20 ویژگی یک رهبر بزرگ

20 ویژگی یک رهبر بزرگ

20 ویژگی یک رهبر بزرگ ، چه در حال رهبری یک تیم یا یک جلسه باشید، توسعه و داشتن مهارت های رهبری به شما کمک می کند در هر مرحله از حرفه خود موفق شوید.

در این مقاله، چند ویژگی که یک رهبر را عالی می‌سازد را مورد بحث قرار می‌دهیم و نکاتی را در مورد چگونگی بهبود وضعیت خود ارائه می‌کنیم.

 

رهبری چیست؟- 20 ویژگی یک رهبر بزرگ

«رهبری» هنر انگیزه دادن به گروهی از افراد برای اقدام در جهت دستیابی به هدفی مشترک است؛ این توصیف ساده می‌تواند تعریف رهبری باشد.

20 ویژگی یک رهبر بزرگ ، در سازمان‌ها و کسب‌وکارها، «رهبری» می‌تواند به‌معنای هدایت‌کردن کارگران و همکاران با یک استراتژی مشخص برای تأمین نیازهای شرکت باشد.

20 ویژگی یک رهبر بزرگ
20 ویژگی یک رهبر بزرگ – کالج مدیریت

20 ویژگی یک رهبر موثر

بسیاری از ویژگی های مختلف به یک رهبر عالی کمک می کند از جمله:

1. مسئولیت پذیری

20 ویژگی یک رهبر بزرگ ، به عهده گرفتن مسئولیت ها و نتایج مثبت و منفی کلید رهبری موثر است. رهبران باید بتوانند مسئولیت کار تیم خود و همچنین مسئولیت خود را بر عهده بگیرند.

2. گوش دادن فعال

20 ویژگی یک رهبر بزرگ ، رهبران موفق باید بتوانند ارائه دهند، اما از اعضای تیم بازخورد دریافت کنند و گوش دهند. برای گوش دادن فعال، یک رهبر می تواند به کلماتی که گفته می شود گوش دهد، اما معنای پشت آن را نیز درک کند. رهبران قوی می دانند که چگونه سؤالات درست بپرسند و سپس پیگیری کنند تا مطمئن شوند که همه پیام ها به درستی منتقل می شوند.

3. همکاری

20 ویژگی یک رهبر بزرگ ، اغلب، رهبران نیاز به همکاری داخلی در بخش‌ها و خارجی با فروشندگان، شرکت‌های شخص ثالث و پیمانکاران دارند. این نکته کلیدی است که آنها بدانند چگونه اهداف مشترکی را بیابند و شراکتی برای موفقیت آمیزترین و سودمندترین نتیجه ایجاد کنند.

4. شجاعت

20 ویژگی یک رهبر بزرگ ، رهبران مؤثر باید شجاعت انجام کاری را داشته باشند که همیشه به نفع تیم و شرکت است. در حالی که تصمیمات آنها ممکن است نامطلوب باشد، آنها می دانند که گام ها باید برداشته شوند و رهبران شجاع کارها را در مسیر درست حرکت می دهند.

5. ارتباطات

20 ویژگی یک رهبر بزرگ ، برقراری ارتباط به شیوه ای واضح و مثبت، مسیر روشنی را برای بقیه اعضای تیم، پروژه یا جلسه ای ایجاد می کند که شما به دنبال آن هستید. در بازار جهانی امروز، برقراری ارتباط بین فرهنگ‌ها و احترام به تفاوت‌های ارتباطی نیز مهم است.

6. همدلی

20 ویژگی یک رهبر بزرگ ، رهبران باید درک کنند که اطرافیانشان در مورد پروژه ها، تصمیمات، روحیه، جهت و دیدگاه شرکت یا تیم چه احساسی دارند. رهبران قوی با شناخت و در نظر گرفتن احساسات کارکنان خود همدلی نشان می دهند. آنها می دانند چگونه در عین حال قاطع و مهربان باشند. رهبران کارآمد می دانند چگونه از کسانی که موفق هستند تمجید کنند و کسانی را که در حال مبارزه هستند تشویق کنند.

7. انعطاف پذیری

20 ویژگی یک رهبر بزرگ ، کار با تیمی متشکل از افراد به این معنی است که وظایف، اهداف و مسئولیت‌ها تغییر خواهند کرد. یک رهبر انعطاف پذیر می تواند در صورت نیاز، مالکیت تیم، پروژه یا جلسه را تنظیم و حفظ کند. آنها پذیرای ایده‌های جدید و تغییر هستند تا زمانی که تیم و شرکت را به جلو حرکت دهد.

20 ویژگی یک رهبر بزرگ
20 ویژگی یک رهبر بزرگ – کالج مدیریت

8. تمرکز کنید

20 ویژگی یک رهبر بزرگ ، یک رهبر خوب یک چشم انداز عملی و اهداف مناسب و قابل دستیابی را تعیین می کند. آنها می دانند که چگونه اهداف SMART را مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و به موقع تعیین کنند. استفاده از چارچوب هدف SMART می تواند پایه ای قوی برای دستیابی به موفقیت ایجاد کند.

9. طرز فکر رشد

20 ویژگی یک رهبر بزرگ ، رهبران زمانی که یک ذهنیت رشد را اتخاذ می کنند خوب عمل می کنند. شرایط اغلب از زمانی که یک پروژه، چالش یا مشکل در ابتدا ظاهر شد تغییر می کند.

رهبران باید در نظر داشته باشند که فناوری ممکن است تکامل یافته باشد یا ممکن است مسائل شخصی برای تیم آنها به وجود آمده باشد. اگر آنها بتوانند ذهنیت رشد خود را حفظ کنند و مایل به انطباق باشند، می توانند پروژه را در حرکت نگه دارند – حتی اگر نیاز به انجام تنظیمات باشد.

