مهارت توسعه کسب و کار

مهارت توسعه کسب و کار ، 6 مهارت

مهارت توسعه کسب و کار ، متخصصان توسعه کسب و کار برای توسعه یک شرکت با ارزیابی عملکرد آنها و جستجوی مناطقی برای بهبود کار می کنند.

بهبود ممکن است به شکل ایجاد و حفظ روابط با متحدان و شرکا باشد، یا ممکن است شامل شناسایی فرصت‌هایی برای رشد در کانال‌های دیگر باشد. کار در توسعه کسب و کار پتانسیل رشد و گزینه ای برای داشتن یک شغل کامل را ارائه می دهد.

مهارت توسعه کسب و کار ، در این مقاله به این می پردازیم که متخصصان توسعه کسب و کار چه می کنند و چه مهارت هایی برای موفقیت در این نقش ضروری است.

 

توسعه کسب و کار چیست؟- مهارت توسعه کسب و کار

توسعه کسب و کار شناسایی روش های بلند مدت برای افزایش ارزش از طریق توسعه روابط، بازارها و مشتریان است. مسئولیت اصلی یک توسعه دهنده کسب و کار، رشد یک کسب و کار است. بسته به صنعت، وظایف و استراتژی های روزانه برای دستیابی به این هدف متفاوت خواهد بود، اما ماموریت کلی یکسان است.

در حالی که بسیاری از نقش های توسعه کسب و کار نیاز به مدرک دارند، این به شرکت و موقعیت بستگی دارد. در بیشتر موارد، به تجربه در زمینه فروش، بازاریابی یا مدیریت کسب و کار نیاز دارید.

مهارت توسعه کسب و کار ، مهارت های خاصی نیز برای موفقیت شما در این زمینه حیاتی هستند، از جمله مهارت های فروش، ارتباطات، مذاکره، بازاریابی، تجزیه و تحلیل داده ها و مدیریت پروژه. با ایجاد این مهارت ها می توانید شانس موفقیت خود را در زمینه توسعه کسب و کار افزایش دهید.

مهارت توسعه کسب و کار
مهارت توسعه کسب و کار – کالج مدیریت

توسعه کسب و کار در مقابل فروش

مهارت توسعه کسب و کار ، هنگام تلاش برای تعریف توسعه کسب و کار، افراد ممکن است ندانند که چگونه بین نقش خود و نقش فروشندگان تفاوت قائل شوند. با این حال، درک توسعه کسب و کار مستلزم بررسی چگونگی رشد موثر شرکت است.

اگرچه تیم فروش برای گسترش شرکت نیز تلاش می کند، توسعه دهندگان کسب و کار با شرکای بالقوه و مشاغل به جای مشتریان مستقیم کار می کنند.

اگر یک شرکت به دنبال گسترش و رشد به روش های دیگر است، فرصت های توسعه کسب و کار ممکن است بهترین راه حل باشد. یک توسعه‌دهنده کسب‌وکار ماهر می‌تواند شراکت‌های طولانی‌مدتی را ایجاد کند که منجر به سرنخ‌های اضافی و معاملات بسته شود. در نتیجه، کسب و کار ممکن است بتواند بدون نیاز به افزایش گسترده کارکنان فروش، رشد کند.

مهارت توسعه کسب و کار ، توسعه کسب و کار بر موفقیت بلندمدت یک کسب و کار و یافتن بهترین راه ها برای دستیابی به آن موفقیت متمرکز است.

با شناسایی و ایجاد فرصت‌های توسعه کسب‌وکار، شرکت‌ها می‌توانند روابطی با شرکای خود ایجاد کنند که از طریق ارجاع برای مدت زمان طولانی‌تری به آنها کمک کند. برای برخی از شرکت ها، توسعه کسب و کار وسیله ای است که ارزش بلندمدت ایجاد می کند.

 

شرایط توسعه کسب و کار

مهارت توسعه کسب و کار ، اگر فرصت‌های توسعه کسب‌وکار را جستجو می‌کنید، ممکن است چند اصطلاح رایج در فهرست‌ها پیدا کنید. در اینجا دو عبارت کلیدی وجود دارد که باید هنگام کار با توسعه دهندگان کسب و کار یا تلاش برای به دست آوردن نقش در این زمینه بدانید:

خط لوله فروش

مهارت توسعه کسب و کار ، این اصطلاح به فرصت های درآمدی بالقوه و جایی که آنها در فرآیند خرید یا ایجاد مشارکت با یک شرکت قرار می گیرند، اشاره دارد.

خط لوله به صورت بصری نشان دهنده پیشرفت معاملات است، که با جستجو شروع می شود و با بسته شدن معامله پایان می یابد. با افزودن به خط لوله فروش، یک متخصص توسعه کسب و کار می تواند از تیم فروش حمایت کرده و فروش بالقوه را افزایش دهد.

