درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، 4 الزامات

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، تحلیل گری کسب و کار از طریق تجزیه و تحلیل داده‌های مربوط به اجرای هر فرایند و راهنمای کسب و کار در بهبود فرایندها، محصولات، خدمات و نرم‌افزارها کمک می‌نماید.

تحلیل‌گران کسب و کار ایفاکننده نقشی چابک بین فن‌آوری اطلاعات و کسب و کار هستند تا به اتصال شکاف بین این دو کمک کرده و بهره‌وری را بهبود ببخشند.

تحلیلگران کسب‌وکار (BAs) مسئول تکمیل‌سازی شکاف بین فن‌آوری اطلاعات و کسب و کار با استفاده از تجزیه و تحلیل داده برای ارزیابی فرایندها، تعیین الزامات، ارائه پیشنهادها، گزارش‌های مبتنی بر داده‌ها، گزارش‌ها مدیریتی و ذینفعان هستند.

تحلیل گران کسب و کار با رهبران و کاربران مرتبط به حوزه تحلیل درگیر می‌شوند تا درک نمایند که چگونه تغییرات برگرفته از داده‌ها به فرایند، محصولات، خدمات، نرم‌افزار و سخت‌افزار می‌تواند کارایی را بهبود بخشیده و ارزش افزوده را افزایش دهد.

آن‌ها باید این ایده‌ها را بیان کنند اما همچنین در برابر آنچه که از دیدگاه فنی امکان‌پذیر است و از لحاظ مالی و عملی هستند، تعادل برقرار سازند.

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، بسته به نقش این فرد، ممکن است تحلیل‌گر با مجموعه داده‌هایی برای بهبود محصولات، سخت‌افزار، ابزار، نرم‌افزار، خدمات یا فرایند سر و کار داشته باشد.

از آنجایی که کسب و کارها به دنبال افزایش کارایی و کاهش هزینه‌ها هستند، تجزیه و تحلیل کسب و کار به جزء مهمی از عملیات آن‌ها تبدیل شده است.

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، بیایید نگاهی دقیق‌تر به کارهایی بیاندازیم که تحلیل‌گران کسب و کار انجام می‌دهند و برای یافتن شغل در تجزیه و تحلیل کسب و کار چه می‌کنند.

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید
درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید – کالج مدیریت

یک تحلیلگر کسب و کار چه می کند؟- درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید

یک تحلیلگر کسب و کار نیازهای یک کسب و کار را شناسایی می کند و سپس آنها را با منابع فناوری اطلاعات (IT) برای افزایش فروش، تقویت فرآیندها و بهبود کارایی مرتبط می کند.

تحلیلگران کسب و کار به عنوان میانجی و تسهیل کننده برای تمام سیستم های تجاری، از جمله مسئولیت های زیر عمل می کنند:

. نیازهای فناوری اطلاعات سازمان را شناسایی کنید

. اجرای برنامه ها و رویه های جدید فناوری اطلاعات برای بهبود کارایی کسب و کار

. ایجاد گزارش های مالی و بودجه IT

. استخدام، نظارت و نظارت بر اعضای تیم فناوری اطلاعات

. برای ارائه توصیه های آگاهانه مرتبط با فناوری اطلاعات، داده ها را تفسیر کنید

 

الزامات تحلیلگر کسب و کار

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، حضور در کالج در یک برنامه IT یا مرتبط و تکمیل گواهینامه ها، شما را کاندیدای رقابتی تر می کند. از طریق آموزش، آموزش و گواهینامه ها، می توانید دانش و تجربه لازم را برای موفقیت به عنوان یک تحلیلگر کسب و کار توسعه دهید.

تحصیلات

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، حداقل مدرک لیسانس در سیستم های اطلاعاتی یا موارد مشابه برای یک تحلیلگر تجاری مورد نیاز است. بسیاری از کارفرمایان نیز ترجیح می دهند که داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت بازرگانی یا علوم کامپیوتر باشند.

زمینه های مورد مطالعه معمولاً شامل اقتصاد، تجارت، مدیریت و امور مالی است. علاوه بر این، برخی از برنامه ها آموزش رسمی در زمینه مشاوره مدیریت ارائه می دهند و گذراندن دوره هایی در این زمینه می تواند برای شما در این نقش مفید باشد.

