نحوه نوشتن پست های وبلاگی

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، 10 نحوه

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، تعجب می کنید که چرا پست های وبلاگ شما کارایی ندارند؟ می دانید بازاریابی محتوا برای کسب و کار کوچک شما مهم است، اما آیا می دانید چگونه یک پست وبلاگ عالی بنویسید؟

پست های وبلاگ اغلب مستقیماً با اهداف تبدیل مرتبط هستند. بنابراین پست‌های شما باید اعتماد خوانندگان را ایجاد کند و مشکل مشتری را حل کند تا خوانندگان را متقاعد کند که اقدام کنند، اما ابتدا باید محتوای شما پیدا شود.

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، اگر برای رتبه‌بندی محتوا یا تبدیل بازدیدکنندگان به مشکل می‌خورید، به خواندن ادامه دهید تا رویکرد ما برای ایجاد محتوایی که از رقبا بهتر است را بیاموزید. در این پست به موارد زیر می پردازیم:

. چگونه برای سئو وبلاگ بنویسیم

. یک پست وبلاگ باید چند کلمه برای سئو داشته باشد

. هر چند وقت یکبار وبلاگ منتشر کنیم

. چگونه یک قطعه برجسته دریافت کنیم

نحوه نوشتن پست های وبلاگی – کالج مدیریت

وبلاگ چیست؟

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، وبلاگ پدیده ای نوپا در عرصه اینتر نت است و بیش از چند سال از پیدایش آن نمی گذرد. وبلاگ (Weblog) -که به آن بلاگ( Blog )نیز اطلاق می شود- ترکیبی است از دو کلمه webبه معنای شبکه جهانی و log (به معنای گزارش روزانه یا روز نوشت) و به یاد داشتهائی گفته می شود که توسط یک یا چند نفر بصورت روزانه، هفتگی یا گاه به گاه نوشته شده و در عرصه اینترنت قرار می گیرد.

چند معنی فارسی نیز برای آن ابداع شده است. مثل تار نگار یا تار نگاشت که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. هر فردی که به اینترنت دسترسی داشته باشد و مطلبی برای نوشتن داشته باشد می تواند بطور رایگان (یا در صورت تمایل با صرف هزینه)، صاحب یک وبلاگ شود.

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، مطالبی که در وبلاگ نوشته می شوند ممکن است خاطرات شخصی ، خبر ، مقالات علمی و هرگونه مطلب قابل نگارشی باشند. علاوه برا ین نظرات خوانندگان وبلاگ ها نیز جزو مطالب وبلاگ محسوب می شود.

چگونه وبلاگ هایی بنویسیم که رتبه دارند

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، قبل از شروع، مهم است که توجه داشته باشید که اگر می خواهید محتوا را رتبه بندی کنید، ابتدا باید بدانید که چگونه یک وب سایت قوی و حضور آنلاین بسازید:

آیا به اصول سئو و دستورالعمل های وبمستر گوگل تسلط دارید؟

ما همچنین به شما پیشنهاد می‌کنیم که بهترین روش‌های SEO را برای پلتفرم CMS خاص خود داشته باشید: SEO Squarespace، Webflow، WordPress، Joomla، Drupal، Shopify و غیره.

آیا وب سایت شما به اندازه کافی در دسترس بوده است تا اعتباری ایجاد کند؟

آیا سایت های دیگر به سایت شما لینک می دهند؟

آیا دنبال کننده ای در شبکه های اجتماعی دارید؟ یا روش دیگری برای تبلیغ محتوای خود پس از انتشار؟

اگر بتوانید به این سوالات پاسخ مثبت دهید، وبلاگ های شما پتانسیل رتبه بندی را دارند.

نحوه نوشتن پست های وبلاگی – کالج مدیریت

نحوه نوشتن پست های وبلاگی که رتبه بندی و تبدیل می شوند

1. آنچه را که می دانید بنویسید

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، نوشتن به زمان نیاز دارد و در حال حاضر سر و صدای زیادی در وب وجود دارد، بنابراین فقط برای نوشتن ننویسید. اگر می خواهید وبلاگ شما در گوگل رتبه بالاتری داشته باشد، باید ارزش واقعی را برای بازدیدکنندگان خود فراهم کنید.

