راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار ، 7 آموزش

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار ، تحلیلگران کسب و کار با تجزیه و تحلیل داده ها و ارائه راه حل برای بسیاری از مشکلات مرتبط با فناوری اطلاعات، نقشی جدایی ناپذیر در شرکت های خود ایفا می کنند.

به عنوان یک تحلیلگر کسب و کار (BA)، شما چندین فرصت برای رشد در حرفه خود از طریق گواهینامه ها و آموزش های مختلف دارید. به دست آوردن گواهینامه ها در صنعت شما می تواند به تقویت مهارت ها و دانش شما به عنوان لیسانس کمک کند و به شما کمک کند تا در بین کارفرمایان بالقوه برجسته شوید.

در این مقاله، هفت مورد از محبوب ترین گواهینامه های موجود برای تحلیلگران کسب و کار را بررسی می کنیم.

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار
راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار – کالج مدیریت

تحلیلگر کسب و کار چیست؟

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار ، یک تحلیلگر تجاری برای بهبود فرآیندهای یک شرکت با پر کردن شکاف بین فناوری اطلاعات و کسب و کار به عنوان یک کل کار می کند. فرآیندهایی که ممکن است یک BA هدف آن را بهبود بخشد شامل محصولات، نرم افزارها و خدمات مورد استفاده و ارائه شده توسط شرکت است.

تحلیلگران کسب و کار از تجزیه و تحلیل داده ها برای ارزیابی نیازهای فناوری اطلاعات یک شرکت و توسعه راه حل هایی استفاده می کنند که سیستم های تجاری را در محیط کار تقویت می کند.

به عنوان مثال، یک BA ممکن است نیازهای فناوری اطلاعات یک شرکت را شناسایی کند و سپس راه‌حل‌های فناوری اطلاعات را که این نیازها را برآورده می‌کند، تهیه کند.

 

تحصیلات لازم برای تحلیلگر کسب و کار

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار ، یک تحلیلگر کسب و کار باید حداقل مدرک لیسانس در تجارت، مدیریت، فناوری اطلاعات یا یک رشته مرتبط داشته باشد. بسیاری از تحلیلگران کسب و کار دارای مدرک کارشناسی ارشد در تجزیه و تحلیل کسب و کار یا حوزه مطالعاتی مشابه هستند.

یک BA همچنین ممکن است برای حمایت از مشاغل خود مانند اقتصاد یا امور مالی، زمینه های تحصیلی دیگری را دنبال کند.

 

آموزش و گواهینامه های برتر تحلیلگر کسب و کار

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار ، بسیاری از تحلیلگران کسب و کار علاوه بر مدرک رسمی در رشته تحصیلی خود، آموزش ها و گواهینامه های بیشتری را دنبال می کنند.

برخی از موقعیت‌های کارشناسی حتی از داوطلبان می‌خواهد که برنامه‌های آموزشی خاصی را تکمیل کرده باشند یا گواهینامه‌هایی را در صنعت خود دریافت کرده باشند.

دریافت گواهینامه های خاص برای صنعت شما می تواند به تقویت رزومه شما و بهبود مهارت های شما به عنوان لیسانس کمک کند.

چندین سازمان مختلف آموزش و گواهینامه هایی را برای تحلیلگران کسب و کار ارائه می دهند.

این سازمان ها عبارتند از: موسسه بین المللی تجزیه و تحلیل کسب و کار (IIBA)، هیئت بین المللی صلاحیت برای تجزیه و تحلیل کسب و کار (IQBBA) و هیئت مهندسی نیازمندی های بین المللی (IREB). هر سازمان برنامه های متناسبی را ارائه می دهد که برای پیشرفت شغلی شما به عنوان یک تحلیلگر تجاری طراحی شده است.

محبوب ترین آموزش ها و گواهینامه هایی که می توانید به عنوان یک تحلیلگر کسب و کار دنبال کنید عبارتند از:

گواهی ورود IIBA در تحلیل تجاری (ECBA)

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار ، این گواهی برای تحلیلگران سطح ابتدایی است که به دنبال گسترش دانش خود در صنعت هستند.

اگر در حال حاضر بر روی مدرکی به عنوان تحلیلگر کسب و کار کار می کنید، اخیراً فارغ التحصیل تحلیلگر کسب و کار هستید یا در حال گذار به حرفه ای به عنوان تحلیلگر تجاری هستید، این گواهی برای شماست.

شرایط این آزمون شامل حداقل 21 ساعت دوره آموزشی حرفه ای در چهار سال گذشته می باشد. آزمون ECBA شامل 50 سوال چند گزینه ای مبتنی بر شایستگی است که بر اساس مجموعه دانش تحلیل کسب و کار (BABOK) است.

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار
راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار – کالج مدیریت

تحلیلگر سطح کسب و کار دارای گواهی IQBBA (CFLBA)

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار ، این گواهینامه افراد را ملزم به گذراندن دوره ای در مبانی تحلیل کسب و کار می کند. این برای هر کسی که مایل به کسب دانش سطح پایه در صنعت تجزیه و تحلیل کسب و کار است ایده آل است.