مخاطبان هدف

مهارت توسعه کسب و کار ، این اصطلاح به مشتری یا شریک ایده آل برای شرکت اشاره دارد. شناسایی شرکت ها، مشتریان یا مشتریان هدف یکی از جنبه های کلیدی کار در توسعه کسب و کار برای جلوگیری از اتلاف وقت و منابع است. برای تعیین مخاطب هدف، باید بتوانید تحقیق کنید و به مشارکت های بالقوه و کانال های فروش نگاه کنید.

مهارت توسعه کسب و کار
مهارت توسعه کسب و کار – کالج مدیریت

مهارت های توسعه کسب و کار

مهارت توسعه کسب و کار ، اگر به دنبال نقشی در توسعه کسب و کار هستید، چندین مهارت رایج وجود دارد که ممکن است در شرح شغل پیدا کنید. تعیین اهداف شخصی برای بهبود این مهارت ها می تواند به شما کمک کند کاندیدای رقابتی تری باشید.

در اینجا چند مهارت وجود دارد که باید در رزومه خود و در طول مصاحبه های توسعه کسب و کار بر آنها تأکید کنید:

1. مهارت های فروش

مهارت توسعه کسب و کار ، در حالی که نقش‌های توسعه کسب‌وکار و فروش اهداف متفاوتی را دنبال می‌کنند، آنها وظایف و مسئولیت‌های مشابهی را به اشتراک می‌گذارند. به همین دلیل، مهارت های اولیه فروش می تواند به شما کمک کند تا در این نقش موفق باشید.

برای هدف قرار دادن فرصت‌های رشد، یک متخصص توسعه کسب‌وکار باید بتواند اعضای مخاطبان شرکت را شناسایی کند و به طور موثر فرصت‌ها را بیابد و دنبال کند. علاوه بر این، توسعه دهندگان کسب و کار به مهارت هایی برای ایجاد روابط با شرکای بالقوه یا مشتریان بالقوه نیاز دارند.

مهارت توسعه کسب و کار ، این ممکن است شامل وظایفی مانند تماس سرد یا تشکیل جلسات حضوری برای بحث در مورد فرصت های بالقوه و فروش ایده مشارکت باشد که به نفع همه طرف های درگیر باشد.

هر کسب و کاری برای رشد باید مشتری جذب کند، اما هر مشتری بالقوه مناسب نیست. توانایی ارزیابی اینکه آیا یک مشتری بالقوه واجد شرایط است یا یک شریک به اعضای مخاطب هدف دسترسی دارد، یک ضرورت در توسعه تجارت است.

مهارت های فروش اضافی عبارتند از:

. اکتشاف

. به روز رسانی قیف فروش یا پلت فرم مدیریت مشتری

. پیشروهای واجد شرایط

. تقویت روابط با مشتریان

مهارت توسعه کسب و کار ، توسعه دهندگان کسب و کار اغلب از نزدیک با اعضای تیم فروش همکاری می کنند تا سرنخ های واجد شرایط را از طریق قیف فروش هدایت کنند و مشتریان بالقوه را به سطح بعدی برسانند. پس از تحویل، اعضای تیم فروش محصول را نشان می دهند، مذاکره می کنند و در نهایت معامله را می بندند.

اگرچه متخصصان توسعه کسب و کار در فرآیند فروش دخیل هستند، به ندرت معاملات را بسته و یا مشتریان بالقوه را به مشتریان تبدیل می کنند. این مسئولیت ها در نهایت بر عهده تیم فروش است.

با این حال، توانایی ساده‌سازی فرآیند فروش می‌تواند موفقیت یک کسب‌وکار را بهبود بخشد، به همین دلیل است که متخصصان توسعه کسب‌وکار و اعضای تیم فروش در این ظرفیت با یکدیگر همکاری می‌کنند.

2. مهارت های ارتباطی

مهارت توسعه کسب و کار ، بدون مهارت های ارتباطی قوی، دستیابی به موفقیت در دنیای توسعه تجارت دشوار خواهد بود. توسعه دهندگان کسب و کار باید بتوانند با اطمینان و واضح بنویسند و صحبت کنند و همچنین به پاسخ ها و نگرانی های مشتریان بالقوه گوش دهند.

مسئولیت های یک مدیر اجرایی توسعه کسب و کار شامل تماس با افراد بالقوه، حفظ روابط بلندمدت و به اشتراک گذاشتن اطلاعات ارزشمند با افراد درگیر در تجارت است.

مهارت توسعه کسب و کار ، در کنار آن مهارت های ارتباطی، یک توسعه دهنده کسب و کار باید قادر به مذاکره باشد. اگرچه ممکن است آنها نباشند که معامله را می بندند، اما مسئول تولید سرنخ ها و علاقه مند نگه داشتن آنها در حین حرکت در قیف فروش هستند.