توجه داشته باشید، ما نمی گوییم که شما باید با تحقیق کلمات کلیدی شروع کنید. مطمئناً می‌توانید از آنجا شروع کنید، اما اغلب متوجه می‌شویم که صرفاً شروع کردن با موضوعاتی که خوب می‌دانیم، نتایج عالی به همراه دارد. شما همیشه می توانید برای کلمات کلیدی پس از پیش نویس اولیه بهینه سازی کنید.

استراتژی های نوشتن که برای ما خوب کار کرده اند:

. موضوعاتی را انتخاب کنید که به شما علاقه دارد یا شما را شیفته خود می کند و تمرکز روی روند نوشتن آسان تر خواهد بود. فقط مطمئن شوید که آنها به کسب و کار شما مرتبط هستند.

. روی موضوعات همیشه سبز تمرکز کنید که می توانند سال ها ترافیک ایجاد کنند. این پست ها را می توان در تاریخ های بعدی گسترش داد یا به روز کرد. یک مثال: چگونه بازاریابی ایمیلی را شروع کنیم.

. ارائه مطالب آموزشی برای مشتریان بالقوه و موجود. اگر متوجه شدید که بارها و بارها به یک سوال پاسخ می دهید، مقاله ای در مورد آن موضوع بنویسید و می تواند به عنوان منبع مرجع برای مشتریان باشد.

به عنوان مثال، ما به خوانندگان توضیح می دهیم: نحوه بهینه سازی صفحه تماس با ما و تفاوت بین پلاگین ها و ادغام Squarespace.

. پروژه های جالب را مستند کنید، این احتمال وجود دارد که افراد دیگر نیز همین موضوعات را جستجو کنند. می توانید نمونه هایی را در اینجا، اینجا و اینجا ببینید.

. مقاله‌های «چگونه» معمولاً جذابیت زیادی دارند. چرا؟ زیرا هدف جستجوگر را برآورده می‌کنند. مثال‌ها شامل اینجا و اینجا هستند.

رقابت خود را بررسی کنید. همانطور که شروع به تولید ایده های موضوعی می کنید، ببینید با چه کسی قرار دارید. شما باید مقاله ای بهتر از رقبای خود بنویسید. اگر رقابت شدید است، چگونه می توانید محتوای خود را متمایز کنید؟

2. وقت خود را صرف کنید

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، هدف گوگل ارائه محتوای باکیفیت به کاربران موتورهای جستجو است. انتشار یک پست وبلاگی که عملکرد بهتری از رقبا داشته باشد در چند دقیقه اتفاق نمی افتد.

پیش نویس یک مقاله خوب به زمان نیاز دارد. جمع آوری و بررسی واقعیت برخی از بهترین محتواها ممکن است هفته ها طول بکشد.

3. ساختار پست وبلاگ خود را

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، وبلاگ هایی که به خوبی قالب بندی شده اند تعامل خواننده را تشویق می کنند. مقالات باید قابل هضم باشند زیرا خوانندگان به سرعت اسکن می کنند.

مطالعات نشان می‌دهد که در حالی که اکثر کاربران برای کسب اطلاعات از وب‌سایت‌ها بازدید می‌کنند، به طور متناقض، تنها حداکثر ۲۸ درصد از کلمات یک صفحه را می‌خوانند. نکات و نکات اصلی شما باید واضح باشد – این امر به ویژه برای مقالات طولانی تر و عمیق مهم است.

نحوه ساختاربندی یک پست وبلاگ:

متن خود را قالب بندی کنید

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، برخی از تکنیک‌های قالب‌بندی به ایجاد یک جریان سازمان‌یافته برای پست وبلاگ کمک می‌کنند و همچنین اسکن سریع را برای خوانندگان شما آسان‌تر می‌کنند، از جمله:

. عناوین فرعی

. نقاط گلوله

. جسورانه

. تصاویر مربوطه

پاراگراف ها را کوتاه نگه دارید

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، بلوک های طولانی متن ترسناک هستند و خواندن آنها دشوار است، بنابراین پاراگراف های طولانی تر را به قطعات قابل مدیریت تقسیم کنید. مقاله خود را مرور کنید، اگر بلوک هایی را دیدید که بیش از پنج خط طول دارند، ارزیابی کنید که چگونه می توانید آن متن را تجزیه کنید.