صاحبان محصولات، مدیران، مهندسین نیازمندی‌ها و تحلیلگران کسب‌وکار و سیستم همگی می‌توانند از این گواهینامه بهره ببرند.

گواهینامه توانمندی در تحلیل تجاری IIBA (CCBA)

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار ، این گواهینامه برای متخصصان BA با دو تا سه سال تجربه که مایل به پیشرفت حرفه و دانش خود در صنعت هستند مناسب است. اگر قبلاً گواهینامه ECBA دارید یا مدیر یا مربی متخصصان تحلیل تجاری هستید، این گواهی ممکن است برای شما مناسب باشد.

CCBA از شما می‌خواهد که 3750 ساعت تجربه تجزیه و تحلیل کسب‌وکار در هفت سال گذشته و همچنین حداقل 21 ساعت توسعه حرفه‌ای در چهار سال گذشته داشته باشید. این آزمون شامل 130 سوال چند گزینه ای بر اساس BABOK است.

تحلیلگر تجاری معتبر IIBA (CBAP)

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار ، این گواهینامه ای است که برای متخصصان ارشد تجزیه و تحلیل کسب و کار که تجربه زیادی در صنعت دارند طراحی شده است.

اگر قبلاً گواهینامه CCBA خود را دریافت کرده اید یا یک تحلیلگر تجاری ترکیبی هستید که مایل به افزایش رزومه و دانش خود هستید، این گواهی انتخاب خوبی برای شما است.

برای واجد شرایط بودن برای شرکت در CBAP، باید حداقل 7500 ساعت کار تحلیلگر تجاری در 10 سال گذشته داشته باشید که 3600 ساعت از این ساعت در چهار مورد از شش حوزه دانش راهنمای BABOK تکمیل شده است.

همچنین باید حداقل 35 ساعت پیشرفت حرفه ای را در چهار سال گذشته تکمیل کرده باشید.

آزمون CBAP شامل 120 سوال چند گزینه ای است که بر اساس مطالعات موردی و سناریوها است. تمام سوالات باید در عرض 3.5 ساعت تکمیل شود.

گواهی تجزیه و تحلیل چابک IIBA (AAC)

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار ، این یک گواهینامه مبتنی بر شایستگی است و برای تحلیلگران تجاری که مایلند چشم انداز چابک خود را در حرفه خود گسترش دهند ایده آل است.

AAC برای افرادی که در محیط های چابک کار می کنند یا می خواهند دانش خود را در مورد بهترین شیوه ها و روندهای صنعت بیشتر کنند، بهترین است.

هیچ الزام قبلی برای شرکت در آزمون AAC برای دریافت گواهی وجود ندارد. این آزمون شامل 85 سوال است که مبتنی بر سناریو است و باید در مدت دو ساعت تکمیل شود.

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار
راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار – کالج مدیریت

دارای گواهینامه IREB برای مهندسی نیازمندی ها (CPRE)

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار ، CPRE یک گواهینامه برای هر کسی در تجزیه و تحلیل کسب و کار، مهندسی نیازمندی ها و نرم افزار و صنایع توسعه سیستم است. این گواهینامه دانش شما را در این زمینه ها گسترش می دهد و منقضی نمی شود و نیازی به تمدید ندارد.

CPRE از سه سطح مختلف تشکیل شده است که هر کدام بر اساس آخرین سطح است. این گواهینامه با سطح پایه شروع می شود، که در آن شما اصول مهندسی نیازمندی ها را خواهید آموخت.

سطح پیشرفته دوم است و بر انتخاب یکی از سه تخصص مختلف در صنعت مهندسی نیازمندی ها تمرکز دارد. آخرین سطح خبره است که آموزش پیشرفته ترین مهارت ها و دانش صنعت مهندسی مورد نیاز را ارائه می دهد.

گواهینامه PMI Professional در تحلیل کسب و کار (PBA).

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار ، این گواهینامه موسسه مدیریت پروژه (PMI) برای متخصصان BA ایجاد شده است که با مدیریت پروژه یا توسعه محصول کار می کنند یا مدیران محصول هستند که در تجزیه و تحلیل کسب و کار در شغل خود شرکت می کنند.

این می تواند دانش شما را در مورد تجزیه و تحلیل کسب و کار بیشتر کند و در عین حال تجربه عملی را در تست و ابزار تجزیه و تحلیل کسب و کار ارائه دهد.

شرایط لازم برای دریافت گواهینامه PBA شامل دیپلم دبیرستان و مدرک کاردانی و همچنین 7500 ساعت تجربه تحلیل بازرگانی یا مدرک لیسانس و 4500 ساعت تجربه تجزیه و تحلیل تجاری است. این آزمون شامل 200 سوال چند گزینه ای است که باید در چهار ساعت تکمیل شود.

افرادی که دارای گواهینامه PBA هستند باید هر سه سال یکبار 35 ساعت توسعه حرفه ای را تکمیل کنند تا گواهینامه خود را حفظ کنند.

راهنمای آموزش و گواهینامه های تحلیلگر کسب و کار ، 7 آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 17 =

اسکرول