آموزش

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، بسیاری از تحلیلگران کسب و کار از طریق دوره های کارآموزی در سطح کارشناسی ارشد آموزش های حین کار دریافت می کنند. ممکن است پس از اتمام دوره کارآموزی همچنان به آموزش اضافی نیاز باشد.

دوره های مدیریت بازرگانی و تجربه و آموزش قبلی نیز ارزشمند هستند. همچنین برای تحلیلگران کسب و کار مهم است که از فناوری های جدید و برنامه های نرم افزاری به روز باشند.

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، تحلیلگران کسب و کار در یک موقعیت ابتدایی شروع می کنند و سپس مسئولیت بیشتری را می پذیرند. شروع کار خود در یک محیط تجاری عمومی می تواند مفید باشد.

این به شما امکان می دهد مهارت های جدیدی را در صنایع مختلف آموزش دهید و کسب کنید. به عنوان مثال، ممکن است شغل خود را با کار در تمام جنبه های کسب و کار، از جمله امور مالی، حسابداری و عملیات آغاز کنید.

همانطور که شروع به توسعه این مهارت ها می کنید، ممکن است متوجه شوید که امور مالی حوزه تخصص شماست و این مهارت ها را برای آماده شدن برای نقش تحلیلگر تجاری در صنعت مالی تقویت کنید.

گواهینامه ها

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، گواهینامه های فردی مورد نیاز برای نقش تحلیلگر تجاری به صنعت و کارفرما بستگی دارد. گواهینامه ها از طریق سازمان های مختلف صنعت در دسترس هستند.

مؤسسه مشاوران مدیریت ایالات متحده آمریکا (IMC USA) گواهینامه مشاور مدیریت خبره را ارائه می دهد که به آموزش، تجربه قبلی، بررسی مشتریان و تکمیل موفقیت آمیز آزمون اخلاق نیاز دارد.

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، گواهینامه تحلیل چابک موسسه بین المللی تحلیل تجاری (IIBA-AAC) یک گواهینامه حرفه ای دو سطحی محبوب است.

بسیاری از گواهینامه های موجود همچنین شامل عضویت در انجمن حرفه ای است که می تواند برای شبکه سازی با سایر متخصصان تحلیلگر کسب و کار عالی باشد.

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید
درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید – کالج مدیریت

مهارت ها

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، تحلیلگران کسب و کار با پیاده سازی سیستم های کامپیوتری جدید، مشکلات فنی را حل کرده و کارایی محیط کار را بهبود می بخشند.

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ،  مهارت های سازمانی، مدیریت پروژه و کار تیمی مفید است. سایر مهارت های مفید عبارتند از:

. فناوری: تحلیلگران تجاری بخش زیادی از روز کاری خود را صرف کار با رایانه و سایر تجهیزات فنی می کنند. مهارت های کامپیوتری قوی در این نقش مورد نیاز است، از جمله نرم افزار تحلیلی اختصاصی و برنامه های اداری استاندارد مانند Microsoft Word و Excel.

. ارتباطات: مهارت های کلامی و نوشتاری خوب توسعه یافته هنگام کار به عنوان یک تحلیلگر تجاری مفید است. تحلیلگران کسب و کار توصیه هایی را برای فناوری جدید و فرآیندهای بهبود یافته شرکت به اعضای تیم و مدیریت ارائه خواهند کرد.

. مدیریت پروژه: تحلیلگران تجاری اغلب چندین پروژه را در یک زمان در دست اجرا دارند. مهارت های سازمانی و مدیریت پروژه قوی در حفظ و تکمیل این پروژه ها مفید است. به عنوان مثال، تحلیلگران تجاری ممکن است مسئول هماهنگی نصب فناوری جدید و توسعه یک برنامه آموزشی برای تیم باشند.

. کار تیمی: کار به عنوان یک تحلیلگر کسب و کار نیاز به مهارت های کار گروهی قوی دارد. تحلیلگران با سایر تکنسین های کامپیوتر و همچنین اعضای تیم اجرایی کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که شرکت به طور موثر توصیه های تحلیلگر را در سیستم های فناوری خود ادغام می کند.