اندازه قلم را بزرگتر کنید

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، اندازه فونت خود را بررسی کنید آیا حداقل 18 پیکسل است؟ محتوای شما باید برای همه افراد جمعیتی به راحتی قابل خواندن باشد.

اگر خوانندگان شما مجبورند برای خواندن آن را نیشگون بزنند و زوم کنند یا چشمک بزنند، پس در تجربه کاربری اصطکاک ایجاد کرده‌اید. هر کس بالای چهل سال از شما برای اندازه فونت بزرگتر تشکر می کند. وقتی صحبت از فونت ها می شود، بزرگتر بهتر است.

از رنگ ها و فونت های خوانا استفاده کنید

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، آیا رنگ فونت شما در پس زمینه خیلی روشن است؟ آیا می توانید فونت ساده تری انتخاب کنید؟ اگر در حال حاضر از فونت سریف استفاده می کنید، برای متن اصلی به sans serif تغییر دهید.

تنظیم عرض ستون

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، پهنای بلوک های متنی شما چقدر است؟ اگر خیلی پهن باشند، خواندن را دشوار می کند. سعی کنید عرض ستون خود را حداکثر تا 75 کاراکتر افزایش دهید – این می تواند به خواندن مطالب وبلاگ کمک کند.

از بخش ها استفاده کنید

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، برای مقالات طولانی تر، محتوا را به بخش های مختلف تقسیم کنید. سپس فهرستی از مطالب را در نزدیکی بالای مقاله با پیوندهای لنگر به بخش‌های زیر اضافه کنید.

نحوه نوشتن پست های وبلاگی – کالج مدیریت

4. وبلاگ خود را برای سئو بهینه کنید

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، پس از اینکه پیش نویس شما نوشته شد، می خواهید عناصر سئو را ارزیابی کنید. چند نکته کلیدی که برای محتوای بهینه باید به خاطر بسپارید:

. کلمات کلیدی – بیاموزید که چگونه کلمات کلیدی را پیدا کنید تا مقاله خود را سئو دوستانه کنید و خوانندگان را جذب کنید. از کلمات کلیدی کم استفاده کنید زیرا موتورهای جستجو با تکرار بیش از حد مخالف هستند – شما نمی خواهید پست وبلاگ شما جریمه شود.

. سئوی عمومی – برچسب عنوان، URL، متن جایگزین تصویر، عنوان و غیره را در نظر بگیرید.

. ساختار مناسب – تجربه کاربری (UX) و SEO دست به دست هم می دهند. بخش بالا را در مورد نحوه ساختار دهی محتوا به شیوه ای دلپذیر ببینید.

. پیوند داخلی – به یاد داشته باشید که به سایر صفحات یا مقالات مرتبط در سایت خود پیوند دهید. به کاربران کمک کنید محتوای مورد نیاز خود را پیدا کنند و آنها را در اطراف سایت خود راهنمایی کنید. پس از انتشار یک وبلاگ جدید، می‌توانید پست‌های قدیمی‌تر را دوباره ببینید و در صورت لزوم به محتوای جدید پیوند دهید.

5. یک عنوان واضح بنویسید

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، سرفصل ها باید توصیفی، واضح و مختصر باشند. خوانندگان بالقوه می خواهند به سرعت تشخیص دهند که آیا یک پست چیزی است که آنها دوست دارند بخوانند یا خیر.

آیا وبلاگ های شما به طور کلی در جستجو عملکرد خوبی دارند؟ اگر چنین است، احتمالاً سرفصل های شما در مورد کلمات کلیدی موضوعی واضح هستند. عناوین جذاب ممکن است سرگرم کننده باشند، اما توصیفی نیستند.

