ارائه می کنند، طراحی پرسشنامه یک فرآیند چند مرحله ای است که برای جمع آوری اطلاعاتی که به دنبال آن هستید، نیاز به توجه همزمان به تعدادی از جنبه ها دارد. چرا دقیقا اینطور است؟

بسته به نوع اطلاعاتی که می خواهید به دست آورید، سوالات باید با درجات مختلف جزئیات و به روش های خاص پرسیده شوند.

با توجه به موضوع یکسان، به احتمال زیاد محققان مختلف پرسشنامه‌های متفاوتی را ارائه خواهند کرد که در انتخاب سؤالات، خط سؤال، استفاده از سؤالات باز و طول آنها بسیار متفاوت است.

 

هدف از پرسشنامه چیست؟- چگونه یک پرسشنامه طراحی کنیم؟

قبل از شروع، از خود بپرسید که هدف از پرسشنامه چیست؟ شاید در فکر معرفی یک محصول جدید هستید و باید بدانید که آیا بازاری برای آن وجود دارد یا خیر، یا شاید بخواهید در مورد یک ابتکار جدید کارمندی که اجرا کرده اید بازخورد داشته باشید.

می‌خواهید سؤالات خود را با چه کسی مطرح کنید – کارمندان، تأمین‌کنندگان، مشتریان فعلی، مشتریان جدیدی که قبلاً از شما خرید نکرده‌اند، مردان، زنان یا افراد گروه سنی خاصی؟ پاسخ به این سؤالات به طراحی پرسشنامه از جمله نوع سؤالات و نحوه پرسیدن آنها کمک می کند. مخاطب خود را بشناسید!

 

چند موضوع پرسشنامه خوب- چگونه یک پرسشنامه طراحی کنیم؟

اگر پاسخ دهنده در حال خواندن نظرسنجی است، باید دستورالعمل های واضحی در صفحه داشته باشید. یک مقدمه خوب توضیح می دهد که چرا داده ها و برای چه کسانی جمع آوری می شوند.

همچنین باید در مورد محرمانگی مطابق با قانون حفاظت از داده ها توضیح دهد. حتی ممکن است بخواهید زمان تخمینی را برای پر کردن نظرسنجی در نظر بگیرید. در مرحله بعد، موارد کلیدی را که می خواهید در مورد آنها بدانید انتخاب کنید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید یک محصول شکلاتی جدید را در بازار راه‌اندازی کنید، موضوعات پرسشنامه خوب ممکن است شامل این باشد که مردم چه طعم‌هایی را دوست دارند، چه مقدار برای یک شکلات تخته‌ای پرداخت می‌کنند و احتمالاً چه اندازه یا شکلی از یک تخته شکلات را انتخاب می‌کنند. شما سوالات خود را حول این موضوعات قرار خواهید داد.

سوالات را بنویسید

سوالات باید جالب، آسان برای پاسخ دادن و احترام به زمان یک فرد باشد. از کلمات و زبان روزمره استفاده کنید و سؤالات آسان برای پاسخ را در ابتدای نظرسنجی قرار دهید و سؤالات حساس مانند درآمد و اطلاعات جمعیتی را به آخر بسپارید.

این کار پاسخ دهندگان را تشویق می کند که ادامه دهند. هنگام نوشتن سوالات خود، بسیار دقیق باشید. مثلاً نپرسید: “درآمد شما چقدر است؟” یک سوال خاص تر این است که “کل درآمد خانوار قبل از کسر مالیات در سال 2017 چقدر بوده است؟”

برای اطمینان از سازگاری، ارائه چارچوب های مرجع ایده خوبی است. برای مثال، اگر می‌پرسید یک نفر چقدر برای یک تخته شکلات خرج می‌کند، ممکن است گزینه‌هایی از 0.50 دلار به -1 دلار، 1 دلار به 2 دلار، 2 تا 3 دلار، 3 تا 4 دلار یا بیشتر از 4 دلار ارائه دهید.

پاسخ دهندگان بیشتر به یک پرسشنامه کوتاه پاسخ می دهند تا پرسشنامه طولانی، بنابراین پیش نویس خود را به سوالات مهم کاهش دهید. اگر سؤالی به یکی از موضوعات اصلی شما نمی‌پردازد، آن را کنار بگذارید.