 

محیط کاری تحلیلگر کسب و کار

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، تحلیلگران کسب و کار بیشتر روز کاری خود را در یک محیط اداری می گذرانند. برخی از تحلیلگران کسب و کار ممکن است در داخل برای یک سازمان شرکتی کار کنند، جایی که توصیه هایی برای بهبود فروش و رویه های تجاری ارائه می کنند.

سایر تحلیلگران ممکن است به صورت قراردادی یا از راه دور کار کنند. یک تحلیلگر تجاری مستقیماً با تیم فناوری اطلاعات و صاحب کسب و کار یا تصمیم گیرندگان یک سازمان کار خواهد کرد.

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید
درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید – کالج مدیریت

چگونه یک تحلیلگر کسب و کار شویم

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر تجاری اغلب حداقل مدرک لیسانس لازم است. علاوه بر این، تحلیلگران تجاری معمولاً به تجربه قبلی در نقش فناوری اطلاعات نیاز دارند. برخی از سازمان ها ممکن است به تجربه مدیریت نیز نیاز داشته باشند.

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، با انجام مراحل زیر می توانید یک تحلیلگر کسب و کار شوید:

1. کسب مدرک لیسانس: اکثر کارفرمایان به حداقل مدرک لیسانس در یک رشته مرتبط نیاز دارند. مدارک مرتبط شامل کامپیوتر، فناوری اطلاعات، سیستم های اطلاعات مدیریت و برنامه نویسی کامپیوتری است.

2. مدرک کارشناسی ارشد را در نظر بگیرید: مدرک کارشناسی ارشد نیز ممکن است مورد نیاز باشد. مدرک کارشناسی ارشد در تجارت، فناوری اطلاعات یا سیستم های کامپیوتری به شما تجربه و آموزش عمیق می دهد و همچنین به شما امکان می دهد مهارت های مهمی را توسعه دهید که روزانه در موقعیت تحلیلگر تجاری از آنها استفاده خواهید کرد.

3. گواهینامه های فنی مرتبط را دریافت کنید: گواهینامه های فنی همیشه مورد نیاز نیستند، اما می توانند به شما کمک کنند هنگام درخواست موقعیت های تحلیلگر تجاری، از سایر نامزدها متمایز شوید. برخی از تحلیلگران کسب و کار دریافت گواهینامه های اضافی در برنامه نویسی یا برنامه های نرم افزاری اختصاصی را انتخاب می کنند.

4. کسب تجربه در صنعت: بسیاری از موقعیت های تحلیلگر کسب و کار مستلزم داشتن تجربه در صنعت است. تجربه خاص مورد نیاز به صنعتی که در آن کار می کنید بستگی دارد.

به عنوان مثال، تحلیلگران تجاری در صنعت مراقبت های بهداشتی ممکن است نیاز به دانستن در مورد سیستم های سلامت داشته باشند. یک تحلیلگر تجاری در یک محیط دولتی ممکن است به درک برنامه های دولتی خاص نیاز داشته باشد.

 

مثال شرح شغل تحلیلگر کسب و کار

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، ما در حال حاضر برای یک موقعیت تحلیلگر کسب و کار مراقبت های بهداشتی استخدام می کنیم. دفتر پزشکی ما در حال انتقال شیوه های برنامه ریزی، صورتحساب و کدگذاری ما به یک سیستم کامپیوتری جدید است.

کاندیدای ایده آل دارای تجربه قبلی در صنعت مراقبت های بهداشتی و آشنایی با نیازهای محرمانه بودن مراقبت های بهداشتی خواهد بود.

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، تحلیلگر کسب و کار با سایر متخصصان فناوری اطلاعات کار خواهد کرد و توصیه های مبتنی بر داده را به سهامداران ارائه خواهد کرد تا یک طرح اجرایی را توسعه دهند. مدرک کارشناسی ارشد در یک زمینه مرتبط و تجربه مدیریت قبلی مورد نیاز است.

درباره تحلیلگر کسب و کار بودن بیاموزید ، 4 الزامات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 2 =

اسکرول