آیا تجزیه و تحلیل نشان می دهد که خوانندگان شما در درجه اول محتوای شما را در رسانه های اجتماعی و انجمن ها پیدا می کنند؟ اگر اینطور است، در این صورت شما با عبارات تیتر آزادی عمل بیشتری دارید. اما مهم نیست که چگونه خوانندگان محتوای شما را پیدا می کنند، یک عنوان باید به وضوح نشان دهد که چه چیزی را باید انتظار داشت.

6. یک مقدمه بسازید

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، پس از یک تیتر عالی، اطلاعات کمی در مورد آنچه که پست پوشش می دهد به خوانندگان خود بدهید. به خوانندگان اجازه دهید بدانند که چگونه محتوا به آنها کمک می کند.

توجه آنها را جلب کنید و آنها را علاقه مند نگه دارید تا به خواندن ادامه دهند، در غیر این صورت در معرض خطر قرار دادن آنها به مقاله بعدی هستید.

7. شامل یک نتیجه گیری کوتاه و فراخوان برای اقدام

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، اگر کسی به پایان پست وبلاگ شما رسید، نتیجه گیری از آنچه در پست پوشش داده شده است را به او ارائه دهید. شما آخرین فرصت را دارید که خواننده خود را تشویق کنید تا زمان بیشتری را در صفحه صرف کند یا سایت شما را بیشتر بررسی کند.

در نهایت، از خواننده خود بخواهید اقدامات مربوطه را انجام دهد. شاید خوانندگان شما بخواهند در یک خبرنامه مشترک شوند، برای یک محصول خرید کنند، شما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنند یا اطلاعات بیشتری را دانلود کنند. هرچه هست، تبدیل را برای آنها آسان کنید.

8. بهینه سازی برای موبایل

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، این مرحله اغلب نادیده گرفته می شود. از تلفن خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که محتوا برای موبایل بهینه شده است. آیا پست پاسخگو است؟ آیا محتوای شما همانطور که انتظار می رود نمایش داده می شود؟

9. انتشار و ترویج

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، پس از انتشار مقاله خود، باید آن را تبلیغ کنید. وبلاگ را در حساب های رسانه های اجتماعی مرتبط به اشتراک بگذارید. برای محتوای خود پیوند ایجاد کنید. تبلیغ محتوا می تواند به اندازه نوشتن وقت گیر باشد.

10. تجزیه و تحلیل و تجدید نظر

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، پس از چند هفته، اگر پست وبلاگ شما کارایی نداشت، نگاهی تازه به نحوه بهینه سازی محتوای خود برای رتبه بندی یا تبدیل بازدیدکنندگان بیندازید:

. آیا پست شما تا آنجا که می تواند با کیفیت است؟ از اضافات یا اصلاحات نترسید.

. از تجزیه و تحلیل برای تعیین کلمات کلیدی که محتوای شما برای آنها رتبه بندی می کند استفاده کنید – ممکن است بخواهید در استراتژی کلمه کلیدی خود تجدید نظر کنید. آیا می توانید کلمات کلیدی کمتر رقابتی را هدف قرار دهید؟

. آیا می توانید ارزش بیشتری اضافه کنید؟ آیا می توانید مقاله خود را از رقبا بیشتر متمایز کنید؟

. مبارزه با تبدیل؟ در مورد قرار دادن CTA ها تجدید نظر کنید. زبان های مختلف را تست کنید پیشنهاد خود را دوباره ارزیابی کنید

 

مدت زمان یک پست وبلاگ برای سئو چقدر باید باشد؟

عقل سلیم به ما می گوید که طول ایده آلی برای پست های وبلاگ وجود ندارد. پاسخ: بستگی دارد. این به صنعت، موضوع، خواننده و غیره بستگی دارد.

برای موفقیت، می‌خواهید اهداف محتوای خود را با اهداف جستجوگر خود مطابقت دهید – میانگین تعداد کلمات پست‌های وبلاگ را در اولویت اول قرار ندهید. در عوض، به سراغ کیفیت و ارزش بالا بروید.