مقیاس های رتبه بندی خود را مشخص کنید

به این فکر کنید که چگونه پاسخ ها را جدول بندی می کنید. برای نظرسنجی‌های بازخورد کوچک‌تر، ایجاد جدول یا صفحه‌گسترده با یک ردیف برای هر پاسخ‌دهنده و یک ستون برای هر سؤال کافی است تا بتوانید پاسخ‌ها را به راحتی بخوانید.

برای پرسشنامه‌های چند گزینه‌ای و مرتبه‌ای، که در آن میزان «موافق» یا «مخالف» پاسخ‌دهنده با برخی عبارات را می‌پرسید، باید تعدادی امتیاز به هر پاسخ اختصاص دهید. بین پنج تا هفت امتیاز معمولا بهترین است. آیا پرسشنامه شما به راحتی به این شکل کد می شود؟

در یک نظرسنجی آزمایشی شرکت کنید

مرحله آخر یک نظرسنجی آزمایشی است که در آن گروهی از افراد را وادار می‌کنید تا به پرسشنامه شما پاسخ دهند. پاسخ های آنها بخشی از مجموعه داده های کلی شما را تشکیل نمی دهد.

در عوض، شما از پاسخ های آنها برای بهبود طراحی پرسشنامه استفاده می کنید. آیا آنها هیچ یک از سوالات را گیج کننده، خسته کننده یا حتی آزاردهنده می دانستند؟ آیا آنها از هیچ سوالی صرف نظر کردند؟

وقتی یک تجزیه و تحلیل سریع از داده ها انجام می دهید، آیا پاسخ های «دیگر» یا «نمی دانم» زیادی به سؤالات شما وجود دارد؟ اگر چنین است، ممکن است لازم باشد جایگزین پاسخ دیگری به آن سوال خاص اضافه کنید.

قبل از ارسال پرسشنامه به پاسخ دهندگان هدف، از آنچه از نظرسنجی آزمایشی دریافتید برای ایجاد تغییرات نهایی در پرسشنامه استفاده کنید.

چگونه یک پرسشنامه طراحی کنیم؟
چگونه یک پرسشنامه طراحی کنیم؟ – کالج مدیریت

پنج اصل اساسی برای نوشتن پرسشنامه خوب- چگونه یک پرسشنامه طراحی کنیم؟

در اینجا شما با پنج اصل اساسی که هر محققی باید از آن پیروی کند تا در نوشتن پرسشنامه بهتر شود، صحبت می کنیم.

1. قابل درک باشید!

از زبانی واضح و قابل فهم برای کاهش بار شناختی پاسخ دهندگان استفاده کنید. هر سوالی توانایی تمرکز پاسخ دهنده را کاهش می دهد.

بنابراین، اگر می خواهید توجه آنها را حفظ کنید، سؤالات باید تا حد امکان قابل درک باشد. این امر به ویژه اگر افراد باسواد کمتری در نمونه خود داشته باشید صادق است.

2. واضح باشید!

واضح به نظر می رسد، اما سؤالات باید واضح و بدون ابهام باشند. استفاده از کلمات مبهم، اصطلاحات ناآشنا یا زبان روزمره می تواند نتایج شما را تار کند.

حتی اگر پاسخ دهندگان فکر کنند که منظور شما را می فهمند، اما هر کس در هنگام پاسخ به سوال شما چیز متفاوتی را در ذهن خواهد داشت.

اما مراقب باشید! گاهی اوقات واضح بودن برخلاف قابل درک بودن است، به خصوص اگر سعی کنید بیش از حد دقیق باشید.

واضح بودن هرگز نباید منجر به این سوالات بسیار طولانی و ناخوشایند شود که هیچ کس به طور کامل آنها را نخواند، به خصوص هنگام تکمیل پرسشنامه در دستگاه تلفن همراه. همیشه مخاطب را در نظر داشته باشید!

3. بی طرف باشید!

از سوالات پیشنهادی یا گزینه های پاسخ نامتعادل خودداری کنید. پاسخ دهندگان ممکن است لزوماً توجه نداشته باشند یا حتی متوجه شوند، اما نتایج شما ممکن است به سمت یک یا گزینه دیگری برای پاسخ دادن متمایل شود.

در این مورد، شما حقایق عینی را اندازه نمی‌گیرید، بلکه تلویحاً درخواست تأیید دیدگاه ذهنی خود را دارید. داده های شما مغرضانه خواهد بود.

از این رو، شما باید همیشه موضعی بی طرف داشته باشید و سعی کنید هنگام نوشتن پرسشنامه تا حد امکان عینی باشید.