برای موفقیت در مذاکرات، باید بتوانید خلاقانه فکر کنید، نیازهای دیگران را درک کنید و اولویت بندی کنید. مهمتر از همه، سبک ارتباطی شما باید واقعی و با درایت باشد. همچنین می‌توانید مهارت‌های ارتباطی خود را با تمرین ارائه‌ها و طرح‌ها بهبود بخشید تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

مهارت توسعه کسب و کار
مهارت توسعه کسب و کار – کالج مدیریت

3. مهارت های بازاریابی

مهارت توسعه کسب و کار ، در بسیاری از شرکت ها، بخش توسعه کسب و کار اغلب بیشتر با بخش بازاریابی همسو می شود تا بخش فروش. اگرچه یک توسعه‌دهنده کسب‌وکار باید مهارت‌های فروش داشته باشد، اما باید اصول اولیه بازاریابی را نیز درک کند و آنها را در نقش خود به کار گیرد.

در نهایت، هدف متخصصان بازاریابی و توسعه کسب و کار، رشد کسب و کار است، اگرچه روش‌های انجام این کار ممکن است متفاوت باشد.

شرکت های کوچکتر ممکن است منابع لازم برای به کارگیری یک تیم بازاریابی کامل را نداشته باشند، بنابراین برخی از وظایف اغلب مرتبط با بازاریابی ممکن است بر عهده توسعه دهندگان کسب و کار باشد.

این وظایف شامل یافتن راه هایی برای ارتقای برند، گسترش بازار، جذب کاربران جدید و ایجاد آگاهی است. علاوه بر این، بسیاری از مدیران توسعه کسب و کار به دنبال فرصت هایی برای ایجاد مشارکت هستند، نه فروش به یک مشتری نهایی. بنابراین، توانایی تبلیغ برند به طور موثر مناسب است.

4. مهارت های هوش تجاری

مهارت توسعه کسب و کار ، هوش تجاری به دست آوردن بینش و درک عمیق از یک بازار است. در توسعه کسب و کار، ایجاد این مهارت ها شامل تحقیق در مورد نیازهای کسب و کار و رقبای آن برای به دست آوردن دید وسیع تری از بازار هدف است.

جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها نیز در زیر مجموعه هوش تجاری قرار می گیرد. برخی از رایج‌ترین انواع داده‌هایی که به نفع یک توسعه‌دهنده کسب‌وکار است عبارتند از: اندازه بازار بالقوه، هرگونه تغییری که بر آن تأثیر می‌گذارد و انواع کمپین‌هایی که پاسخ‌های مثبتی را از بخش‌های خاص بازار ایجاد می‌کنند.

برای ایجاد این مهارت، یک فرد می تواند با انجام تحقیقات، جمع آوری داده ها و یادگیری بیشتر در مورد بازارهای هدف شروع کند.

5. ROI و مهارت های تجزیه و تحلیل داده ها

مهارت توسعه کسب و کار ، یک مدیر توسعه کسب و کار باید بتواند بازده سرمایه گذاری ها (ROI) را ردیابی کند و داده هایی برای پشتیبانی از آن هنگام ارائه به مدیران و مدیران اجرایی داشته باشد.

معیارهای پیگیری توسعه دهندگان کسب و کار بسته به چرخه فروش، نیازهای شرکت و صنعت متفاوت خواهد بود. برخی از اندازه‌گیری‌های استاندارد شامل درآمد، تعداد معاملاتی که از طریق مشارکت و کانال‌های دیگر انجام می‌شود، و همچنین خط لوله فروش و تأثیر تیم توسعه کسب‌وکار بر آن خط لوله است.

داشتن مهارت‌هایی برای ارائه واضح پیشرفت شرکت و همچنین مهارت‌های سازمانی برای پیگیری کارهایی که برای تقویت رشد شرکت انجام می‌دهید، می‌تواند به میزان زیادی برای موفقیت شما در این مسیر شغلی مفید باشد.

6. مهارت های مدیریت پروژه

مهارت توسعه کسب و کار ، توسعه یک کسب و کار یک پروژه بزرگ و پیچیده است – مدیریت دقیق آن برای موفقیت کلی یک توسعه دهنده کسب و کار ضروری است.

برخی از مهارت های مورد نیاز برای یک مدیر پروژه عالی به صنعت توسعه تجارت منتقل می شود. این مهارت ها شامل رهبری، مدیریت تیم، توانایی نظارت و مدیریت ریسک و سازمان شخصی است.

توانایی رهبری یک تیم هنگام مدیریت یک پروژه مهم است زیرا به احتمال زیاد به تنهایی از عهده هر کار بر نمی آیید. مدیریت تیم شما شامل حمایت از کار گروهی، حل تعارضات و ارزیابی عملکرد است. همین مهارت‌ها برای عملکرد شما به عنوان یک توسعه‌دهنده کسب‌وکار اعمال می‌شود.

توسعه کسب و کار برای توسعه یک کسب و کار به روشی استراتژیک تر از رشد اولیه آن وجود دارد. هر کسب و کار یا صنعت نیازهای خاص خود را برای توسعه خواهد داشت، اما دسترسی به متخصصان مناسب می تواند این پتانسیل رشد را ایجاد کند. اگر علاقه مند به دنبال کردن حرفه ای در توسعه کسب و کار هستید، شناسایی و ایجاد مهارت های لازم می تواند به موفقیت شما کمک کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 10 =