10. مشتاق یادگیری

20 ویژگی یک رهبر بزرگ ، رهبران زمانی مؤثر و الهام بخش هستند که از روندهای متحرک و موضوعاتی که رهبری می کنند آگاه باشند. این نه تنها به رهبران کمک می کند تا مهارت های خود را تقویت کنند و به اهداف خود کمک کنند، بلکه به تیم الهام بخش برای ادامه یادگیری نیز کمک می کند.

11. نوآوری

20 ویژگی یک رهبر بزرگ ، رهبران باید بتوانند ایده ها را توسعه دهند، مشکلات را حل کنند و بسیاری از وظایف دیگر را که نیاز به نوآوری و خلاقیت دارند، تکمیل کنند.

آنها خلاقیت و نوآوری را در تیم خود از طریق فعالیت هایی مانند طوفان فکری یا نمونه سازی تشویق می کنند. رهبران خوب به طور فعال به کارمندان خود گوش می دهند و به آنها انگیزه می دهند که خارج از چارچوب فکر کنند.

12. خوش بینی

رهبران خوش بین نشان می دهند که معتقدند شرکتشان به سمت آینده ای بهتر کار می کند. آنها برای کمک اعضای تیم خود برای رسیدن به آن هدف ارزش قائل هستند.

با درک اینکه تغییر اجتناب ناپذیر است، رهبران خوب به آینده نگاه می کنند و چشم انداز مثبت خود را حفظ می کنند. مثبت بودن در موقعیت های استرس زا یا نامطلوب نشانه قدرت است.

13. اشتیاق

انگیزه تیم ها به سمت یک هدف مشترک است. رهبر تیم باید نسبت به هدف مشتاق باشد و در بین تیم خود برای همکاری با یکدیگر اتحاد ایجاد کند. آن‌ها می‌دانند چه می‌خواهند و مایلند برای رسیدن به آن تلاش کنند و کارمندانشان را تشویق کنند که همین کار را انجام دهند.

14. صبر

رهبران مؤثر می دانند که اشتباهات، ارتباطات نادرست و شکست ها اجتناب ناپذیر هستند. رهبران باید صبور باشند و در این مواقع راهنمایی کنند. با پذیرش این موضوع می توانند مشکلات را پیش بینی کنند و برای حل مثبت هر چه بهتر موضوع تلاش کنند.

15. حل کننده مشکل

توسعه مهارت‌های حل مسئله به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا با کمترین اختلال از موانع عبور کنند. رهبران خوب همچنین آموزش را برای کارمندان خود در اولویت قرار می دهند و به آنها اجازه می دهند مهارت هایی را برای انجام کار خود توسعه دهند و از مشکلات جلوگیری کنند.

16. انعطاف پذیری

رهبران فهیم هستند و می دانند که چگونه در موقعیت های مثبت و بالقوه دشوار با خود رفتار کنند. این ممکن است به معنای ایجاد فرآیندهای جدید، استخدام افراد جدید یا تغییر وضعیت موجود باشد. یک رهبر انعطاف‌پذیر بر نتیجه نهایی تمرکز می‌کند، از حواس‌پرتی اجتناب می‌کند و الگوبرداری می‌کند.

20 ویژگی یک رهبر بزرگ
20 ویژگی یک رهبر بزرگ – کالج مدیریت

17. احترام بگذارید

رهبران موثر با تیم های خود با احترام رفتار می کنند و در ازای آن احترام به دست می آورند. آنها برای بازخورد ارزش قائل هستند و می خواهند نظرات هم تیمی های خود را بشنوند.

رهبران موثر احترام خود را با توانمندسازی کارکنان خود برای تصمیم گیری و استفاده از تخصص خود برای دستیابی به اهداف نشان می دهند. نشان دادن احترام باعث ایجاد حس ارزشمندی و تعهد آنها نسبت به سازمان می شود.

18. خودآگاهی

رهبران موفق مهارت ها و دانش مورد نیاز برای یک نقش خاص در یک سازمان یا یک تخصص را بیان می کنند. آنها آنچه را که می دانند، آنچه ممکن است در آن متخصص نباشند و چه زمانی دیگران را که دانش لازم را دارند وارد کنند. یک رهبر با خودآگاهی می داند که نداند همه چیز اشکالی ندارد و در صورت نیاز به سایر متخصصان موضوع تکیه می کند.

19. شفافیت

باز بودن و صادق بودن کار را کارآمدتر و لذت بخش تر می کند. رهبران خوب عواقب تصمیمات و اقدامات خود را هم برای تیم ها و هم برای مشتریان در نظر می گیرند و الگوی کارمندان برای انجام همین کار قرار می دهند.

آنها در صورت نیاز درخواست کمک می کنند و بازخورد صادقانه و سازنده ارائه می دهند. این در مقابل، کارکنان را تشویق می‌کند تا همین کار را انجام دهند.

20. اعتماد

رهبری مستلزم تفویض اختیار است. هنگامی که رهبران به تیم خود برای تکمیل آنچه به آنها محول شده اعتماد می کنند، روحیه مثبت و احترام متقابل را تشویق می کند.

وقتی رهبران با کارکنان صادق هستند، به ویژه در مواقع سخت، همکاران در مقابل به آنها اعتماد می‌کنند و کل سازمان را قادر می‌سازد تا با صداقت کار کند.

تفویض وظایف راه دیگری برای نشان دادن اعتماد است. یک رهبر کارآمد به توانایی های کارمندان خود اعتقاد دارد و می تواند وظایف دیگری را بر عهده بگیرد. اعتماد به دیگران برای انجام وظایف برای عملکرد، رشد و بهره وری تیم بسیار مهم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 10 =