4. عملیاتی کنید!

اغلب اوقات، شما می خواهید در مورد نگرش ها و رفتارهایی که به طور مستقیم قابل ارزیابی نیستند، اطلاعاتی کسب کنید. سعی کنید این مفاهیم را عملیاتی کنید و آن ها را به شاخص های واضح و ملموس تبدیل کنید.

به جای اینکه مستقیماً بپرسید که آیا کسی «سبک زندگی گرا» است یا نه، به جای درخواست محصولات یا فعالیت های خاص، پاسخ دهنده ممکن است در هفته های گذشته با او تماس داشته باشد.

نه تنها یافتن پاسخ برای پاسخ دهنده آسان تر می شود، بلکه به نتایج بسیار دقیق تری نیز منجر می شود.

5. مراقب نظم باشید!

هر سرنخ داده شده در ابتدای پرسشنامه ممکن است بر پاسخ به سؤالات بعدی تأثیر بگذارد. یا اولین عباراتی که به پاسخ دهنده ارائه می شود ممکن است بر انتخاب پاسخ دهنده برای پاسخگویی تأثیر بگذارد.

این همان چیزی است که روانشناسان به آن پرایمینگ می گویند، اثر حافظه کوتاه مدت بر تصمیم گیری ما. بنابراین در صورت امکان سعی کنید ترتیب سوالات و اظهارات خود را تصادفی کنید.

اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، حداقل سعی کنید سفارش را برای دریافت بازخورد طبیعی و بی طرفانه بهینه کنید.

قطعاً موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید، اما تعجب خواهید کرد که چگونه حتی این پنج اصل اساسی در عمل تحقیقاتی نادیده گرفته می شوند.

چه چیزی یک پرسشنامه خوب را می سازد؟

اساساً، پرسشنامه‌هایی که به خوبی طراحی شده‌اند بسیار ساختار یافته‌اند تا امکان جمع‌آوری اطلاعات مشابه از تعداد زیادی از پاسخ‌دهندگان به یک روش و تجزیه و تحلیل کمی داده‌ها را فراهم کنند.

حالا چگونه باید در این مورد اقدام کرد؟ برنامه ریزی و آماده سازی کلیدی است. اگرچه طراحی پرسشنامه در ظاهر ساده به نظر می رسد، اما چندین مؤلفه وجود دارد که می خواهید مطمئن شوید که درست انجام می دهید.

قبل از اینکه بدانید دقیقاً چگونه سؤالات خود را بیان کنید، باید اهداف و اهداف تحقیق خود را مشخص کنید، درک کنید که با چه کسی صحبت می کنید، و همه چیز را بر اساس آن طراحی کنید. در زیر، نحوه انجام این کار را دقیقا شرح می دهیم.

چگونه یک پرسشنامه طراحی کنیم؟
چگونه یک پرسشنامه طراحی کنیم؟ – کالج مدیریت

شش مرحله برای طراحی خوب پرسشنامه

شماره 1: اهداف تحقیق و هدف پرسشنامه خود را مشخص کنید

چه نوع اطلاعاتی را می خواهید با پرسشنامه خود جمع آوری کنید؟ هدف اصلی شما چیست؟

در حالت ایده‌آل، پرسش‌نامه‌هایی وجود دارد که توسط تحقیقات منتشر شده تأیید شده‌اند و می‌توانید از آنها استفاده کنید (یا شاید فقط چند ایده را از آنها قرض بگیرید).

این می تواند اغلب در تحقیقات روانشناختی رخ دهد، زیرا طیف گسترده ای از تحقیقات در زمینه های مختلف انجام می شود.

در حالی که این می تواند بسیار رایج باشد، همیشه اینطور نیست. برای مثال ممکن است یافتن یا استفاده مجدد از پرسشنامه های موجود برای کاربردهای تجاری نسبتاً دشوار باشد.

در این مورد، ممکن است همچنان بتوانید از تحقیقات از قبل موجود الهام بگیرید، اگرچه به احتمال زیاد دقت بیشتری در مراحل زیر لازم است.

شماره 2: پاسخ دهندگان هدف خود را مشخص کنید

واضح است که نمی‌توانید همه را آزمایش کنید – این احتمال وجود دارد که محدودیت‌های خاصی در رابطه با مخاطبان هدف پرسشنامه شما وجود داشته باشد. انتخاب گروه ها یک عامل کلیدی برای به حداکثر رساندن استحکام مطالعه شما است.