محتوای طولانی در مقابل محتوای کوتاه

مخاطب شما به دنبال چه چیزی است؟ محتوای طولانی اغلب به عنوان معتبرتر در نظر گرفته می شود، اما یک پست کوتاه ممکن است تمام چیزی باشد که برای پاسخ به یک سوال خاص لازم است.

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، می توانید نگاه کنید تا ببینید دیگران چگونه موضوع مشابهی را مدیریت می کنند تا تعیین کنید چه چیزی موثر است. حتی در این صورت ممکن است فرصتی برای پاسخ کاملتر به یک سوال یا ارائه پاسخ مختصرتر شناسایی کنید.

و یک پست وبلاگ کوتاه را با “محتوای نازک” اشتباه نگیرید. گوگل محتوای نازک را صفحات کم کیفیت یا کم عمق با ارزش افزوده کم یا بدون ارزش تعریف می کند.

وبلاگ‌های کوتاه‌تر که محتوای منحصربه‌فرد یا ارزشمندی را ارائه می‌کنند و با هدف جستجوگر منطبق می‌شوند، می‌توانند رتبه‌بندی شوند. در وبلاگ خودمان، بهترین عملکرد ما از 700 کلمه تا 3000+ کلمه متغیر است.

 

هر چند وقت یکبار باید وبلاگ منتشر کنید؟

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، باز هم پاسخ این است: بستگی دارد. این به اهداف شما، صنعت شما، اندازه سازمان شما و غیره بستگی دارد. فرکانس ارسال شما می تواند از روزانه، هفتگی، ماهانه تا سه ماهه متغیر باشد.

مهم نیست که هر چند وقت یک بار پست می کنید، بر کیفیت بر کمیت تمرکز کنید و محتوای شما توجه دیگران را جلب می کند که می تواند به اهداف تبدیل شما کمک کند.

 

چگونه قطعه های برجسته را کسب می کنید؟

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، وقتی محتوای عالی می نویسید و آن را به درستی ساختار می دهید چه اتفاقی می افتد؟ خوب، گوگل علاوه بر رتبه بالاتر در SERP ها، ممکن است از محتوای شما به عنوان یک «قطعه ویژه» استفاده کند.

تکه‌های برجسته یا پاسخ‌های غنی، پاسخ‌هایی به یک سؤال جستجوی Google هستند که در کادری در بالای SERP ظاهر می‌شوند. این اغلب موقعیت صفر نامیده می شود.

تبدیل شدن به یک قطعه برجسته این پتانسیل را دارد که ترافیک زیادی را به سایت شما هدایت کند. و برای جستجوهای صوتی، گوگل اکثر پاسخ ها را با “براساس نام سایت” شروع می کند که به تبلیغ برند شما کمک می کند.

چگونه می توانید قطعه های برجسته را دریافت کنید؟ برای افزایش شانس تبدیل شدن محتوای شما به یک قطعه برجسته، کلمات کلیدی طولانی که جستجوگران استفاده می کنند را شناسایی کنید و محتوایی ایجاد کنید که به آن جستجوی خاص پاسخ دهد. و با دنبال کردن مراحل ذکر شده در بالا، مطمئن شوید که اطلاعات به گونه ای ساختار یافته است که خواندن آن آسان باشد.

توجه داشته باشید، در صورت تمایل، همیشه می‌توانید از قطعه‌های برجسته انصراف دهید.

 

ساختن یک وبلاگ بهتر

نحوه نوشتن پست های وبلاگی ، اگر کسب‌وکار کوچک شما محتوا را منتشر می‌کند، می‌خواهید آن محتوا شانس رتبه‌بندی و جذب مخاطبان شما را داشته باشد. این فرآیند به محتوای با کیفیت بالا، ساختار مناسب و تبلیغ خلاصه می شود.

نکات بالا در مورد نحوه وبلاگ نویسی همان نکاتی است که ما برای مشتریان خود استفاده می کنیم. این رویکرد را دنبال کنید تا یک قدم به رتبه بندی محتوای خود نزدیکتر شوید. موفق باشید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − دوازده =

خروج از نسخه موبایل