جنبه دیگری که باید در نظر بگیرید این است که آیا می خواهید چندین جلسه پرسشنامه را در مدت زمان طولانی تری با یک گروه واحد اجرا کنید (طراحی طولی)، یا اگر می خواهید پرسشنامه خود را یک بار به دو یا چند گروه ارائه دهید (طراحی مقطعی).

در حالی که اولی به شما امکان می دهد تا چگونگی تغییر نتایج پرسشنامه گروه را در طول زمان تجزیه و تحلیل کنید، دومی بینش هایی را در مورد تفاوت بین گروه ها ارائه می دهد.

شماره 3: سؤالات را توسعه دهید

سوالات هوشمند سنگ بنای هر پرسشنامه هستند. برای عملی کردن آنها باید به گونه ای بیان شوند که از هرگونه سوء تفاهم یا ابهام جلوگیری شود.

تلاش برای تجزیه و تحلیل داده‌های پرسشنامه که در آن افراد مسائل را با هم مخلوط کرده‌اند، پاسخ‌های نادرست را انتخاب کرده‌اند یا اصلاً قادر به خواندن یا درک سؤالات نبوده‌اند، اغلب یک دلیل گمشده است.

تفاوت قابل توجهی ایجاد می کند که آیا می خواهید یک پرسشنامه را به کودکان، بزرگسالان یا شاید حتی افراد مسن بدهید. مهم است که شایستگی‌های شناختی، توجهی و حسی گروه هدف خود را در نظر بگیرید.

ارائه پرسشنامه‌های طولانی با حجم زیادی از سؤالات با حروف کوچک و عبارت‌های پیچیده ممکن است برای بسیاری از گروه‌های شرکت‌کننده بسیار سخت باشد.

علاوه بر این، به یاد داشته باشید که از اصطلاحات تخصصی یا زبان فنی خودداری کنید – هر کسی که پرسشنامه را تکمیل می کند، متن باید کاملاً درک شود.

شماره 4: نوع سوال خود را انتخاب کنید

تنوع زیادی در نحوه بیان سوالات وجود دارد. در پرسشنامه‌های اکتشافی، عمدتاً سؤالات باز پیدا می‌کنید، که شرکت‌کنندگان می‌توانند هر پاسخی را پر کنند (هر زمان که بخواهید درک درستی از موضوعات مرتبط با سؤال تحقیق خود داشته باشید، منطقی است).

در مقابل، پرسشنامه‌های کمی عمدتاً شامل سؤالات بسته می‌شوند که توسط محقق یا به صورت پاسخ‌های چند گزینه‌ای یا مقیاس‌های رتبه‌بندی (مانند مقیاس لیکرت) از پیش تعریف شده‌اند.

شماره 5: ترتیب سوالات و طرح کلی را طراحی کنید

پس از بهینه سازی هر سوال به طور جداگانه، نوبت به بهبود جریان کلی و طرح بندی پرسشنامه می رسد.

آیا انتقال از یک سوال به سوال بعدی وجود دارد؟ آیا سوالات بعدی به درستی قرار داده شده اند؟ آیا قوانین پرش (در صورت نیاز) اجرا می شود تا شرکت کنندگان بتوانند از سؤالاتی که در مورد آنها صدق نمی کند صرف نظر کنند؟

شماره 6: یک خلبان را اجرا کنید

این مرحله برای اهداف ارزیابی و بهینه سازی بسیار مهم است. هر پرسشنامه ای باید قبل از ادامه دادن به آن به نمونه ای نماینده از مخاطبان هدف شما تحویل داده شود.

در طول خلبانی، می توانید مسائل را در خوانایی و درک، در عبارت و ترتیب کلی شناسایی کنید. بحث در مورد پرسشنامه با شرکت کنندگان خلبان برای درک بهتر تجربه آنها می تواند مفید باشد.

همچنین، به خاطر داشته باشید که داده های آزمایشی خود را از نظر آماری ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که روش های تحلیلی مورد علاقه واقعاً می توانند روی داده ها اعمال شوند.

امیدوارم این پست به شما در تنظیم طرح پرسشنامه یا نظرسنجی کمک کند. اگر می‌خواهید درباره اصول طراحی آزمایشی بیشتر بدانید، راهنمای رایگان ما را در زیر دانلود کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 7 =